Кремль

У Кремлі заявили, що не виконуватимуть узгоджене припинення вогню в Чорному морі, доки Сполучені Штати не знімуть санкції з російського державного агробанку «Россельхозбанк» та інших невизначених фінансових організацій, залучених до міжнародної торгівлі продуктами харчування та добривами.

У Кремлі заявили, що невизначені суб’єкти — ймовірно Сполучені Штати — також повинні відновити підключення Россільгоспбанку та інших невизначених фінансових організацій до SWIFT і зняти обмеження на транзакції торгового фінансування. Крім того, вони повинні скасувати санкції, що обмежують компанії, що виробляють і експортують продовольство і добрива, і їх страхові компанії, скасувати обмеження на обслуговування суден у портах і санкції проти суден, що працюють під російським прапором, які займаються торгівлею продовольством і добривами, а також зняти обмеження на постачання до Росії сільськогосподарської техніки та інших інструментів, які використовуються у виробництві продовольства і добрив. Сполучені Штати не надали Росії такого вимаганого послаблення санкцій, коли Україна та Росія погодили зернову угоду в липні 2022 року.

У звітах Білого дому та Кремля про американсько-російські зустрічі зазначалося, що «Сполучені Штати допоможуть відновити доступ Росії до світового ринку для експорту сільськогосподарської продукції та добрив, знизити витрати на морське страхування та розширити доступ до портів і платіжних систем для таких операцій», але у звіті США, зокрема, не було чітких формулювань про те, що прийняття Росією та дотримання режиму припинення вогню в Чорному морі буде залежати від попередніх санкцій США. Сполучені Штати, ймовірно, вимагатимуть співпраці з Європейським Союзом (ЄС), щоб скасувати деякі санкції та обмеження щодо російських сільськогосподарських, фінансових і торгових організацій, щоб відновити зв’язок Росії з міжнародними ринками сільськогосподарської продукції та добрив. Президент США Дональд Трамп відповів на запитання про те, що США знімуть деякі санкції з Росії до того, як Росія запровадить заходи в Чорному морі, і заявив, що США розглядають можливість зняття деяких санкцій проти Росії. Укладення початкової зернової угоди в липні 2022 року не вимагало послаблення санкцій, а відновлення зернової угоди, ймовірно, так само не потребує попереднього послаблення санкцій. Встановлення тимчасового режиму припинення вогню в Чорному морі не потребує попереднього послаблення санкцій, вважає ISW.

Офіційні заяви Кремля розпливчасті, передбачають вимоги до припинення вогню, які не згадуються ні в офіційних заявах Сполучених Штатів, ні України, і залишають місце для розбіжностей між сторонами, які будуть залучені до тлумачення угод, зняття санкцій і моніторингу можливих порушень. В офіційній заяві Кремля розпливчасто йдеться про конкретні санкції та обмеження, які Кремль вимагає від Заходу попередньо скасувати, а також про конкретні залучені фінансові організації та компанії. У заяві Кремля також не зазначено суб’єктів, які будуть інтерпретувати параметри цих обмежень, контролювати зняття цих обмежень і перевіряти дотримання всіма сторонами. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна, Росія та США виступили з окремими заявами, оскільки на американо-українських зустрічах не обговорювалися зусилля США та Росії сприяти відновленню доступу Росії до сільськогосподарських і торговельних ринків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 1 =