Мобілізація

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росії наразі не потрібно проводити ще один частковий примусовий призов у ​​резерв, оскільки російська влада продовжує схилятися до зусиль криптомобілізації.
Як пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW), 23 листопада Пєсков заявив, що офіційні особи Кремля наразі не обговорюють другий тур мобілізації і що Росія наразі набирає достатню кількість добровольців за контрактом. Інші російські органи влади продовжують стимулювати подальший набір рекрутів-контрактників.

Президент Росії Володимир Путін 23 листопада підписав закон, який дозволяє російським солдатам, які воювали в Україні, списувати з 1 грудня 2024 року кредити на суму до 10 мільйонів рублів (близько 95 869 доларів США), якщо російські суди почнуть справи про стягнення боргів, що, ймовірно, стимулюватиме росіян із наявними боргами підписати контракти з Міністерством оборони Росії.

Російський мілблогер розмістив оголошення про набір на військову службу в підрозділи ВДВ Росії в кількох суб’єктах РФ, пообіцявши покрити витрати новобранців на проїзд для підписання контрактів. В оголошенні також пропонувалися одноразові виплати 2,5 мільйона рублів (близько 23 967 доларів США) за контракти, підписані в Тульській області, 3 мільйони рублів (близько 28 760 доларів США) за контракти, підписані в Бєлгородській і Нижньогородській областях, і 2,1 мільйона рублів (близько 20 132 доларів) для контрактів, укладених у Ленінградській області.

Російський уряд як і раніше стурбований економічною ціною продовження ведення війни в Україні, зокрема щодо компенсації російським солдатам. 22 листопада Міноборони РФ подало законопроєкт, який зобов’язує російських військовослужбовців повертати одноразові виплати від підписання російських військових контрактів у разі вчинення військовослужбовцями “грубого дисциплінарного проступку” (не визначено, якого саме) або ухилення від військової служби. Нещодавно Путін зазначив, що він стурбований довгостроковою економічною стабільністю Росії, в тому числі через зменшення виплат російським солдатам, пораненим на полі бою. Міністерство оборони Росії, ймовірно, має намір, щоб цей законопроект стимулював кращу дисципліну серед російських військовослужбовців, особливо тому, що російські військові продовжують публічно скаржитися на погане поводження російського військового командування з російськими солдатами.

Занепокоєння нестачею людського ресурсу для підтримки військових операцій Росії в Україні та залучення військових Північної Кореї викликані прагненням підтримати цивільне виробництво на довоєнному рівні, спробою збільшення військового виробництва, залученням нових рекрутів та величезними втратами на полі бою. Так, за даними Росстату, на початок 2022 року в Росії налічувалося 71,974 млн робочих місць (за кількістю зайнятих працівників) та 2,951 млн безробітних (чоловіки та жінки). Станом на сьогодні на війну було відправлено близько 1,35 млн. росіян. Крім того, після оголошення мобілізації восени 2022 року близько мільйона чоловіків призовного віку виїхали з країни. Враховуючи, що серед безробітних більше половини – жінки (їм менш охоче надають роботу і серед перших скорочують), ресурс незайнятих майже обраний, а війна триває і на фронт потрібні все нові люди, яких доводиться шукати серед іноземців і в Росії. Такий стан справ змусить російська влада вчинити такі дії: дозволити працювати дітям, займати чоловічі професії жінкам (важке та шкідливе виробництво), збільшувати тривалість роботи обладнання, обмежену тривалістю доби (збільшення коефіцієнта змінності, де це ще можливо). Ознаки – прийняття законодавчих актів, що дозволяють: залучення жінок до роботи на шкідливих виробництвах; залучення дітей як штатних працівників підприємств; збільшення робочого дня (робочого тижня більше 40 годин) – можуть свідчити про майбутню загальну мобілізацію.

ZpTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × five =