путин

Президент Росії Володимир Путін продовжує хвалити технічні характеристики нещодавно запущеної балістичної ракети «Орешник» і погрожує додатковими ударами «Орешник» по Україні в рамках посиленої кампанії рефлексивного контролю Росії, спрямованої на те, щоб змусити Захід і Україну до самостримування.

Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни (ISW), США, Вашингтон.

28 листопада Путін звернувся до членів Ради безпеки Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Астані, Казахстан, і повторив кілька заяв про балістичну ракету середнього радіусу дії «Орешник», якою російські війська завдали удару по місту Дніпро 21 листопада.

Заяви Путіна від 28 листопада дуже нагадували промови, які він виголосив 21 і 22 листопада відразу після удару “Орешником” по Дніпру, знову представивши удар по Орешнику як відповідну відповідь Росії на нещодавні українські удари по території Росії з використанням наданих Заходом ракетних систем великої дальності, таких як ATACMS і Shadow/SCALP. Путін детально описав передбачувані технічні характеристики «Орешника» під час свого виступу в рамках ОДКБ і наступної прес-конференції з журналістами 28 листопада, підкресливши розмір і максимальну внутрішню температуру його боєголовки, швидкість запуску та радіус вибуху, і порівняв «Орешник» з «ядерною зброєю» та «метеоритом» з точки зору шкоди, яку він може завдати.

Путін погрожливо заявив, що Міноборони РФ і Генштаб РФ “вибирають об’єкти для знищення” в Україні, включно з “центрами прийняття рішень у Києві”, а пізніше відповів на запитання, військові це чи політичні об’єкти, заявляючи, що «все можливо».

Таким чином, те, що Путін і його камарилья називають “спеціальною військовою операцією” замість термінів “війна” та “агресія”, законодавчо змушуючи росіян називати це божевілля так само, перевершило за своїм оснащенням будь-яку з воєн ХХ-ХХІ століть, адже на ній задіяні крім усієї номенклатури польової сухопутної техніки, стратегічні бомбардувальники-ракетоносці, ракети малої та середньої дальності, заатмосферні ракети з боєголовками, що розділяються, здатні нести ядерні боєприпаси, кораблі, підводні човни, хімічні, касетні та запальні боєприпаси.

До речі, термін “спеціальна військова операція” Путін запровадив уперше, оголошуючи Україні війну у відомій промові 24.02.2022р. Тоді, щоб уникнути відповідальність, передбачену Кримінальним кодексом РФ (ст.353 “Планування, підготовка, розв’язування чи ведення агресивної війни”), він так назвав війну (агресію). Міжнародне право називає війну (агресію) міжнародним збройним конфліктом у всіх випадках окупації всієї або частини території іншої держави, навіть якщо ця окупація не зустріне жодного збройного опору і збройні сутички не матимуть місця, або якщо такі зіткнення відбуватимуться з недержавними збройними групами окупованій або окупованій території.

З 1945 Статутом ООН забороняється вдаватися до сили у відносинах між державами, за винятком випадків самооборони при нападі.

ZpTown

У можливостях ракети «Орешник» немає нічого особливо нового, наголошує ISW, і американські та українські офіційні особи зазначили, що ракета «Орешник» не передвіщає російської ескалації війни. Зусилля Путіна підкреслити технічні характеристики ракети є частиною більшої рефлексійної кампанії контролю, яку зараз проводить Кремль, і висвітлюючи її діапазон і корисне навантаження, порівнюючи її руйнівні можливості з метеоритом та ядерною зброєю, має на меті загрожувати як Україні, так і Заходу та перешкоджати подальшим українським ударам по території Росії з використанням наданих Заходом систем. Навіть погроза Путіна завдати ударів по «центрам прийняття рішень» у Києві не звучить марно: російські війська регулярно завдають ударів по цивільній та критичній інфраструктурі в Києві за допомогою безпілотників і ядерних ракет. Президент України Володимир Зеленський узагальнив цей факт 29 листопада у відповідь на заяви Путіна в ОДКБ і сказав, що «Путін хоче додати ще тисячі ракет, які вже влучили в Україну».

Reuters з посиланням на п’ять джерел, близьких до розвідки США, 27 листопада повідомив, що удар Орешником по Дніпру 21 листопада не змінив оцінку розвідки США про те, що Росія навряд чи використає ядерну зброю в Україні, навіть у відповідь на українські удари по Росії зброєю, наданою Заходом. Таким чином, постійне хизування Путіним «Орешником» і російськими ракетними можливостями залишається частиною рефлексивної інформаційної операції Кремля і навряд чи передвіщає розвиток особливо нових російських можливостей глибокого удару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 16 =