Путин в ретро-кабинете рассматривает бумажную карту Шойгу (реконструкция событий первой мировой войны)

Київ заперечує, що місто впало. Захоплення Мар’їнки було б одним із найзначніших здобутків Москви після взяття Бахмута в травні, хоча Мар’їнка більше ніж в три рази менше Бахмута по площі (13,74 кв. км) і майже в 8 разів – по довоєнної чисельності населення (9,357 тис мешканців).

Російські війська отримали повний контроль над Мар’їнкою, містом на сході України, заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу президенту Володимиру Путіну, що є одним із найзначніших досягнень Росії після взяття Бахмута в травні.

Путін відповів, що контроль над містом, у якому колись проживало 10 тисяч людей, дозволить російським військам відвести бойові підрозділи противника від Донецька.

«Наші війська [тепер] мають можливість вийти на більш широку оперативну зону», — сказав він у відео обміну між ним і Шойгу, опублікованому в мережі кремлівським журналістом.

“Говорити про захоплення Мар’їнки некоректно”, – заявив Українському національному телебаченню речник ЗСУ Олександр Штупун. «Наші сили знаходяться в межах міста», — сказав він.

Останнім великим успіхом Росії на полі бою було взяття в травні Бахмута, театру одних із найкривавіших боїв. У червні Україна розпочала контрнаступ, метою якого було повернення території на півдні та сході країни, включно з Бахмутом.

Російські війська також посилили наземні та повітряні атаки на сусіднє місто Авдіївка з 10 жовтня як центр їхнього повільного наступу на Донбас у східній Україні під час 22-місячного конфлікту.

Авдіївка була ненадовго захоплена в 2014 році підтримуваними Росією сепаратистами, які захопили значні шматки східної України. Навколо міста, яке вважалося воротами до Донецька, згодом були побудовані укріплення.

“Сили оборони України продовжували стримувати противника в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, відбивши п’ять атак росіян”, – йдеться в повідомленні Генштабу України вранці в понеділок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − six =