сожженный БТР

Російські сили захопили до 74% території Мар’їнки. На інших ділянках фронту, незважаючи на посилення активності, просування сторін не було.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 1 грудня 2023р.

  • Російські війська 1 грудня продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і нещодавно просунулися на північний схід від Куп’янська. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 листопада, показують, що російські війська просунулися на південний схід від Вільшани (15 км на північний схід від Куп’янська). Російські джерела стверджували, що тривають важкі бої біля Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська) і що російські сили також атакували біля Лиману Першого (12 км на північний схід від Куп’янська) та в районі Серебрянського лісу. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми біля Синьківки та на північний схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська); біля Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового), біля Торського (14 км на захід від Кремінної); та в Серебрянському лісництві (11 км на південь від Кремінної). Речник командування ЗСУ підполковник Володимир Фітьо повідомив, що російські війська дещо знизили інтенсивність обстрілів на Куп’янському та Лиманському напрямках, а на Лиманському напрямку російські війська перегруповуються. Фітьо додав, що російські війська мають великий запас плануючих бомб і наносять удари цими плануючими бомбами на лінії фронту Куп’янськ-Лиман. Український військовий оглядач Костянтин Машовець стверджував, що російські війська тактично наступали на захід і південь від Кремінної. Російські джерела стверджували, що 1 грудня російські сили відбили українські атаки поблизу Синьківки, Ямполівки (16 км на захід від Кремінної) та Серебрянського лісу.
  • Російські війська 1 грудня продовжували наступальні операції поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські сили захопили невизначені позиції на північ від Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута), на північний схід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута) та на північ від Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута). 30 листопада російський мілблогер заявив, що російські війська просуваються на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). 30 листопада та 1 грудня російські джерела стверджували, що російські війська просуваються до Богданівки з Хромового та Берхівки (3 км на північ від Бахмута). 1 грудня один російський мілблогер заявив, що російські війська закріпилися на північній та південно-східній околицях Богданівки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська також ведуть бої вздовж траси О0506 на північ від Хромового та Т0504 на південь від Хромового. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Богданівки, Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки. Речник Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська активізували операції на всьому східному фронті. Як повідомляється, речник українського підрозділу, дислокованого на Бахмутському напрямку, 30 листопада заявив, що російські війська перекинули частини російських 98-ї та 106-ї гвардійських повітряно-десантних дивізій ПДВ з напрямку Лиман на позиції між Хромовим і Богданівкою для посилення російських сил у цьому районі, а Міноборони Росії 1 грудня опублікувало кадри, на яких стверджувалося, що елементи російської 106-ї гвардійської дивізії ПДВ діють поблизу Соледару. Український речник зазначив, що російські війська також оснащують підрозділи на цьому напрямку бронетехнікою. Глава Чечні Рамзан Кадиров опублікував кадри, на яких видно, як загін «Шустрого» чеченського спецназу «Ахмат» і підрозділи 4-ї мотострілецької бригади РФ (2-й АК “ЛНР”) діють поблизу Кліщіївки.

    1 грудня українські війська продовжили контратаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого наступу. Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували наступ на південь від Бахмута. Машовець стверджував, що українські війська відтіснили російські війська з позицій на північ від Хромового та на схід від Кліщіївки.

  • Російські війська 1 грудня продовжили наступальні дії під Авдіївкою та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 грудня, показують, що російські війська просунулися на схід і південний схід від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська закріпилися на північному сході Степового та на південно-східній околиці селища. Він також стверджував, що російські війська контролюють половину Степового і просунулися до 200 метрів на північ від населеного пункту, хоча ISW не спостерігає візуального підтвердження цієї заяви. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на позиції в лісовій зоні на південь від Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки), у напрямку Північного (6 км на захід від Авдіївки) та вздовж лінії Водяне-Опитне (7 км на південний захід до 4 км на південь від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська також атакували поблизу промислової зони Авдіївки на південний схід від Авдіївки та Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки. Один російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися в промислову зону Авдіївки в останні дні. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні штурми на південь від Новокалинового та поблизу Степового, Авдіївки, Тоненького (7 км на захід від Авдіївки), Сіверного та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Машовець стверджував, що українські сили контратакували та відбили невизначені позиції поблизу Авдіївки.
  • Російські війська 1 грудня продовжили наступальні операції на захід і південний захід від Донецька та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 грудня, показують, що російські війська просунулися далі на захід Мар’їнки (безпосередньо на захід від міста Донецьк). Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська повністю контролюють Мар’їнку, і розширили кадри російських військовослужбовців 103-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ), також стверджуючи, що російські війська повністю контролюють цей населений пункт. Інша група російських мілблогерів назвала ці повідомлення «передчасними», стверджуючи, що російські війська контролюють від 90 до 95 відсотків Мар’їнки. Наразі наявні геолокаційні дані вказують на те, що російські сили контролюють не менше 74 відсотків Мар’їнки, але російські сили можуть контролювати більше, як вони стверджують. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська провели невдалий штурм поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька). Речник російського Південного угруповання військ Вадим Астафєєв заявив, що російські війська відбили дві українські атаки поблизу Мар’їнки.
  • Російські та українські джерела відзначали загальну відсутність активності в районі кордону Донецько-Запорізької області 1 грудня. Український Генштаб не повідомляв про російські штурми на цьому напрямку протягом доби. Російський батальйон «Восток», який, як повідомляється, дислокується в цьому районі, стверджував, що українські та російські сили ведуть взаємний артилерійський вогонь, чекаючи, поки бруд замерзне, щоб вони могли відновити наземні атаки.
  • Російські війська здійснили 1 грудня контратаки в західній частині Запорізькій області, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених досягнень. Український Генштаб повідомив про невдалі російські штурми поблизу Роботиного та на захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що російські війська посилюють тиск на українські позиції на західній околиці Роботиного. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська нарощують і проводять інтенсивні контратаки вздовж всієї лінії Копані-Роботине-Новопрокопівка-Вербове (від 5 км на північний захід до 10 км на схід від Роботиного), а інший мілблогер стверджував, що російські війська захопили позиції в лісових масивах поблизу Вербового, що Українські сили утримували попередні два місяці. Проте ISW ще не спостерігала візуальних доказів нещодавніх досягнень росіян поблизу Вербового. Одне джерело, пов’язане з російськими ПДВ, поскаржилося, що підрозділам ПДВ на північ від Вербового важко доставити боєприпаси та провіант на передові позиції ПДВ через сильний вогонь української артилерії, використання безпілотників і сильний вітер.

    1 грудня українські війська продовжували обмежені контрнаступальні операції в західній Запорізькій області, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених успіхів. Генштаб України повідомив, що українські війська ведуть наступальну операцію на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Міністерство оборони Росії заявило, що російські сили відбили шість українських атак поблизу Роботиного та Вербового. Кілька російських мілблогерів стверджували, що українські війська безуспішно атакували на північ і північний захід від Вербового. Один мілблогер стверджував, що українські сили також атакували біля Роботиного за допомогою до 20 осіб, одного танка та двох бойових броньованих машин, але повідомив, що російські сили відбили атаку.

  • >1 грудня українські війська продовжували бойові дії на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Генштаб ЗС України повторив, що українські війська зберігають позиції на лівому (східному) березі річки Дніпро. Один із пов’язаних із ПДВ мілблогерів стверджував, що українські сили намагалися перекинути іншу групу особового складу до Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро) на човні в ніч на 1 грудня, але російські удари завадили цій спробі. Російські мілблогери стверджували, що українські війська намагаються наступати в лісових масивах на південь від Кринок. Один відомий мілблогер стверджував, що російські авіаудари по Кринках змусили українські сили відступити до північної частини населеного пункту.

  • Міноборони Росії звинуватило Україну в запуску морського безпілотника по окупованому Криму 1 грудня. Міноборони Росії та інші російські джерела стверджували, що авіація Чорноморського флоту знищила морський безпілотник.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 30 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    four + 13 =