подбитый танк

Російськи джерела стверджують, що російськи сили захопили Хромове і просунулися в лісових масивах на північ і північний захід від населеного пункту, але український Генштаб не підтвердив і не спростував ці твердження. Лінія фронту на її протяжності продовжує залишатися статичною. Українські сили відбивають ворожі атаки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 30 листопада 2023р.

  • 30 листопада російські війська продовжували локалізовані наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили сім російських штурмів поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та Стельмахівки (18 км на північний захід від Сватового). Російські міліблогери стверджували, що російські сили витіснили українські сили з невизначених позицій поблизу Лиману Першого (11 км на північний схід від Куп’янська), вийшли на околиці Синьківки та прорвали українську оборону вздовж лінії Тимківка-Іванівка-Кислівка (20-23 км на південний схід від Куп’янськ). ISW не спостерігала жодного візуального підтвердження цих заявлених російських досягнень.

    30 листопада російські війська тимчасово активізували локалізовані наступальні операції поблизу Кремінної, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські штурми поблизу Ямполівки (16 км на захід від Кремінної), Торського (15 км на захід від Кремінної), Тернів (17 км на захід від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу (10 км на південь від Кремінної). Генштаб ЗС України повідомив у своєму попередньому звіті про ситуацію, що українські сили відбили 24 атаки на Лиманському напрямку, але повідомив лише про чотири відбиті російські атаки в цьому районі в своєму останньому звіті за 30 листопада. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що частини російської 20-ї загальновійськової армії (Західний військовий округ) і нової 25-ї загальновійськової армії відновили наступ на Лиманському напрямку, щоб вибити українські сили з лівого берега річки Жеребець, яка впадає в р. Сіверський Донець з півночі. Проте ISW не помітив доказів узгоджених наступальних зусиль росіян, спрямованих на просування до річки Жеребець.

    Російські джерела стверджували, що 30 листопада українські війська здійснили невдалі наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. У Міноборони Росії стверджували, що невідомі підрозділи Західного угруповання військ Росії відбили два українські штурми поблизу Синьківки та що неуточнені частини російського Центрального угруповання військ відбили українську атаку під Ямполівкою.

  • Повідомляється, що 30 листопада російські війська здійснили численні наступи поблизу Бахмута. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на південь від Берхівського водосховища (3 км на північний захід від Бахмута) та поблизу Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута). Один мілблогер стверджував, що російські війська також захопили ділянку траси Бахмут-Часів Яр поблизу Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Російські милблогери повторили заяви про те, що російські війська, зокрема 11-та окрема повітряно-десантна бригада, захопили Хромове і просунулися в лісових масивах на північ і північний захід від населеного пункту, але ISW не спостерігає візуального підтвердження цих тверджень. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська захопили кілька українських позицій біля Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), на північ від Хромового та в напрямку Богданівки. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Богданівки, Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) та Кліщіївки. 29 листопада російський милблогер опублікував кадри, на яких під Бахмутом діють підрозділи російської 98-ї дивізії ПДВ.

    30 листопада українські війська продовжували наступ у районі Бахмута, але не просувалися. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжили штурмові дії на південь від Бахмута. Російські мілблогери стверджували, що українські війська здійснили невдалі атаки поблизу Берхівського водосховища та Кліщіївки.

  • Російські війська продовжували наступ у районі Авдіївки та, як повідомляється, просунулися 30 листопада. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на захід від залізничного полотна біля Степового (3 км на північний захід від Авдіївки) та поблизу Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки). 29 і 30 листопада російські джерела стверджували, що російські війська також просунулися на північ від промислової зони на південний схід від Авдіївки і що тривають бої поблизу Авдіївського коксохімічного заводу та прилеглого шламового відвалу (терикону). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Степового, Новокалинового, Авдіївки, Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки); на схід від Новобахмутівки (11 км на північний схід від Авдіївки); Тоненького (7 км на захід від Авдіївки). Українське видання «Суспільне» повідомило, що мерзла земля біля Авдіївки вже розм’якшилася в багнюку, що ускладнює роботу транспортних засобів як російським, так і українським силам. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська завдають плануючих бомбових ударів з літаків Су-35 поблизу Авдіївки.
  • 30 листопада російські війська продовжили наступ на захід і південний захід від Донецька, але не зробили підтверджених наступів. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська завдали невдалих наземних ударів поблизу Красногорівки (безпосередньо на захід від Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька). Російський блогер стверджував, що російські сили також безуспішно атакували Мар’їнку (безпосередньо на захід від Донецька). Російські військові офіційні особи стверджували, що 30 листопада російські сили відбили щонайменше три українські атаки в Мар’їнці та поблизу Новомихайлівки.
  • 30 листопада російські окупаційни війська продовжили обмежені наземні обстріли в районі кордону Донецької і Запорізької областей та підтвердили наступ. На геолокаційних кадрах, опублікованих 29 листопада, видно, як підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу) захоплюють українські позиції на південний захід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Раніше ISW оцінював, що лінія фронту російських військ була за цими позиціями, і кадри вказують на те, що російські війська, ймовірно, не знаходяться на північний захід від цих позицій. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили російські атаки на південь від Пречистівки (18 км на південний схід від Великої Новосілки). Декілька російських мілблогерів стверджували, що російські сили захопили кілька невизначених українських позицій уздовж лінії Приютне-Старомайорське (15 км на південний захід до 9 км на південь від Великої Новосілки).
  • 30 листопада українські війська продовжували наступальні дії на заході Запорізької області, але не підтвердили наступ. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Міністерство оборони Росії та інші російські джерела стверджували, що російські сили відбили українські атаки на північ від Вербового (9 км на схід від Роботиного). Російські мілблогери відзначили, що погані погодні умови продовжують перешкоджати руху транспортних засобів і артилерійським операціям, але відзначили, що дрони продовжують працювати.

    Російські війська 30 листопада продовжували обмежені наземні атаки в західній частині Запорізькій області, але не зробили підтверджених наступів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили щонайменше 14 атак росіян поблизу Роботиного та на північний захід і захід від Вербового. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські сили захопили невизначені позиції на захід від Роботиного та поблизу Вербового. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська «дещо активізувалися» на Запорізькому напрямку та намагаються відбити втрачені позиції.

  • 30 листопада українські війська продовжували наземні атаки на лівому (східному) березі р. Дніпро в Херсонської області, але не робили підтверджених або заявлених наступань. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська утримують позиції на східному березі Дніпра. Декілька російських джерел стверджували, що тривають бої поблизу Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро), і що російська авіація та артилерія продовжують завдавати потужних ударів по цьому району. Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив, що українські війська безуспішно намагаються просунутися на південь від Кринок.

    Міністерство оборони Сполученого Королівства (МО Великобританії) 30 листопада повідомило, що елементи новосформованої російської 104-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ, ймовірно, розгорнуто в Херсонській області, що відповідає попереднім спостереженням ISW. Міністерство оборони Великобританії повідомило, що російський 337-й полк ПДВ і російська 52-га артилерійська бригада ПДВ, ймовірно, будуть підпорядковані 104-й гвардійській дивізії ПДВ. ISW нещодавно зафіксувала повідомлення про те, що підрозділи 328-го полку ПДВ (104-а гвардійська дивізія ВДВ) зараз тримають оборону в районі Кринок.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 29 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    9 − 2 =