Останні ініціативи західних союзників та самої України у сфері оборони.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) зібрав інформацію про зусилля та ініціативи Заходу та України у справі оборони від агресії путінської росії.
Президент Литви Гітанас Науседа 26 червня заявив, що Литва виділить на безпеку та оборону України не менше 0,25% свого валового внутрішнього продукту (ВВП).
Іспанське видання EFE 24 червня повідомило, що джерела в іспанському уряді заявили, що Іспанія надала Україні 21 червня невизначену кількість ракет Patriot, танків Leopard, різних типів боєприпасів, систем боротьби з безпілотниками, систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) та башти з дистанційним керуванням.
18 червня Міноборони Данії оголосило про свій 19-й пакет допомоги Україні вартістю 1,2 мільярда датських крон (171,8 мільйона доларів США), включаючи додаткову підтримку програми навчання F-16 у Данії.
Національна асоціація українських оборонних промисловців повідомила, що 19 червня підписала меморандум про співпрацю з Румунською бізнес-асоціацією виробників військової техніки (PATROMIL) щодо розширення українсько-румунського спільного оборонного виробництва та збільшення виробництва боєприпасів і обладнання, програми технічного обслуговування.
Французька збройна компанія Thales підписала три угоди з українськими підприємствами оборонної промисловості, включаючи угоду про створення спільного підприємства для постачання та експлуатації систем РЕБ, зв’язку, ППО та радіолокаційних систем в Україні – угода, яка вимагає від Thales забезпечити технічне обслуговування та спеціалізоване навчання для українських сил з використанням їхніх систем РЕБ та іншу угоду про спільну розробку безпілотників з боєприпасами.
Breaking Defence 18 червня повідомив, що американська аерокосмічна та оборонна технологічна компанія Northrop Grumman планує виробляти боєприпаси середнього калібру в Україні та планує розширити виробництво боєприпасів для танків і 155-мм боєприпасів у майбутньому.
Німецький виробник транспортних засобів і зброї Rheinmetall оголосив 17 червня, що вироблятиме невизначену кількість танків протиповітряної оборони «Франкенштейн» — шасі Leopard 1, оснащені системою протиповітряної оборони Skyranger, встановленою зверху — для посиленого захисту від безпілотників і ракет.
Західні ЗМІ повідомляли, що уряд Італії готується надіслати Україні невизначену кількість ракет ППО Storm Shadow і систему ППО SAMP/T у своєму наступному пакеті військової допомоги Україні.
Міністр оборони Фінляндії Антті Хаакайнен 26 червня заявив, що Фінляндія навчила тисячі українських військовослужбовців у Фінляндії та через операцію Interflex під керівництвом Великої Британії.
Уряд України продовжує роботу, спрямовану на вирішення проблем формування збройних сил України. Заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко 19 червня повідомила, що за перші два дні після запуску нового в Україні мобільного додатку для мобілізації та військового обліку “Резерв+” уряд оформив понад 645 тисяч електронних документів військового обліку. Представник МО України Олексій Бежевець 18 червня заявив, що приблизно з середини лютого на військову службу через призовний пункт подали понад 7000 українців, у тому числі близько 700 жінок. 17 червня заступник міністра оборони України Наталія Калмикова повідомила, що МО України відкрило 25-й пункт комплектування у Кропивницькому Кіровоградської області.
Україна продовжує розвивати свої безпілотні війська та можливості безпілотного озброєння. Президент України Володимир Зеленський 25 червня підписав указ про створення Військ безпілотних систем як окремий вид Збройних Сил України.
Представник Міністерства оборони України Євген Єрін 26 червня заявив, що Україна намагається вдосконалити свої військово-морські безпілотники Magura V5, варіант якого нещодавно модифікували українські сили, щоб встановити на них пускову установку для ракет «повітря-повітря» Р-73.
Український бригадний генерал Іван Лукашевич повідомив Wall Street Journal (WSJ) 24 червня, що Служба безпеки України співпрацює з Військово-морськими силами України та Головним управлінням військової розвідки України (ГУР) для впровадження інновацій та розширення користі українських військово-морських безпілотників. Лукашевич заявив, що Україна має на меті створити загони з 10-20 безпілотників з різними функціями, які разом зможуть відтворити можливості одного військового корабля. Лукашевич заявив, що український морський дрон SeaBaby може нести більше корисного навантаження, ніж інші військово-морські безпілотники, і що спеціалізовані безпілотники SeaBaby можуть установлювати міни вагою до 180 кілограмів на мілководді та використовувати акустичні та електромагнітні датчики для виявлення кораблів, що проходять повз.
Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков 21 червня повідомив, що з початку 2024 року Міністерство оборони України закупило безпілотники Mavic 3E і 3T на 2,5 мільярда гривень (приблизно 61,69 мільйона доларів) в українських компаній-постачальників безпілотників.