Залп

Російські війська продовжили зачищати Авдіївку, провели просування на залишені Силами оборонні позиції та населені пункти.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 27 лютого.

27 лютого тривали позиційні бої на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на глибину до 500 метрів на північ від Синьківки (на північний схід від Куп’янська) і на 300 метрів на захід від Кремінної біля Тернів і Торського, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цих тверджень. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на північний захід від Сватового біля Іванівки, Кислівки, Табаївки; і на захід від Кремінної біля Тернів. Речник українського угрупування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що російські сили на Куп’янському та Лиманському напрямках завдають плануючих бомбових ударів по позиціях української артилерії та танкістів, а також використовують безпілотники «Шахед-136/131» для ударів по позиціях українських фронтів. Речник української бригади, яка діє на Куп’янському напрямку, заявив, що російські війська продовжують вести наступальні дії на Куп’янськ із змінною інтенсивністю, при цьому російські війська спочатку атакують протягом певного періоду, а потім, зазнавши втрат, знижують темп своїх наступальних дій щоб перегрупуватися і поповнитися, а потім знову посилити штурм. Раніше ISW оцінював, що російські сили, ймовірно, мають намір чергувати інтенсивність операцій уздовж усієї лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна в шаховому порядку, щоб дозволити російським силам періодично перегруповуватися та готуватися до майбутніх нападів. Підрозділи 283-го та 388-го мотострілецьких полків 144-ї мотострілецької дивізії (20-а загальновійськова армія, Західний військовий округ) та підрозділи 31-го та 37-го мотострілецьких полків 25-ї ОМС і 19-го танкового полку, як повідомляється, продовжують діяти на захід від Кремінної в районі Ямполівки і Тернів.

  • Повідомляється, що російські сили просунулися на захід від Бахмута на тлі продовження позиційних боїв на Бахмутському напрямку 27 лютого. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська просунулися на північну та південно-східну околиці Іванівського (безпосередньо на захід від Бахмута) і рухаються до центру села. Речник українського Групування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш зазначив, що чеченські підрозділи «Ахмата» наступають на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Курдюмівки, намагаючись прорватися до Часів Яру (на захід від Бахмута). Українські та російські джерела зазначали, що важкі бої тривають на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута в районі Андріївки, Кліщіївки, Курдюмівки. Підрозділи російського 331-го гвардійського повітряно-десантного полку (98-а дивізія ПДВ) продовжують діяти на північний захід від Бахмута між Богданівкою та Іванівським. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що нещодавно до Бахмутського напрямку прибули підрозділи 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)) і просунулися на північний схід від Іванівського.
  • Російські війська 27 лютого просунулися на захід від Авдіївки після того, як українські війська відступили з двох населених пунктів у цьому районі. Речник українського Таврійського угруповання військ Дмитро Лиховій 27 лютого заявив, що українські війська відступили з Сєверного (на захід від Авдіївки) та Степового (на північний захід від Авдіївки) після запеклих боїв у ніч на 27 лютого. Згодом Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська повністю захопили Сєверне. Лиховій також повідомив, що українські сили стабілізували свою оборону вздовж лінії Тоненьке-Орлівка-Бердичі, яка проходить на захід від району Сєверне-Степове. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 лютого, показують російського солдата 15-ї окремої мотострілецької бригади (2-ї ЗВА ЦВО) у західному Степовому, підтверджуючи, що російські сили захопили населений пункт. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 27 лютого, показують, що російські війська просунулися вздовж смуги на північний захід від Авдіївки. Російські джерела також стверджували, що російські війська просунулися до північно-східної Орлівки (приблизно 3 км на захід від Авдіївки) та на схід і південний схід від Бердичів (приблизно 4 км на північний захід від Авдіївки), хоча ISW ще не спостерігав візуального підтвердження просування росіян на околицях цих двох невеликих поселень. Російський мілблогер стверджував, що 27 лютого російські війська просунулися приблизно на 2,68 км в ширину і 1,1 км в глибину в загальному напрямку Авдіївки. Підрозділи російських 15-ї та 21-ї мотострілецьких бригад (обидві ОМСБр), 35-та та 55-та мотострілецькі бригади (обидві 41 ОБРБ, а також різні підрозділи 1-го АК “ДНР” продовжують бій на Авдіївському напрямку.
  • Повідомляється, що 27 лютого російські війська просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження змін лінії фронту в цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися в південній Красногорівці та на північний захід від Мар’їнки (обидва на захід від міста Донецьк). Мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися в межах східної Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження нещодавнього просування росіян у Новомихайлівці. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних бойових дій на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди.
  • 27 лютого на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Вугледара; на південь від Великої Новосілки поблизу Старомайорського та Урожайного; на південний захід від Великої Новосілки поблизу Малинівки; і на південний схід від Гуляйполя біля Марфополя.
  • 27 лютого тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Українські та російські сили заявили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Один російський мілблогер стверджував, що російські війська могли захопити Роботине, але зазначив, що ця інформація досі не підтверджена. Інші мілблогери стверджували, що українські сили все ще зберігають позиції в Роботиному, а ISW не помітив візуальних доказів того, що російські сили повністю захопили поселення. Повідомляється, що підрозділи чеченського батальйону «Восток» Ахмата діють поблизу Роботиного.
  • 27 лютого тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринок.
  • Українські офіційні особи продовжували наголошувати на структурній неповноцінності бази Чорноморського флоту у Новоросійську Краснодарського краю. 27 лютого речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що російські війська все ще завантажують ракетні комплекси «Калібр» на кораблі та підводні човни на російській військово-морській базі в окупованому Севастополі (Крим), оскільки база в Новоросійську не має можливостей для роботи з такими ракетами. Плетенчук також заявив, що на базі «Новоросійців» менше місця для стоянки кораблів і бракує інфраструктури для розміщення російського персоналу та їхніх сімей.
  • У ВПС України заявили, що російські сили запустили невстановлену кількість балістичних ракет «Іскандер-М» і північнокорейських ракет КN-23, чотирьох крилатих ракет Х-59, однієї протирадіолокаційної ракети Х-31П і 13 безпілотників Шахед-136/131 у ніч на 27 лютого та українські сили збили дві ракети Х-59 та 11 «Шахедів» над Харківською, Сумською, Дніпропетровською, Хмельницькою та Кіровоградською областями. Пов’язаний з Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська використали «якісно інший підхід» під час ударів за останні кілька днів і націлені на українську авіаційну інфраструктуру. ISW спостерігав, як російські сили застосовували різні пакети ударів по українській інфраструктурі протягом останніх кількох днів.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 26 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    five × two =