БТР

Російські війська просунулися на схід від Тернів, на схід від Степового (підтверджено геолокаційними кадрами). Більше підтверджених просувань ані українських, ані російських сил не було.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронті 24 грудня.

  • Російські війська нещодавно підтвердили просування в районі Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 грудня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські війська знаходяться менше ніж за чотири кілометри від Тернів, хоча геолокаційні кадри показують, що російські війська знаходяться трохи більше чотирьох кілометрів від околиць Тернів. Російський мілблогер стверджував, що російські війська незначно просунулися на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (на північний схід від Куп’янська), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали на Куп’янському напрямку в районі Синьківки та Стельмахівки (на північний захід від Сватового) та на Лиманському напрямку на схід від Ямполівки (на північний захід від Кремінної); на південь від Кузьминого (на південний захід від Кремінної); поблизу Тернів (на захід від Кремінної), Торського (на захід від Кремінної), Діброви та Серебрянського лісництва (обидва на південний захід від Кремінної). Український Генштаб повідомив, що російські війська збільшили кількість артилерійських ударів біля Куп’янську, Лиману, Бахмуту до понад 1000 ударів на добу. Повідомляється, що підрозділи 7-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”) продовжують діяти поблизу Білогорівки Луганської області.
  • Повідомляється, що українські сили нещодавно досягли успіхів поблизу Бахмута, хоча підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. 24 грудня російський мілблогер заявив, що українські війська просунулися на південний захід від Верхньокам’янського (30 км на північний схід від Бахмута) і в районі Бахмута біля Хромового та Кліщіївки. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки та Васюківки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки та Південного. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське командування розгортає частини 177-го полку морської піхоти (Каспійської флотилії) під Курдюмівкою (на південний захід від Бахмута) після того, як вивело ці частини з боїв під Кринками та Підстепним на східному (лівому) березі річки дніпро в Херсонської області для розформування і поповнення протягом невизначеного періоду часу.
  • Російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївки та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами 24 грудня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 грудня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на схід від Степового (на північ від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили всю територію виноградників на південний схід від Авдіївки, але українські сили все ще контролюють невизначену частину сусідньої промислової зони на південний схід від Авдіївки. Інший російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на 200 метрів від Водяного в напрямку Первомайського на південний захід від Авдіївки та на 200 метрів до південно-західної околиці самої Авдіївки. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії відбулися на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки та в напрямку Очеретиного; на північ від Авдіївки біля Степового; на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Первомайського та Невельського. Голова Авдіївської міської військової адміністрації України Віталій Барабаш заявив, що минулої доби російські війська посилили обстріли Авдіївки.
  • 24 грудня російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на захід і південний захід у районі міста Донецька. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від міста Донецьк поблизу Мар’їнки та на південний захід від міста Донецька поблизу Новомихайлівки та Побєди. 24 грудня Машовець заявив, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус Східного військового округу) і 225-го і 33-го мотострілецьких полків (обидва 20-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) є діючи під Новомихайлівкою. Машовець стверджував, що в районі Новомихайлівки також діють підрозділи 139-го окремого мотострілецького батальйону (29-а загальновійськова армія СВО) та 40-ї та 155-ї морських піхотних бригад (ТОФ СВО).
  • Повідомляється, що 24 грудня російські та українські війська не проводили наступальних дій у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська не проводили наступальних дій у цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що українські та російські сили здебільшого вели взаємний обстріл і що минулого тижня російські сили провели кілька невдалих атак біля Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
  • Українські та російські війська 24 грудня продовжили бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої відбулися поблизу Роботиного та Вербового та на південь від Гуляйполя (36 км на схід від Оріхова). Російські мілблогери продовжували коментувати, що погані погодні умови впливають на здатність російських і українських сил проводити наземні маневри. Російський мілблогер стверджував, що погано навчений «спецконтингент» розгорнувся в районі Роботиного та посилив невизначений російський десантний підрозділ (ПДВ) – відповідно до заяви командувача російськими ПДВ генерал-полковника Михайла Теплінського від 23 грудня про те, що нові випускники Рязанського вищого повітряно-десантного підрозділу розгорнути в зоні бойових дій до передбачуваної дати розгортання. Повідомляється, що під Вербовим діють підрозділи російського 247-го полку ПДВ (7-а дивізія ПДВ).
  • Станом на 24 грудня українські сили утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, але ні російські, ні українські сили не підтвердили просування в цьому районі. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бойові дії тривали на східному березі, у тому числі поблизу Кринок. Російський мілблогер заявив, що минулого тижня російські сили не змогли витіснити українські сили з плацдарму в Кринках через ефективні українські безпілотники та комплекси радіоелектронної боротьби (РЕБ). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що 2-й батальйон ПДВ російського 337-го полку (104-а дивізія ПДВ) перейшов у район Кринок на з’єднання з бойовим угрупованням сил «Енергодар». Машовець заявив, що на зміну 2-му батальйону ПДВ у складі угруповання «Енергодар» прийшли загони 345-го полку ПДВ (104-ї дивізії ПДВ) з резервів російського угруповання сил «Дніпро». Машовець заявив, що частини російських 328-го і 337-го полків ПДВ (104-а дивізія ПДВ); 26-й мотострілецький полк (70-та мотострілецька дивізія 18-ї загальновійськової армії Південного військового округу); і 810-а ОМБр (ЧФ) останні три тижні діють під Кринками.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 23 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen + 2 =