Перевозка гаубицы

Затримки західної допомоги у сфері безпеки продовжують загострювати дефіцит снарядів в Україні та підривати здатність України використовувати дорогоцінні західні системи протибатарейної боротьби.

Про це пишуть аналітики ЗСУ.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко 5 лютого заявив, що російські війська за останній тиждень посилили артилерійські удари майже на 25% і понад 1500 разів обстріляли Україну, вдаривши по понад 570 населених пунктах. 4 лютого The New York Times повідомила, що, навпаки, українські сили на критичних ділянках фронту, таких як Авдіївка, дедалі більше споживають снаряди і, отже, можуть націлюватися лише на маси наступаючих російських солдатів, зазначивши, що російські сили, вочевидь, адаптувалися та тепер просувається меншими групами, які українській артилерії важче вразити через економію нею артилерійських боєприпасів.

Український військовий аналітик і полковник у відставці Петро Черник зазначив, що українські сили мають відносно кращі контрбатарейні можливості, ніж російські сили, зокрема тому, що вони мають американські радари AN/TPQ-36, -48 і -50 і німецьку радіолокаційну систему COBRA. Контрбатарейні радари ефективні тим, що вони виявляють вхідний вогонь і обчислюють його точку походження, щоб артилерія могла вести вогонь у відповідь, для чого, однак, артилерії потрібна достатня кількість артилерійських боєприпасів. Відсутність артилерійських боєприпасів, таким чином, серйозно погіршує роботу контрбатарейних систем: AN/TPQ, COBRA та інші західні контрбатарейні системи ефективні настільки, наскільки ефективна кількість снарядів, які українські сили мають у своєму розпорядженні для переслідування цілей, які ідентифікують контрбатарейні радари.

Раніше ISW повідомляв, що російські війська отримують вигоду від сукупної динаміки дефіциту боєприпасів в Україні та її подальшої неспроможності вести достатню контрбатарейну війну, і ця динаміка, ймовірно, ставатиме гострішою, оскільки період нестачі снарядів в Україні затягуватиметься.

Раніше повідомлялося, що трампістське крило Республіканської партії США в Палаті представників Конгресу відкладає голосування щодо надання допомоги Україні, зробивши її заручницею обговорення закону про кордон з Мексикою.

В черговий раз Трамп закликав однопартійців саботувати угоду з підтримкою України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − thirteen =