Дональд Трамп

У понеділок президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти угоду з України щодо рідкоземельних елементів та інших предметів в обмін на продовження військової допомоги у війні нації проти Росії.

Про це пише The Hill.

«Ми передаємо їм гроші. Ми даємо їм обладнання», – сказав Трамп у понеділок. «Ми прагнемо укласти угоду з Україною, де вони збираються забезпечити те, що ми їм даємо, своїми рідкоземельними та іншими речами», — сказав він журналістам в Овальному кабінеті.

«Я хочу мати безпеку рідкоземельних елементів», — додав він, мабуть, маючи на увазі рідкоземельні елементи, що відноситься до певної групи матеріалів, які відкладаються лише у відносно невеликих кількостях і можуть використовуватися в різних сферах застосування, включаючи електроніку, охорона здоров’я та акумулятори.

Незрозуміло, чи бажана угода Трампа стосуватиметься лише елементів, які вважаються рідкоземельними, чи він також зацікавлений у таких мінералах, як літій і титан, яких Україна має значні запаси, зазначає видання.

У існуючому «Плані перемоги» України країна заявила, що працюватиме над забезпеченням своїх стратегічних партнерів «природними ресурсами та критично важливими металами на трильйони доларів США», включаючи уран, титан, літій і графіт.

Україна може бути не єдиним іноземним постачальником у полі зору Трампа. Майк Уолтс, якого Трамп призначив радником з національної безпеки, заявив, що пошуки Трампа щодо Гренландії стосуються корисних копалин та інших природних ресурсів.

В українському законодавстві претендент на видобуток корисних копалин купує в уряду спецдозвіл із зазначеним дозволеним обсягом їх вилучення. У процесі видобутку він сплачує ренту за кожну одиницю вилученого з надр, яку згодом включає до розрахунку вартості під час продажу.

Якщо зі США договір про допомогу в обмін на копалини буде укладено, у вартість боргу Україна не стягуватиме гроші за спецдозвіл та обмежить дозвіл для американських видобувних компаній обсягом, що відповідає боргу. Згодом ці компанії, напевно, зможуть продовжувати працювати, але вже виплачувати за спецдозволи (вони оновлюються щорічно) та ренту в український бюджет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 2 =