мотоціклетні атаки

Російське військове командування, схоже, встановлює тактичну доктрину та структуру сил для мотоциклетних та цивільних транспортних підрозділів у фронтальних атаках, що підкреслює зусилля російських військових щодо компенсації переваг України в безпілотниках та досягнення маневру в сучасній наземній війні.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив 13 травня, що російське військове командування розробило низку стандартів щодо оснащення передових підрозділів мотоциклами, всюдиходами (квадроциклами) та баггі китайського та російського виробництва. Машовець заявив, що Росія працює над тим, щоб оснастити кожен батальйон до 30 мотоциклами, до 20 всюдиходами та до шести баггі; кожен взвод – до дев’яти мотоциклів, до 20 всюдиходів та до шести баггі; а кожну штурмову роту «Шторм-5» – до 15 мотоциклами, до 20 всюдиходами та до трьох баггі. Машовець зазначив, що російське військове командування намагається знайти достатню кількість мотоциклів для оснащення кожного підрозділу до стандартного рівня, і що в результаті рівень оснащення між передовими підрозділами значно відрізняється. Машовець заявив, що станом на кінець квітня та початок травня 2025 року російська 3-тя загальновійськова армія (ЗВА) (раніше 2-й АК “ЛНР”) мала до 1125 мотоциклів, до 975 всюдиходів та 210-215 баггі, і зазначив, що інші російські ЗВА мають різний розподіл обладнання залежно від кількості штурмових рот та взводів у ЗВА. Українські та російські джерела раніше припускали, що Міністерство оборони Росії працює над формалізацією використання російських мотоциклів, і поява чіткої доктринальної організації та розподілу мотоциклетних підрозділів у російських збройних силах відповідає цим зусиллям.

Російські війська наразі, схоже, використовують мотоцикли разом із бронетехнікою, хоча російські підрозділи можуть почати здійснювати штурми виключно на мотоциклах у майбутньому. Машовець заявив, що російські підрозділи наразі віддають перевагу використанню мотоциклів разом із піхотою та бронетехнікою. Російські військові, схоже, переживають перехідний період і переходять до регулярного проведення штурмів виключно на мотоциклах, хоча російські війська також можуть продовжувати проводити ці комбіновані штурми, якщо російські командири оцінять, що штурми на мотоциклах менш успішні. Російські військові також можуть продовжувати покладатися на комбіновані штурми, якщо Міністерство оборони Росії не зможе покращити свої можливості щодо постачання російських підрозділів мотоциклами; однак, як зазначив Машовець, російські військовослужбовці продовжують покладатися на волонтерські організації для постачання деяких підрозділів мотоциклами. ISW раніше зазначав, що використання російськими військовими мотоциклів є відповіддю на українські інновації у сфері безпілотників та спробою компенсувати значні втрати бронетехніки, які російські війська зазнали у 2024 році, та, можливо, зберегти деякі танки та бронетехніку для майбутнього використання. ISW продовжує оцінювати, що російські війська, ймовірно, дедалі більше покладатимуться на мотоцикли та інші швидші неброньовані транспортні засоби, оскільки повільніші транспортні засоби стали небезпекою на більш прозорому полі бою України. Російські військові, ймовірно, збережуть уроки, отримані в Україні, і після війни в Україні.