ЗСУ Gepard

1 листопада українські війська продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області; атакували східний (лівий) берег річки Дніпро в Херсонської області.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 1 листопада 2023р.

У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжили наступальні дії на Бахмутському та Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямках. Російські джерела стверджували, що українські сили безуспішно атакували поблизу Зеленопілля (12 км на південний захід від Бахмута) та вздовж ділянки залізничної колії між Кліщіївкою (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївкою (10 км на південний захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що українські сили незначно просунулися від Щербаків (18 км на захід від Оріхова) до Мирного (16 км на південний захід від Оріхова) і досягли успіхів на захід від Роботиного (10 км на південь від Оріхова).

  • Російські війська 1 листопада продовжили локалізовані наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна та досягли підтверджених успіхів. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 жовтня, показують, що російські війська просувалися на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили понад 10 російських атак поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (21 км на південний схід від Куп’янська), Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового) та Надії (14 км на південний захід від Сватового). Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська продовжують спроби відбити Куп’янськ, але не досягли стратегічного успіху на Куп’янському напрямку. Російський мілблогер заявив, що російська авіація на Куп’янському напрямку продовжує обстрілювати українські переправи через річку Оскіл. Інший російський мілблогер опублікував кадри, на яких нібито видно, як підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії ЗВО РФ захоплюють невизначений опорний пункт на Куп’янському напрямку. У Генштабі ЗС України повідомили, що 1 листопада на Лиманському напрямку російські війська не вели наступальних дій. 31 жовтня російський мілблогер заявив, що російські війська незначно просунулися в напрямку Ямполівки (17 км на захід від Кремінної) і Торського (14 км на захід від Кремінної), хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень.

    Російські джерела стверджували, що 1 листопада українські війська здійснили невдалі наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. У Міноборони Росії стверджували, що підрозділи Західного угруповання військ РФ відбили два українські штурми біля Синьківки, а підрозділи російського центрального угруповання військ відбило два українські штурми в районі Греківки (20 км на південний захід від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу (10 км на південь від Кремінної). Глава “ЛНР” Леонід Пасічник заявив, що російські війська відбили шість українських атак на лінії Новодружеськ-Григорівка (14 км на південний схід від Кремінної до 11 км на південь від Кремінної), вісім українських атак на лінії Берестове-Переїзне (30-28 км на південь від м. Кремінна), а також три українські штурми вздовж лінії Вовчоярівка-Івано-Дарівка (25 км на південний схід від Кремінної до 23 км на південь від Кремінної) за останній тиждень.

  • Російські війська 1 листопада продовжили наступальні дії на Бахмутському напрямку, але жодного заявленого чи підтвердженого просування не зробили. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно намагалися покращити свої позиції поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) і атакували поблизу Південного (20 км на південний захід від Бахмута), але не просунулися. Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо зазначив, що російські війська стягують резерви в район Бахмута для відновлення активних наступальних дій після оборони, хоча ISW поки не спостерігає показників прибуття російських резервів на Бахмутському напрямку чи наявності додаткові російські війська в районі Бахмута. Російські мілблогери стверджували, що російські сили атакували на північний захід від Бахмута з Берхівки (безпосередньо на північний захід від Бахмута) у напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута).

    Українські війська продовжували контрнаступальні дії на Бахмутському напрямку, але жодного заявленого чи підтвердженого просування не робили. Російські джерела стверджували, що українські сили безуспішно атакували поблизу Зеленопілля (12 км на південний захід від Бахмута) та ділянку залізничної колії між Кліщіївкою та Андріївкою. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжують контрнаступальні дії на південь від Бахмута.

  • 1 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та, як повідомляється, просунулися. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська, включаючи мобілізованих військовослужбовців із Сибіру, ​​просунулися з позицій у Красногорівці (7 км на північний захід від Авдіївки) через залізничну колію в напрямку Новокалинового та Кераміка (обидва приблизно за 12 км на північний захід від Авдіївки). Російський медіа-агрегатор стверджував, що 31 жовтня російські війська просунулися на захід і південь від Авдіївки в районі Сіверного (5 км на захід від Авдіївки) і Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). 1 листопада кілька російських джерел стверджували, що на північ від Авдіївки поблизу породного відвалу (шлакові відвали, терикон) точаться важкі бої, а один мілблогер зазначив, що російські війська готуються розпочати атаку на промислову зону Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ) на півночі Авдіївки. Український військовий повідомив, що російські сили також атакують на південь від Авдіївки від Водяного (6 км на південний захід від Авдіївки) у напрямку Північного. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Авдіївки, Сіверного, Первомайського, Кераміка та Степового (5 км на північний захід від Авдіївки).

    Українські сили 1 листопада здійснили обмежені контратаки поблизу Авдіївки, але не зробили жодного підтвердженого наступу. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 листопада, показують українську контратаку на північ від Красногорівки, але джерело відео стверджує, що російські війська зрештою відбили атаку та змусили українські війська відступити. Російські джерела стверджували, що українські сили безуспішно контратакували біля породного відвалу на північ від Авдіївки та поблизу Красногорівки. Один російський мілблогер заявив, що українські сили успішно стримують російські атаки біля Тоненьке (6 км на захід від Авдіївки).

  • Російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк 1 листопада, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували Мар’їнку (на південно-західній околиці Донецька) та поблизу Новомихайлівки (12 км на південний захід від Донецька). Російський мілблогер опублікував кадри, як нібито танк 5-ї бригади 1-го корпусу армії «ДНР» завдає удару по українських позиціях у Мар’їнці.

    Українські війська 1 листопада вели наступальні дії на захід і південний захід від м. Донецьк і підтвердили наступ. На геолокаційних кадрах, опублікованих 31 жовтня, видно, що українські війська просунулися на південь від Новомихайлівки.

  • 1 листопада українські сили не здійснювали жодних підтверджених або заявлених наземних ударів у районі кордону Донецько-Запорізької області.

    Російські війська 1 листопада продовжили наступальні дії в районі кордону Донецько-Запорізької області і, як повідомляється, нещодавно просунулися. Український Генштаб повідомив, що російські війська провели безуспішні штурми поблизу Пречистівки (19 км на південний схід від Великої Новосілки), Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російської 127-ї мотострілецької дивізії (5-та загальновійськова армія Східного військового округу) наступають поблизу Рівнополя (8 км на південний захід від Великої Новосілки) і що підрозділи 60-ї мотострілецької бригади, ймовірно, йдеться про 143-ю мотострілецьку бригаду. Стрілецький полк і 394-й мотострілецький полк (обидва 127-ї мотострілецької дивізії) наступали на захід від Старомайорського. Російський батальйон «Восток», який, як повідомляється, діє на південний схід від Великої Новосілки, стверджував, що 31 жовтня російські сили просунулися в невизначених районах поблизу кордону Донецько-Запорізької області.

  • 1 листопада українські війська продовжили наступальні операції на заході Запорізької області (Мелітопольский напрямок) та, як повідомляється, просунулися. Російський мілблогер стверджував, що українські сили незначно просунулися від Щербаків (18 км на захід від Оріхова) до Мирного (16 км на південний захід від Оріхова) і досягли успіхів на захід від Роботиного (10 км на південь від Оріхова). Російські мілблогери стверджували, що українські сили безуспішно атакували поблизу Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) та Вербового (18 км на південний схід від Оріхова).

    Російські війська продовжували обмежені наступальні операції в західній Запорізькій області, але 1 листопада не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Роботиного. Російські джерела стверджували, що 31 жовтня та 1 листопада російські війська атакували українські позиції поблизу Вербового.

  • Російські мілблогери продовжують стверджувати, що українські війська утримують позиції та атакують східний (лівий) берег Херсонської області. Російські мілблогери стверджували, що українські війська атакували поблизу Пойми (12 км на південний схід від Херсона та 4 км від Дніпра) та Піщанівки (14 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра), а також що бойові дії ведуться поблизу Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від р. Дніпро). Російські мілблогери стверджували, що українські війська зберігають позиції в Кринках, де українські війська продовжують зміцнювати свої позиції та де російські війська завдають важких ударів з повітря та термобаричної артилерії ТОС-1А. Російський мілблогер стверджував, що українські сили замінували територію поблизу Кринок, щоб ускладнити атаки російської піхоти в цьому районі.
  • 1 листопада українські війська обстріляли російські тилові райони на півдні України. Глава окупаційного управління Херсонської області Володимир Сальдо заявив, що російські війська збили сім українських ракет, які цілилися по окупованому Криму над окупованою Херсонською областю, а дві ракети впали в покинутому районі на Арабатській косі, не завдавши шкоди чи жертв. Російська окупаційна влада розгорнула димові завіси на Керченському мосту, ймовірно, у відповідь на ракетну загрозу, але один російський мілблогер охарактеризував димові завіси як «припарки для мертвої людини», зазначивши їхню неефективність.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 31 жовтня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen − fourteen =