Девід Кемерон

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив про намір Сполученого Королівства надавати довгострокову підтримку Україні та заявив, що українські сили можуть завдавати дальніх ударів у межах Росії із зброї, наданої Великобританією.

Кемерон відвідав Київ 2 і 3 травня і заявив, що Україна має право на самооборону, завдаючи ударів по військових об’єктах у Росії, «так само, як Росія завдає ударів всередині України», і що Велика Британія не має жодних проблем, якщо Україна вирішить проводити ці удари наданою Великобританією зброєю. Кемерон оголосив, що Велика Британія має намір щорічно надавати три мільярди фунтів стерлінгів (близько 3,7 мільярдів доларів) військової допомоги Україні «стільки, скільки буде необхідно» (років). Кемерон також зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Денисом Шмигалем щодо допомоги Україна та розпочали переговори щодо укладення нової угоди про столітні відносини між Великою Британією та Україною для побудови міцних відносин у сфері безпеки, торгівлі, науки, техніки, освіти та культури.

Кремлівські чиновники відреагували на заяву Кемерона про українські удари 3 травня шаблонною риторикою, звинувативши Великобританію в «провокаціях» проти Росії. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Кремль розцінює заяву Кемерона як «пряму ескалацію». Речник МЗС Росії Марія Захарова звинуватила Захід у відкритому заохоченні «українських злочинів» щодо нанесення ударів по території Росії та пригрозила «нищівним ударом у відповідь» проти західних держав, якщо Україна завдасть удару по Керченському мосту (який, зокрема, знаходиться в окупованому Криму, а не на території Росії). Російські ультранаціоналістичні мілблогери здебільшого повторювали збій російських офіційних осіб, а один мілблогер назвав цю заяву причиною війни. Надзвичайно малоймовірно, що Росія почне відкриту війну з НАТО, яку Росія, безумовно, програє в цей час, оскільки Україна використовує надані Заходом зброї для ударів по законних цілях у Росії. Російські офіційні особи використовували цю риторику протягом кількох місяців, намагаючись змусити Захід до самостримування від надання Україні зброї, необхідної для захисту від російського вторгнення та нанесення ударів по законним російським військовим цілям як в окупованій Україні, так і в Росії. Заява Кемерона від 3 травня, що дозволяє використовувати британську зброю для нанесення ударів на велику відстань по російській території, а також нещодавнє рішення США надати Україні ATACMS великої дальності прямо протидіють цим зусиллям Росії.

Якщо Росія не відреагує на удар британською зброєю по її військовим об’єктам на її території, це стане сигналом для того, щоб інші союзники дозволили Україні стріляти по російській території наданою ними зброєю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + six =