Пронаталістська політика Кремля, запроваджена під час «Року сім’ї» у 2024 році, поки що не покращує низький рівень народжуваності в Росії.

Російський демограф Олексій Ракша повідомив російському опозиційному виданню «Агенство», що за весь перший квартал 2025 року в Росії було зареєстровано від 293 000 до 294 000 народжених, що на 2,3% менше, ніж у першому кварталі 2024 року. Ракша зазначив, що народжуваність на одну жінку в Росії в першому кварталі 2025 року практично не змінилася, але зазначив, що зменшилася кількість жінок дітородного віку (від 20 до 40 років). Ракша оцінив, що зниження народжуваності вказує на те, що пронаталістська політика російського уряду дала «мало ефекту», і зазначив, що Росія може зіткнутися з уповільненням економіки та подальшим підвищенням пенсійного віку в довгостроковій перспективі. Зменшення народжуваності за один рік на 2,3 відсотки (на 6897 дітей) прискорюватиметься надалі не лише через погіршення економічного та соціального становища потенційних матерів, а й через величезні втрати чоловіків на путінській війні в Україні. Так, за дев’ять місяців до першого кварталу 2023 року (травень-липень 2022 р.) загальні втрати російських солдатів на фронті склали 17 530 людей (серед них 26,4 відсотки (4 628) загинуло). За той самий період 2023 року загальні втрати склали 55 730 людей (14 712 тих, які загинули). У 2024 році цей показник зросте в рази, що негативно вплине на народжуваність через загибель на выйні потенційних батьків.

Президент Росії Володимир Путін оголосив 2024 рік «Роком сім’ї», щоб заохотити великі сім’ї та пом’якшити зростаючі демографічні проблеми Росії, які загострилися війною Росії в Україні.

Російські суб’єкти все частіше пропонують жінкам і дівчатам економічні стимули, намагаючись терміново виконати кремлівські квоти народжуваності. Глава республіки Марій Ел Юрій Зайцев розпорядився обласній владі одноразово виплатити 100 тис. рублів (близько 1215 доларів США) вагітним студенткам, які стали на облік у жіночих консультаціях. Зайцев зазначив, що студентки можуть отримувати виплати від 12 тижнів до 6 місяців вагітності, а раніше в області материнський капітал (виплати жінкам, які мають дітей) виплачували тільки жінкам, які вже народжували. Зайцев уточнив, що на материнський капітал претендують студентки, які здобувають професійно-технічну або вищу освіту, а також на виплати можуть претендувати студентки, які перебувають у академічній відпустці. У січні 2025 року Путін доручив суб’єктам РФ підвищити виплати материнського капіталу для студенток денної форми навчання на основі регіонально розрахованого рівня життя, і указ Зайцева, ймовірно, підтримує кампанію Кремля з вирішення постійних демографічних проблем. Депутат Держдуми РФ Ігор Антропенко у квітні 2025 року також запропонував скоротити тривалість робочого дня для жінок, щоб стимулювати народжування.