Російська делегація у Стамбулі сформулювала свої вимоги щодо остаточного мирного врегулювання як передумови, які Україна має виконати, перш ніж Росія погодиться на припинення вогню. Більшість вимог Росії суперечать запропонованому президентом США Дональдом Трампом мирному плану.
Джерела, знайомі з українсько-російськими переговорами 16 травня у Стамбулі, повідомили Bloomberg, що російська делегація вимагала, щоб Україна передала Росії всю Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську області та Крим, а також щоб міжнародна спільнота визнала чотири області та півострів російською територією, перш ніж Росія погодиться на припинення вогню. Повідомляється, що російська делегація також вимагала, щоб Україна прийняла нейтральний статус, щоб іноземні війська не були допущені на територію України, а також щоб Україна відмовилася від своїх вимог щодо воєнних репарацій від Росії. Голова Комітету Ради Федерації Російської Федерації у закордонних справах Григорій Карасін заявив 17 травня, що російська делегація підтримує вимоги президента Росії Володимира Путіна від червня 2024 року, зокрема, щоб українські війська вивелися з усієї території чотирьох областей та відмовилися від своїх прагнень до НАТО, перш ніж Росія погодиться на припинення вогню та мирні переговори. Повідомляється, що у квітні 2025 року Сполучені Штати представили Росії мирний план із семи пунктів, який пропонував Росії «де-юре» визнання США суверенітету Росії над окупованим Кримом та «де-факто» визнання російського контролю над частинами України, які наразі окуповані російськими військами. Пропозиція США також, як повідомляється, включала «надійні гарантії безпеки», що передбачають групу європейських держав та, можливо, неєвропейських держав як ймовірних миротворчих сил. Вимоги російської делегації у Стамбулі прямо відкидають ці аспекти мирної пропозиції США.
ISW продовжує оцінювати, що метою війни Росії залишається повна капітуляція України. Росія переосмислює свої територіальні вимоги – зазвичай предмет переговорів про припинення війни – як передумови для припинення вогню. Росія намагається позиціонувати себе як відкриту до переговорів, але висуває вимоги, які Україна не може розумно прийняти, не пропонуючи при цьому жодних власних компромісів. ISW продовжує оцінювати, що Путін продовжуватиме відмовлятися пропонувати компроміси, доки Україна та Захід не зможуть змінити його теорію перемоги, яка передбачає, що Росія виграє війну на виснаження шляхом безкінечного повзучого просування, що заважає Україні проводити успішні, оперативно значущі контрнаступальні операції.
Постійне затягування переговорів Росією підкреслює її небажання брати участь у добросовісних переговорах щодо припинення вогню або остаточної мирної угоди. Речник Кремля Дмитро Пєсков 17 травня заявив, що президент Росії Володимир Путін та президент України Володимир Зеленський можуть зустрітися лише за умови, що російська та українська делегації досягнуть невизначених домовленостей, і наголосив, що всі переговори повинні проводитися за зачиненими дверима. Заяви Пєскова, ймовірно, навмисно розпливчасті, щоб ще більше затримати прогрес у російсько-українських переговорах. Російське опозиційне видання «Верстка» 17 травня повідомило, що джерело, близьке до адміністрації президента Росії, заявило, що Кремль розглядає переговори між Путіним та Зеленським як «неможливі», оскільки Москва знає, що умови, які вона змушує Україну прийняти, не є прийнятними для Києва. Інше джерело «Верстки», близьке до Міністерства закордонних справ Росії, аналогічно заявило, що російські чиновники не планують обговорювати підготовку до зустрічі Путіна та Зеленського. Росія подвоїла свої зусилля щодо затягування мирних процесів, продовжуючи висувати Україні ультиматуми, які Україна не може прийняти. Джерело Верстки , близьке до Адміністрації Президента, додало, що вимога Росії щодо проведення українсько-російських переговорів без посередника свідчить про те, що Кремль прагне продемонструвати свою спроможність вимагати від Сполучених Штатів обмеження впливу західних партнерів України. Коментарі Пєскова та звіт Верстки узгоджуються з давньою оцінкою ISW про те, що Росія залишається відданою продовженню мирних переговорів, щоб продовжувати просування на полі бою та отримувати додаткові поступки від Заходу. Натомість Україна постійно демонструє свою готовність до компромісів та участі в переговорах у добросовісній формі.
Кремлівські чиновники продовжують сигналізувати про те, що Росія готова продовжувати або навіть ескалювати свою війну проти України, якщо Україна та Захід не погодяться на вимоги Росії щодо капітуляції України. Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв 17 травня заявив у своєму англомовному акаунті X, що «всі вороги Росії, які висувають ультиматуми на переговорах», повинні пам’ятати, що мирні переговори не завжди призводять до припинення бойових дій, і що невдалі переговори можуть навіть призвести до «більш жахливої стадії війни з новою зброєю та учасниками». Заява офіциального мешканця Кремля Медведєва є ледь завуальованою погрозою можливого застосування Росією ядерної зброї, введення російських союзних військ у війну або навіть російських нападів на Європу. ISW продовжує оцінювати, що Кремль навряд чи застосуватиме ядерну зброю або нападе на держави НАТО на даний момент. Росія продемонструвала, що не прийме жодних умов, менших за повну капітуляцію України, і, ймовірно, вважатиме будь-які переговори, які не відповідають цим воєнним цілям, «невдалими». Загроза того, що Росія може продовжити війну проти України та навіть ескалювати її, якщо Росія не досягне своїх цілей, відображає заяву помічника президента Росії Володимира Мединського від 16 травня про те, що Росія готова воювати «стільки б довго не було потрібно». Погроза Медведєва є частиною рефлексивної кампанії контролю Росії, спрямованої на те, щоб підштовхнути Україну та Захід до прийняття вимог Росії щодо капітуляції України.
Росія продовжує заперечувати легітимність чинного українського уряду та, ймовірно, ставить умови для відмови від будь-якої майбутньої українсько-російської мирної угоди. Речник Кремля Дмитро Пєсков 17 травня заявив, що для Росії важливо точно розуміти, хто з українського уряду підпише документи, які можуть виникнути в результаті будь-якої майбутньої російсько-української угоди. Коментарі Пєскова, ймовірно, є частиною давньої позиції Кремля щодо відкидання легітимності президента України Володимира Зеленського та легітимності всіх українських урядів після 2014 року. Ця риторична кампанія є частиною зусиль, спрямованих на встановлення умов для виходу Росії з будь-яких майбутніх мирних угод у момент, обраний Росією, та на підтримку неодноразової вимоги Росії щодо того, щоб Україна погодилася на зміну режиму та встановлення проросійського маріонеткового уряду. Будь-яка майбутня мирна угода між Росією та Україною повинна містити чітке визнання Росією легітимності українського уряду та Конституції України.