Російські війська незначно просунулися в північній Синьківці, на схід від Ямполівкі та на північ від Веселого. Українські сили просунулися на північний схід від Невельського (на південний захід від Авдіївки).
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 5 лютого 2024р.
Російські війська 5 лютого незначно просунулися на північний схід від Куп’янська та на захід від Кремінної під час триваючих боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися в північній Синьківці (на північний схід від Куп’янська) та на схід від Ямполівкі (на схід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної) та Григорівки 5 лютого.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що частинам 1-ї гвардійської танкової армії (ГТА) РФ (Західний військовий округ [ЗВО]) не вдалося здійснити першу спробу оточити тактичне угруповання українських сил, яке обороняло ділянку траси Р07 (Сватове-Кремінна) на північний захід від Сватове, але російські війська, ймовірно, готуються до ще одного нападу. Машовець повідомив, що частини 26-го танкового полку (47-а танкова дивізія, 1-й ГТА, ЗВО) і 12-го танкового полку (4-та танкова дивізія, 1-й ГТА) намагалися прорвати українську оборону на лінії Кислівка-Котлярівка (на північний захід від Сватового і безпосередньо на південний схід від Степова Новоселівка) відповідно з півночі та півдня, щоб дати можливість частинам російського 1-го танкового полку та 15-го гвардійського мотострілецького полку (обидва 2-ї мотострілецької дивізії 1-ї ГТА) тактично оточити українське угруповання в районі Степової Новоселівки (на північний захід від Сватового) пізніше і, зрештою, відтіснили українські сили в районі на схід від шосе P07. Машовець доповів, що 12-му танковому полку, однак, не вдалося прорвати рубіж Кислівка-Котлярівка з півдня, а 26-й танковий полк втратив темп, не зумівши завершити тактичне оточення з півночі. Машовець доповів, що командування 1-ї ГТА не відмовляється від спроби оточити угруповання українських військ біля Степової Новоселівки і посилило 12-й танковий полк частинами 4-ї танкової дивізії для чергової спроби прорвати українські рубежі з півдня.
Недавній український удар HIMARS по окупованому Лисичанську Луганської області вбив щонайменше одного високопосадовця російської окупації. Глава ЛНР Леонід Пасечник 5 лютого заявив, що 3 лютого в результаті удару українських ГІМАРС загинув міністр МНС ЛНР полковник Олексій Потелещенко, а інші окупаційні чиновники стверджували, що внаслідок удару загинуло 28 осіб. Деякі російські джерела стверджували, що багато з 28 убитих були окупантами, прокурорами та правоохоронцями, які зібралися на святкування. Однак ISW не може підтвердити це твердження.
Російські війська 5 лютого підтвердили наступ у районі Сіверська на північний схід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Веселого (15 км на південний схід від Сіверська).
Поблизу Бахмута 5 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на цій ділянці фронту не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали біля Богданівки (на північний захід від Бахмута), Кліщіївки (на південний захід від Бахмута) та в напрямку Іванівського (на захід від Бахмута). Повідомляється, що підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (Північний флот) та 6-ї мотострілецької дивізії (3-й армійський корпус [АК], Західний військовий округ) продовжують діяти поблизу Бахмута та Кліщіївки відповідно.
Українські сили 5 лютого просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 лютого, показують, що українські сили нещодавно просунулися на північний схід від Невельського (на південний захід від Авдіївки). Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися в південно-східному Первомайському (на південний захід від Авдіївки) і на глибину до одного кілометра в північній Авдіївці, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження жодного з цих тверджень. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Степового; на захід від Авдіївки біля Тоненьке та Сіверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Повідомляється, що підрозділи 1-ї ОМСБр та 110-ї ОМСБр (обидві — 1-го АК «ДНР») продовжують діяти поблизу Авдіївки та Невельського відповідно.
5 лютого позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Георгіївки. Військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські військові готуються перекинути основні зусилля на північ від Новомихайлівки в напрямках Олександрівка-Новомихайлівка та Мар’їнка-Побєда (на захід від Донецька) і використовуватимуть частини 20-ї мотострілецької дивізії (8-ї ЗВА, Південний військовий округ [ПВО]), посилена елементами 40-го та 155-го морських піхотних полків (обидва Тихоокеанського флоту) як головна атакуюча сила. Машовець також заявив, що російські війська поповнили війська, озброєння та техніку підрозділів 40-ї бригади морської піхоти, 155-ї бригади морської піхоти, 33-го мотострілецького полку та 255-го мотострілецького полку (обидва 20-ї мотострілецької дивізії). Машовець заявив, що російські територіальні війська (ТРВ) провели тактичну чергування з десантно-штурмовими підрозділами 1219-го і 1465-го мотострілецьких полків, які зараз діють разом з частинами 20-ї мотострілецької дивізії. Машовець зазначив, що підрозділи 39-ї окремої мотострілецької бригади РФ (68-й АК СВО) і підрозділи 1442-го мотострілецького полку ТРВ продовжують діяти на рубежах Сигнальне-Новомихайлівка і Степне-Новомихайлівка. Машовець заявив, що нещодавній невдалий механізований штурм поблизу Новомихайлівки здійснили підрозділи 39-ї ОМСБр (68-го ОМБр) ЗС РФ, що викликало широку критику в російському інформаційному просторі.
5 лютого в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бої. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої велися поблизу Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Повідомляється, що підрозділи російського 1466-го мотострілецького полку (ТРВ) діють поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та підрозділи 26-го полку радіаційного, хімічного та біологічного захисту (36-а загальновійськова армія (ЗВА) СВО) діють поблизу Новодонецького (на південний схід від Великої Новосілки). Повідомляється, що на кадрах бойових дій, опублікованих 3 лютого, видно, як вертольоти Ка-52 11-ї армії ППО РФ завдають ударів у напрямку Малинівки (на південний захід від Великої Новосілки).
На заході Запорізької області 5 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на південний схід від Роботина, але додав, що незрозуміло, чи вдалося російським військам закріпити ці успіхи. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили чотири російські штурми поблизу Роботиного. Повідомляється, що підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-го ОВС Південного військового округу [ПВО]) діють поблизу Роботиного.
5 лютого російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області, включно з Кринками. Відомий кремлівський мілблогер стверджував, що українські війська використовують мобільні системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) під час спроби перетнути річку Дніпро, але російські безпілотники все ще ефективні для ударів по українським переправам. Мілблогер зазначив, що російські системи РЕБ неефективні проти українських FPV-дронів у цьому районі. Інший мілблогер, який постійно наголошував, що українські FPV-дрони на східному березі Херсонської області становлять серйозну загрозу, стверджував, що російські війська в цьому районі покращили свою здатність протистояти українським FPV-дронам.