ВСУ наступление

Українські сили нещодавно просунулися поблизу Бахмута та 2 листопада продовжили наступальні дії в західній Запорізькій області. Українські війська утримують позиції та продовжують наступальні дії на східному (лівому) березі річки Дніпро на Херсонщині.

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 листопада, показують, що українські сили просунулися далі на північний схід від залізничної колії поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Бахмутському та Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямках.

  • Російські війська 2 листопада продовжили наступальні дії на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна і незначно просунулися на Куп’янському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 листопада, показують, що російські війська просувалися на захід від Орлянки (22 км на схід від Куп’янська). Пов’язаний з Кремлем milblogger заявив, що російські війська захопили нові позиції поблизу Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) і продовжують бої в напрямку Куп’янська. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Синьківки, Петропавлівки та Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), а поблизу Кремінної штурму не проводили. Російський мілблогер стверджував, що російські війська продовжують атакувати на захід від Сватового поблизу Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної) та на північний схід від Куп’янська, і що не було жодних серйозних змін біля Торського (14 км на захід від Кремінної). Російське формування «Руський Легіон» (БАРС-13) стверджує, що бойова активність на Куп’янському напрямку залишається низькою, незважаючи на поліпшення погодних умов.

    Російські джерела стверджували, що 2 листопада українські сили здійснили локалізовані атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не просунулися. У Міноборони Росії стверджували, що російські війська відбили українські штурми поблизу Синьківки та Діброви (5 км на південний захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що бої на лінії Куп’янськ-Сватове носять позиційний характер і що українські сили періодично контратакують на цій лінії. На кадрах, опублікованих 1 листопада, видно, що нещодавно на Куп’янському напрямку російські війська втратили сім танків і БМП.

  • Українські війська 2 листопада продовжили контрнаступальні дії під Бахмутом і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 листопада, показують, що українські сили просунулися далі на північний схід від залізничної колії в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмута. Російські джерела, зокрема МО РФ, стверджували, що російські сили відбили кілька українських штурмових груп біля Кліщіївки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили проривають російську оборону на схід від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).

    2 листопада російські війська продовжили обмежені наступальні операції поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська здійснили 15 невдалих спроб відновити втрачені позиції біля Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки та що українські війська відбили російські штурми поблизу Південного (22 км на південний захід від Бахмута). 1 листопада російські джерела стверджували, що російські сили атакували поблизу Богданівки (7 км на північний захід від Бахмута) і відбили кілька невизначених позицій на південь від Бахмута. Російський мілблогер стверджував, що російські підрозділи, які діють у районі Бахмута, ефективніше координуються та зазнають менших втрат у живій силі, ніж раніше, під час українського контрнаступу поблизу Бахмута.

  • 2 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки, але підтверджених успіхів не досягли. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували стримувати наступ росіян біля Авдіївки та відбивали наступ росіян поблизу Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), Тоненького (8 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Речник ОСУВ “Таврія” полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська атакують переважно невеликими групами піхоти [очевидно, намагаючись уникнути втрат через можливі українські удари касетними боєприпасами]. Штупун заявив, що темп бойових дій росіян під Авдіївкою знижується, тому що російські сили перегруповуються і потребують підкріплення. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська зосереджують зусилля на північному фланзі Авдіївки та ведуть послідовні штурмові дії, незважаючи на сильні дощі в цьому районі. Український військовий спостерігач заявив, що російські сили перетнули залізничну колію поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки) і готуються атакувати з цих щойно захоплених позицій Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ) на півночі Авдіївки. Російський медіа-агрегатор стверджував, що 1 листопада російські війська підійшли до Авдіївського коксохімічного заводу. Російський мілблогер стверджував, що російські війська завдали комбінованих ракетно-повітряних ударів по Авдіївському коксохімічному заводу 1 листопада, але зазначив, що українська протиповітряна оборона заважає російським військам завдати потужних ударів по цьому району. Український військовий оглядач також заявив, що російські війська розширюють контроль над позиціями поблизу Опитного (4 км на південь від Авдіївки). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися ближче до південно-західної околиці Авдіївки й до кілометра від Сіверного, хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень.

    У районі Авдіївки 2 листопада українські сили не проводили заявлених або підтверджених контрударів.

  • Російські війська 2 листопада проводили наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецька, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили понад 20 російських штурмів поблизу Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Мар’їнки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська досягли незначних успіхів поблизу Новомихайлівки (11 км на південний захід від міста Донецьк).

    Українські сили 2 листопада не проводили жодних підтверджених або заявлених контратак на південний захід від міста Донецьк.

  • Президент України Володимир Зеленський 2 листопада заявив, що українські війська відбили російські штурми на Вугледарському напрямку та під час атак російські війська втратили десятки одиниць військової техніки[.
  • 2 листопада українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних ударів у західній частині Донецької та східної Запорізької області.

    Російські війська вели наступальні операції в районі західного кордону Донецької та Східної Запорізької областей, але 2 листопада не зробили жодних підтверджених наступів. Російський батальйон «Восток» заявив, що російські війська захопили дві українські позиції, ймовірно, на південний схід від Великої Новосілки. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).

  • Українські війська вели наступальні операції в західній Запорізькій області, але не зробили жодного підтвердженого просування 2 листопада. Російські джерела стверджували 1 і 2 листопада, що українські війська просунулися на захід від Роботиного (10 км на південь від Оріхова) і в напрямку Мирного (16 км на північний захід від Роботиного). Російські джерела стверджували 1 і 2 листопада, що українські сили безуспішно атакували поблизу Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) і на південний захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного).

    Російські війська вели наступальні операції в західній Запорізькій області (Мелітопільский напрямок), але не робили жодних заявлених чи підтверджених наступів 2 листопада. Український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили невдалі атаки поблизу Роботиного. Російський мілблогер заявив, що частини російського 56-го гвардійського повітряно-десантного (ВДВ) полку (7-а дивізія ВДВ) діють на південний захід від Вербового.

    Російські джерела, включно з Міноборони РФ, стверджували, що українські війська завдали удару з безпілотників поблизу Енергодару на Запоріжжі.

  • Повідомляється, що українські війська утримують позиції та продовжують наступальні дії на східному (лівому) березі Херсонської області. Російські мілблогери стверджували, що українські війська атакували поблизу Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від Дніпра) та Піщанівки (13 км на південний схід від Херсона та 3 км від Дніпра) і просунулися поблизу Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від р. Дніпро). Інший російський мілблогер стверджував, що українські війська тимчасово просунулися на захід від центру Кринок, але російські війська відкинули українські війська на вихідні позиції та закріпилися на схід від населеного пункту. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські сили утримують позиції поблизу Кринок та Антонівського автомобільного та залізничного мостів. Машовець заявив, що російські війська безуспішно атакували біля Антонівського залізничного мосту та в напрямку Кринок з боку Корсунки (45 км на північний схід від міста Херсона та 1 км від річки Дніпро). Машовець зазначив, що на лівому (східному) березі Херсонської області діють підрозділи російського 171-го десантно-штурмового батальйону (56-й полк ВДВ 7-ї дивізії ВДВ) і 205-ї окремої мотострілецької бригади (49-ї загальновійськової армії Південного військового округу). Він заявив, що угруповання російських військ на Херсонському напрямку складається з 8 бригад, 17 полків, 8 батальйонів і 4 загонів батальйонного рівня, включаючи БАРС (Бойовий резерв Російської Федерації) і підрозділи «Шторм-Z», а російські резерви на цьому напрямку включають 2 мотострілецьких полки і 2 запасних мотострілецьких батальйони.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 1 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    11 + fifteen =