ЗСУ

9 січня на багатьох ділянках фронту тривали позиційні бої. Підтвердженим є просування російських сил лише одному ділянці фронту – російські війська просунулися в південну Новомихайлівку.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронтах розв’язаної російським диктатором путіним загарбницької війни проти України, які відбулися 9 січня 2024 року.

  • 9 січня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та озера Лиман, на захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу та на схід від Тернів.
  • 9 січня російські та українські сили продовжували позиційні бої поблизу Бахмута. Російські джерела стверджували, що українські сили відступили до північної околиці Богданівки (на північний захід від Бахмута), хоча ISW не знайшло жодних підтверджень цього твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Спірного, на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Хромового і в напрямку Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Прес-офіцер української бригади, яка діяла на Бахмутському напрямку, заявив, що російські війська намагаються захопити Іванівське перед виборами президента РФ у березні 2024 року, щоб оцінити його захоплення як значну перемогу в політичних цілях. Російські джерела охарактеризували локалізований російський наступ навколо Бахмута як «повзучий» наступ на Часів Яр (на захід від Бахмута), визнаючи, що потенційні російські здобутки в цьому районі ймовірно й надалі будуть поступовими і що швидке просування до Часів Яру малоймовірне. Повідомляється, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії та 11-ї бригади ПДВ.
  • 9 січня російські та українські сили продовжили позиційні бої поблизу Авдіївки. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Очеретиного, Новобахмутівки та Степового; на північному заході Авдіївки біля Авдіївського коксохімічного заводу; на захід від Авдіївки біля Сіверного і Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.
  • Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецька, і як повідомляється, російські та українські сили досягли додаткових успіхів на захід і південний захід від міста Донецька 9 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 січня, показують, що російські війська просунулися в південну Новомихайлівку (на південний захід від міста Донецьк) на 26 грудня. 9 січня російські мілблогери заявили, що російські війська досягли незначних успіхів на південно-східній околиці Новомихайлівки, а українські сили контратакували на південь від Новомихайлівки та витіснили російські сили з невизначених позицій у цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили церкву Святого Георгія та Всіх Святих у Георгіївці (на захід від Донецька) і просунулися в цьому районі на 500 метрів у ширину та 300 метрів у глибину. Декілька російських джерел стверджували, що російські війська просунулися поблизу Георгіївки, а окремі джерела стверджували, що російські війська досягли східної околиці населеного пункту. ISW не спостерігала візуального підтвердження жодного із заявлених російських наступів поблизу Георгіївки або повідомила про українське просування поблизу Новомикахилівки. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше 14 російських штурмів поблизу Георгіївки, Новомихайлівки та Побєди (на південний захід від Донецька).
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 9 січня тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російські та українські джерела повідомляли, що бої тривали поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки), Приютного та Червоного (обидва на південний захід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська зберігають тактичну ініціативу на південь від Великої Новосілки, а українські сили майже повністю припинили наступ у цьому районі.
  • 9 січня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російський мілблогер стверджував, що українські війська успішно контратакували на північ від Новопрокопівки (на південь від Роботиного) і відновили деякі раніше втрачені позиції, трохи наблизивши лінію фронту до самої Новопрокопівки. Проте ISW ще не спостерігала візуального підтвердження цих досягнень України. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали поблизу Роботиного, Новопрокопівки та Вербового (на схід від Роботиного). Декілька російських мілблогерів відзначили, що погодні умови в цьому районі погіршуються, а холодна погода та мокрий сніг ускладнюють тактичні дії.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 9 січня, підтверджують, що російські війська утримують позиції вздовж річки Конка на північний захід від Олешок на східному березі річки Дніпро. Російські та українські джерела також повідомили, що позиційні бойові дії тривали в Кринках та навколо них, але жодних підтверджених змін на лінії фронту на східному березі не було.
  • Повідомляється, що російські війська продовжують стягувати військові засоби в окупований Крим. Український державний орган Представництво президента України в Автономній Республіці Крим 8 січня зазначило, що українські партизани локалізували кілька військових об’єктів поблизу Заозерного Євпаторійського району на заході Криму, а також наплив артилерії та касетних боєприпасів на залізничну станцію поблизу Біюк-Онлар у центральному Криму, яка, як повідомляється, спрямовується до російських військ у Херсонській та Запорізькій областях. Українські партизани також повідомили, що російські війська перекинули головний великий десантний корабель типу «Іван Грен» з Новоросійська до Севастополя.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 8 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    2 × one =