снайпер ВСУ

Підтверджених просувань 30 березня не було на всьому протязі лінії фронту – майже всюди точилися позиційні бої.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій що сталися на фронтах російсько-української війни 30 березня.

  • 30 березня позиційні бої тривали на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Позиційні бої точилися на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на захід від Кремінної біля Тернів і за 12 км на південь від Кремінної біля Білогорівки. Речник українського загону, що діє на Куп’янському напрямку, заявив, що російські війська продовжують зосереджуватись на наступальних діях на Лиманському напрямку, а останніми тижнями знизили темпи наступальних дій на Куп’янському напрямку. Речник заявив, що наразі російські війська проводять поповнення та ротацію невизначених деградованих підрозділів, які брали участь у наступальних операціях на Куп’янському напрямку перед виборами президента Росії 17 березня. Речник додав, що російські війська мають на меті вийти на адмінмежі Луганської області на Лиманському напрямку та східний берег річки Оскіл на Куп’янському напрямку.
  • Російські джерела стверджували, що нещодавно російські війська відновили наступ на сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) і здобули нові непідтверджені територіальні завоювання. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися майже на один кілометр углиб на південний схід від Роздолівки (на південний захід від Сіверська) і отримали сім квадратних кілометрів території. Російський мілблогер стверджував, що частини російського 51-го гвардійського повітряно-десантного полку (106-ї гвардійської дивізії ПДВ) витіснили українські сили з кількох невизначених позицій на лінії Веселе-Виїмка (на південь і південний схід від Сіверська відповідно) і що частини російських військ 137-й гвардійський полк ПДВ (106-а гвардійська дивізія ПДВ) вибив українські війська з позицій на захід від Веселого та просунувся на південний фланг Роздолівки. Повідомляється, що підрозділи 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”) продовжували діяти поблизу Спірного (на південний схід від Сіверська).
  • Міністерство оборони Росії продовжувало стверджувати, що російське Південне угруповання військ захопило Іванівське (на захід від Бахмута), але ISW наразі не знайшов візуальних доказів, які б підтверджували ці заяви. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Часів Яру та в межах Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки, Андріївки та Нью-Йорка. Командир української роти ударних безпілотників повідомив, що російські сили на горлівському напрямку (на південний захід від Бахмута) розгорнули свої артилерійські системи на максимальній відстані від лінії фронту, щоб захистити ці системи від ударів українських безпілотників. Командувач додав, що таке розгортання артилерійських систем ускладнює українським силам удари по них на більшій відстані, і що російські війська встановлюють приманки для українських ударних безпілотників, розміщуючи міни поверх фальшивих частин обладнання, які детонують, коли дрон наближається до цілі. Командувач також зазначив, що російські війська тримають оборону на горлівському напрямку. Повідомляється, що поблизу Іванівського діють підрозділи російського 58-го окремого гвардійського батальйону спецназу (1-й ОК «ДНР»).
  • Російські джерела стверджували, що російські війська 29 і 30 березня просувалися на північний захід і південний захід від Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські частини Південного угруповання військ і 1-го АК увійшли на східну околицю Семенівки (на північний захід від Авдіївки) і просунулися вгору до 750 метрів в ширину і 200 метрів в глибину в цьому районі. Мілблогер додав, що в районі Первомайського (на південний захід від Авдіївки) російські війська просунулися на 450 метрів в ширину і на 1,4 кілометра в глибину. Російські джерела також стверджували, що російські війська зайняли нові позиції в Бердичах (на північний захід від Авдіївки). ISW не може незалежно перевірити ці заяви. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки — Уманське, Орлівка, Тоненьке, Нетайлове; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Підрозділи 114-ї ОМСБр та розвідувального батальйону «Спарта» (обидва у складі 1-го АК) діють поблизу Авдіївки, а підрозділи 9-ї ОМСБр (1-го АК) – поблизу Первомайського.

  • 30 березня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від міста Донецьк, але не призвели до жодних підтверджених змін на лінії фронту. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди, Новомихайлівки та Водяного. Російські джерела стверджували, що частини російської 238-ї артилерійської бригади (8-а гвардійська загальновійськова армія, Південний військовий округ) завдали удару по залізничному мосту в Кураховому (на захід від Донецька). У «Народному ополченні «ДНР» також заявили, що російські війська завдали удару по невизначеному об’єкту інфраструктури біля Парасковіївки (на південний захід від Донецька), що призвело до затоплення ділянки дороги, що сполучає населений пункт з трасою 0532 (Костянтинівка-Мар’їнка). Повідомляється, що під Новомихайлівкою продовжували діяти підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади ТОФ РФ і добровольчого загону «Тигр».
  • 30 березня в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, жодна зі сторін не просувалась. Позиційні бої тривали біля Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та Приютного (на південний захід від Великої Новосілки).
  • 30 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що на оріхівському напрямку російські війська завдали шість авіаударів 15 плануючими бомбами. Повідомляється, що в Запорізькій області на північний схід від Роботиного діють підрозділи чеченського батальйону «Юг-Ахмат».
  • 30 березня український Генштаб повідомив, що російські війська здійснили декілька невдалих атак на українські позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, імовірно поблизу Кринок.
  • 30 березня російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по цілях в Україні. 30 березня українські військові повідомили, що російські війська запустили 12 безпілотників Шахед-136/131 з окупованого мису Чауда в Криму та чотири С-300/400 зенітні ракетні удари по Донецькій області в ніч на 30 березня. Над Херсонською, Одеською, Дніпропетровською та Полтавською областями українські війська збили дев’ять безпілотників “Шахед”. Командування Східної авіації України повідомило, що українська ППО також збила над Дніпропетровською областю крилату ракету Х-59. Українські чиновники повідомили, що російські безпілотники «Шахед» пошкодили інфраструктурний об’єкт у Полтавській області, а дві російські ракети С-300 пошкодили житлові будинки та лінії електропередач у Селидовому Донецької області. Південне оперативне командування України повідомило, що російські війська також завдали ударів по Херсонській та Миколаївській областях невстановленою кількістю балістичних ракет, ймовірно, включаючи ракети «Іскандер-М» та інші невстановлені керовані ракети пізніше того ж дня 30 березня. Повідомляється, що українські сили перехопили одну з невизначених російських ракет, спрямованих на Миколаївську область.
  • Україна продовжує намагатися впоратися з додатковим навантаженням на українську енергосистему через пошкодження російськими безпілотниками та ракетами. 29 березня Міністерство енергетики України повідомило, що в Україні будуть щогодини відключатися електроенергія в Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Запорізькій областях. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 30 березня заявив, що Україна зможе краще збалансувати енергосистему на тлі ударів Росії, коли Україна відключить тепломережі в кінці опалювального сезону.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 29 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    four + three =