бійці ЗСУ

Російські сили незначно просунулися на південний захід від Першотравневого, на півдні Степового, на північній околиці Опитного і в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки, на північний захід від Роботиного, взяли під контроль більшу частину, якщо не всю, Мар’їнку.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 25-26 грудня.

  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ під Куп’янськом. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 грудня, показують, що російські сили незначно просунулися на південний захід від Першотравневого (на північний схід від Куп’янська). Російські мілблогери стверджували, що російські війська знаходяться в трьох кілометрах від Тернів, хоча ISW продовжує оцінювати, що російські війська знаходяться приблизно в чотирьох кілометрах від околиць Тернів. Російські мілблогери стверджували, що підрозділи чеченського спецназу «Ахмат» і 2-го корпусу армії «ЛНР» 25 грудня відновили наступ в районі Серебрянського лісу (на південний захід від Кремінної). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на Куп’янському напрямку на північний схід від Петропавлівки, поблизу Синьківки, Стельмахівки (на північний захід від Сватового), Новоселівського (на північний захід від Сватового), а також на Лиманському напрямку в районі Григорівки (на південний захід від Кремінної), Торського, Серебрянське лісництво, Діброва, Білогорівка (на південь від Кремінної). Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що підрозділи російських 27-ї мотострілецької бригади (1-а гвардійська танкова армія (ГТА), ЗВО) і 1432-го мотострілецького полку (2-я мотострілецька дивізія, 1-а ГТА, ЗМО) зазнали невдачі. наступаючи на лінії Куземівка-Стельмахівка (на північний захід від Сватового) протягом останніх кількох днів. Машовець повідомив, що нещодавно російські війська розгорнули додаткові артилерійські елементи 9-ї артилерійської бригади (6-ї загальновійськової армії (ЗВА)) поблизу Тавільжанки (на північний схід від Куп’янська) для підтримки підрозділів 25-ї мотострілецької бригади (6-ї ОМСБр) РФ) атакуючи під Синьківкою.
  • Повідомляється, що 25 грудня російські війська атакували поблизу Веселого (20 км на північний схід від Бахмута), але не просунулися. Повідомляється, що підрозділи 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР” продовжують діяти на північний схід від Бахмута в районі Спірного.

    25 і 26 грудня російські джерела стверджували, що російські сили незначно просунулися на захід і південний захід від Бахмута, але ISW не знайшло доказів, які підтверджують ці твердження. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили садибну громаду Чорнобилець на південний захід від Бахмута та кладовище на північний захід від Хромового (на захід від Бахмута) і просунулися дорогою на південний захід від Хромового. Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на глибину до 500 метрів у межах Богданівки (на північний захід від Бахмута) і контролюють 40 відсотків населеного пункту[66]. Повідомляється, що російські та українські сили вели позиційні бої на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; та на захід від Бахмута біля Іванівського та траси Т0504 Хромове-Часів Яр. 25 грудня речник 42-ї окремої механізованої бригади молодший лейтенант Вадим Іващенко повідомив, що російські війська застосовують сльозогінний газ та іншу невстановлену хімічну зброю, щоб витіснити українські сили з позицій на Бахмутському напрямку.

    Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російське військове командування розгорнуло частини російського окремого розвідувально-штурмового загону (ДШК) «Пламя» на північний захід від Бахмута на рубежі Берхівка-Богаданівка. Машовець додав, що російське військове командування розгорнуло на Бахмутському напрямку всього сім окремих добровольчих розвідувально-штурмових бригад і дев’ять окремих розвідувально-штурмових загонів ДШМ РФ, але зауважив, що навряд чи ці частини будуть повністю укомплектовані чи матимуть доктринально обґрунтовану структуру. Повідомляється, що поблизу Кліщіївки діють підрозділи російського 78-го мотострілецького полку «Сівер-Ахмат» (42-а гвардійська мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії (ЗВА), Південний військовий округ (ПВО); повідомляється, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи 106-ї гвардійської повітряно-десантної (ВДВ) дивізії та 98-ї гвардійської дивізії ПДВ; повідомляється, що на напрямку Бахмут-Соледар діють елементи іррегулярного добровольчого загону «Волки»; а підрозділи бригади «Север-V» (ДШК) і 200-ї ОМСБр (14-й АК, Північний флот) за повідомленнями діють у напрямку Часів Яр на захід від Бахмута.

  • Повідомляється, що українські сили безуспішно атакували російські позиції на горлівському напрямку 25 і 26 грудня. Російські джерела стверджували, що українські сили атакували поблизу Шумів (9 км на північний захід від Горлівки) і безуспішно намагалися захопити російські позиції на одному з породних відвалів Горлівки.
  • Російські війська нещодавно підтвердили незначне просування на північний захід, південний захід і південний схід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 і 26 грудня, показують, що російські війська просунулися в північному Степовому (на північний захід від Авдіївки), на північній околиці Опитного (на південний захід від Авдіївки) і в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки. Російські джерела стверджують, що російські сили просунулися на 300 метрів вздовж залізниці в напрямку Очеретиного (на північний захід від Авдіївки), до 100 метрів на східній околиці Степового, до 200 метрів на південний схід від Невельського (на південний захід від Авдіївки) і на кілька сотень метрів біля Новокалинового (на північний захід від Авдіївки), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цих тверджень. Повідомляється, що російські та українські сили продовжували бойові дії поблизу Авдіївки; на північний захід від Авдіївки біля Авдіївського коксохімічного заводу, на схід від Новобахмутівки, поблизу Степового та Очеретиного; в промисловій зоні; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського, Невельського та Сіверного. Український речник 47-ї окремої механізованої бригади Дмитро Лазуткін заявив, що ситуація на Авдіївському напрямку не полегшується, але зазначив, що російські просування навколо Авдіївки незначні.
  • Зйомки з геолокацією та українські та російські офіційні заяви свідчать про те, що російські війська взяли під контроль більшу частину, якщо не всю, Мар’їнку. Повідомляється, що бої тривали на захід і північний захід від Мар’їнки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Новомихайлівки та Побєди. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російського 103-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а САУ, ОМС) витіснили українські сили з їхніх позицій ліворуч від дороги на Георгіївку (на південний захід від Донецька). Російські джерела приписували підрозділам російської 150-ї мотострілецької дивізії, 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”), 20-ї гвардійської мотострілецької дивізії. Повідомляється, що на Новомихайлівському напрямку діють підрозділи російського 33-го мотострілецького полку (20-а гвардійська мотострілецька дивізія, 8-а ОМС, СМД) та 11-ї армії ВПС і ППО (ВКС).
  • Російські джерела стверджували, що 26 грудня російські війська збили дві українські ракети над окупованим Маріуполем. Радник українського мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що російські війська, ймовірно, намагаються встановити в Маріуполі системи ППО.
  • Російські та українські джерела стверджують, що 25 і 26 грудня тривали позиційні бойові дії поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) і на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки) на кордоні Донецької та Запорізької областей. Повідомляється, що біля Староморського діють підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу).
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у західній Запорізькій області та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами 25 і 26 грудня. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 грудня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Роботиного. 26 грудня російський мілблогер заявив, що російські війська просунулися на південь від Кам’янського (30 км на південний захід від Оріхова), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої велися 25 і 26 грудня на південь від Гуляйполя (37 км на північний схід від Оріхова) і поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного), Новопрокопівки (на південь від Роботиного) і Копані (на північний захід від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російського 247-го повітряно-десантного (ПДВ) полку та чеченського батальйону «Восток-Ахмат» діють поблизу Вербового та Роботиного.
  • Станом на 26 грудня українські сили утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, але ні російські, ні українські сили не досягли підтверджених успіхів у цьому районі 25 або 26 грудня. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на східному березі, в т.ч. біля Кринок.
  • Російські та українські джерела заявили, що українські сили продовжували обстрілювати тилові райони Росії на півдні України 25 і 26 грудня. Українські джерела заявили, що російська протиповітряна оборона спрацювала у відповідь на українські безпілотники поблизу Бердянська Запорізької області 25 грудня, а українські сили провели 26 грудня завдає ударів біля населеного пункту. Російські мілблогери стверджують, що російські війська збили дві українські ракети С-200 біля Маріуполя Донецької області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 24 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × 4 =