ЯРС

Офіційні особи Кремля продовжують посилатися на ядерні загрози в рамках триваючих російських інформаційних операцій, спрямованих на послаблення західної підтримки України та стримування західної допомоги Україні.

Про це йдеться в аналітичної записці Інституту вивчення війни (ISW).

Речник Кремля Дмитро Пєсков 6 березня повторив, що Росія використовуватиме ядерну зброю лише в тому випадку, якщо «щось» загрожуватиме існуванню Росії — це давня тема для розмов про застосування Росією ядерної зброї. Пєсков також звинуватив Захід у «рутинізації» теми ядерної війни, яку Пєсков назвав «надзвичайно небезпечною» та «безвідповідальною», незважаючи на те, що насправді саме російські чиновники найчастіше відкрито погрожують застосувати ядерну зброю. Речник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова відповіла на нещодавню заяву президента Фінляндії Олександра Стубба про те, що членство в НАТО забезпечить Фінляндії ядерне стримування, заявивши, що американські ядерні об’єкти в Північній Європі будуть «законними цілями» для Росії в гіпотетичному прямому конфлікті між Росією і НАТО. Захарова пригрозила, що безпека країн, які отримали ядерну зброю від США, «явно постраждає».

Голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко заявила, що Росії необхідно переглянути та денонсувати міжнародні угоди, які не відповідають національним інтересам Росії, зокрема неконкретизовані міжнародні угоди, підписані радянським прем’єром Микитою Хрущовим та іншими радянськими та російськими лідерами. Заява Матвієнко свідчить про зацікавленість Росії в денонсації широкого спектру міжнародних угод, потенційно включно з розповсюдженням ядерної зброї та угодами з безпеки.

ISW нещодавно спостерігав, як кілька кремлівських чиновників, у тому числі президент Росії Володимир Путін, бряцають ядерною зброєю, але продовжує оцінювати, що використання Росією ядерної зброї в Україні та за її межами залишається малоймовірним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 16 =