российский солдат

Українські офіційні особи зазначили, що російські сили в Україні незначно збільшилися в розмірі за останні місяці, але російські війська продовжують покращувати свої бойові якості в цілому, незважаючи на загальне погіршення, особливо серед елітних підрозділів з початку війни.
Про це йдеться в аналізі американського Інституту вивчення війни (ISW).

Павлюк заявив, що зараз в окупованій Україні дислокується приблизно 510-515 тисяч російських військовослужбовців (згідно з підрахунками ZpTown, які оновлюються щодня, на ранок сьогоднішнього дня, 4 травня 2024 р., Росія задіяла на війні в Україні не більше 507 852 окупантів). У січні 2024 року українські офіційні особи повідомили, що російські сили дислокували в Україні приблизно 462 000 військовослужбовців, і зазначили, що це був увесь сухопутний компонент російської армії на той час. У грудні 2023 року президент Росії Володимир Путін заявив, що в «зоні бойових дій» перебуває 617 000 російських військовослужбовців, імовірно, маючи на увазі всіх російських військовослужбовців у зоні «спеціальної військової операції», яка включає території Росії, що межують з Україною. Ці цифри, ймовірно, охоплюють бойовий персонал та інший військовий персонал, який виконує допоміжні функції та не представляє безпосередню бойову міць, яку мають російські сили та яку можуть залучити до наступальних операцій в Україні. Раніше Путін підписав указ у грудні 2023 року, в якому стверджував, що російські війська мають 2,039 мільйона осіб, з яких 1,32 мільйона є військовослужбовцями, що свідчить про співвідношення між російським військовим і небойовим персоналом у середньому приблизно 60 до 40. Конкретний розподіл між російським військовим і небойовим персоналом в Україні неясний. Загальне незначне збільшення чисельності російського розгортання в окупованій Україні в період з січня по квітень 2024 року вказує на те, що російські сили, ймовірно, направили більшість нещодавно сформованих сил до поточних наступальних операцій замість зусиль зі створення резервів стратегічного рівня.

Скібіцький заявив, що нинішніх російських військових не впізнати з тих сил, які почали повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року. Скібіцький зазначив, що російські колись елітні підрозділи повітряно-десантних військ і морської піхоти повністю деградували і що Росія не зможе відновити їх колишні бойові можливості принаймні протягом десятиліття. Російські війська сильно деградували відносно елітні підрозділи, використовуючи їх у наземних штурмах і контратаках незалежно від їхніх призначених функцій і елітних можливостей. Деградація та рішення російського військового командування залучити всі сили на лінії фронту до більш-менш подібних операцій перетворили всі російські підрозділи в Україні, незалежно від їх формального найменування, на мотострілецькі підрозділи — мотопіхотні підрозділи, відповідальні за проведення загальновійськових штурмів. Скібіцький визнав, що російська армія в деяких аспектах, однак, покращується, і заявив, що російська армія зараз діє як «єдине тіло, з чітким планом, під єдиним командуванням». Російська армія продемонструвала нерівномірність схильність до оперативних, тактичних і технологічних інновацій і навчання, особливо з оперативним плануванням. Зараз російські війська повністю складаються з де-факто менш елітних мотострілкових підрозділів, але ці підрозділи продовжують впроваджувати інновації та адаптуватися до бойових дій в Україні, покладаючись на переваги в техніці та живій силі для посилення тиску на українські сили та використання вразливості України.

Українські офіційні особи зазначили, що російські військові, ймовірно, збережуть поточний рівень заміни особового складу та не створять значну кількість наявного персоналу, необхідного для створення резервів стратегічного рівня для більш масштабних наступальних операцій у 2024 році. 2 травня Павлюк заявив, що Росія має намір «мобілізувати» ще близько 100 000 особового складу для використання в наступальних операціях у червні та липні та ще 300 000 особового складу до кінця 2024 року (згідно з динамикою знищення російських військ у середньому 27 тис. на місяць, до кінця року Україна утилізує 216 тис. російських військових, тому баланс виглядає так: +184 000 російського особового складу до кінця року; зараз баланс втрати/поповнення виглядає як +4 тисячі на місяць, – ZpTown). Ймовірно, Павлюк має на увазі триваючі зусилля з криптомобілізації та зусилля з найму персоналу за контрактом і, ймовірно, не має на увазі черговий призов резервістів, подібний до часткової мобілізації в Росії у вересні 2022 року. Скібіцький заявив, що Росія також «створює дивізію резервів», ймовірно, від 15 000 до 20 000 осіб у центральній Росії для використання в очікуваному наступі Росії влітку 2024 року. «Розподіл резервів», про який говорить Скібіцький, ймовірно, входить до цифри Павлюка в 100 тис. особового складу, яку Росія має намір сформувати для використання в червні-липні. Павлюк заявив, що російські сили щомісяця страждають від 25 000 до 30 000 убитих і поранених, вказуючи на те, що російські сили мають намір загалом зберегти поточну кількість сил, які воюють в Україні в 2024 році, і навряд чи створять значно більше наявного персоналу. ISW спостерігав за нещодавніми повідомленнями про те, що російські військові активізували зусилля з криптомобілізації, які, ймовірно, мають на меті підтримувати показники заміщення під час інтенсивних наступальних операцій цієї весни та очікуваних наступальних операцій цього літа. ISW продовжує оцінювати, що Росії буде важко сформувати резерви стратегічного рівня, зберігаючи поточний коефіцієнт заміщення або збільшений коефіцієнт заміщення під час інтенсивних наступальних операцій. Кремлю, ймовірно, доведеться провести ще одну хвилю часткової мобілізації, щоб створити силу, необхідну як для підтримки темпу поточних російських наступальних операцій, так і для успішного формування резервів стратегічного рівня в найближчій перспективі. ISW продовжує оцінювати, що Кремль покладатиметься на зусилля криптомобілізації та навряд чи проведе ще одну непопулярну хвилю часткової мобілізації.

Павлюк заявив, що ані російські, ані українські сили не зможуть досягти перемоги в Україні лише шляхом виснажливої ​​війни – послідовна лінія, на якій українські чиновники та військові аналітики наголошували в останні місяці. Павлюк заявив, що російське військове командування не хвилюють великі втрати в Україні і що Україна зможе виграти війну лише завдяки технологічній перевазі та міжнародній ізоляції Росії. Колишній головнокомандувач України генерал Валерій Залужний у своєму есе від 1 листопада зазначив, що військовий паритет призвів до виникнення позиційного фронту в Україні і що ані російські, ані українські війська не зможуть прорвати цей позиційний фронт без досягнення технологічної переваги над противником. Приблизний паритет у силах і засобах з тих пір погіршився через затримку військової допомоги США Україні, але російські сили все ще не можуть досягти успіхів на оперативному рівні в найближчій перспективі. 3 травня Павлюк заявив, що російські сили мають перевагу над українськими в артилерії та авіації, але припустив, що українські сили можуть отримати технологічну перевагу над російськими силами за допомогою безпілотників (згідно з підрахунком ZpTown, який щодня оновлюється, українська ствольна артилерія може може виявитися технологічною перевагою (срібною кулею) над російським озброєнням – російська артилерія швидко закінчується і вже до кінця року армія РФ відчуватиме її катастрофічну нестачу). Павлюк заявив, що безпілотники дозволили як російським, так і українським силам вести повітряну розвідку на відстані до 30 кілометрів за лінією фронту, і жодна з цих сил не може зосередити сили в межах 30 кілометрів від фронту для наступальних зусиль. Павлюк зазначив, що безпілотники змусили як російські, так і українські сили діяти меншими піхотними групами, щоб уникнути розвідувального вогневого комплексу противника, і зазначив, що українські сили відійшли від руху батальйонними або ротними групами. Заяви Павлюка узгоджуються з нещодавніми спостереженнями та прогнозами ISW щодо наступальних перспектив російських військ, і російські війська, схоже, задоволені досягненням значних, виснажливих успіхів на тактичному рівні в найближчій перспективі, незважаючи на непропорційно обмежену вигоду та високу вартість, яку ці успіхи пропонують Росії на такому високому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × one =