Виготовлення снарядів на заводі Rheinmetall

Останні ініціативи західних союзників та самої України у сфері оборони.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) зібрав інформацію про зусилля та ініціативи Заходу та України у справі оборони від агресії путінської росії.

  • Президент Литви Гітанас Науседа 26 червня заявив, що Литва виділить на безпеку та оборону України не менше 0,25% свого валового внутрішнього продукту (ВВП).
  • Іспанське видання EFE 24 червня повідомило, що джерела в іспанському уряді заявили, що Іспанія надала Україні 21 червня невизначену кількість ракет Patriot, танків Leopard, різних типів боєприпасів, систем боротьби з безпілотниками, систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) та башти з дистанційним керуванням.
  • 18 червня Міноборони Данії оголосило про свій 19-й пакет допомоги Україні вартістю 1,2 мільярда датських крон (171,8 мільйона доларів США), включаючи додаткову підтримку програми навчання F-16 у Данії.
  • Національна асоціація українських оборонних промисловців повідомила, що 19 червня підписала меморандум про співпрацю з Румунською бізнес-асоціацією виробників військової техніки (PATROMIL) щодо розширення українсько-румунського спільного оборонного виробництва та збільшення виробництва боєприпасів і обладнання, програми технічного обслуговування.
  • Французька збройна компанія Thales підписала три угоди з українськими підприємствами оборонної промисловості, включаючи угоду про створення спільного підприємства для постачання та експлуатації систем РЕБ, зв’язку, ППО та радіолокаційних систем в Україні – угода, яка вимагає від Thales забезпечити технічне обслуговування та спеціалізоване навчання для українських сил з використанням їхніх систем РЕБ та іншу угоду про спільну розробку безпілотників з боєприпасами.
  • Breaking Defence 18 червня повідомив, що американська аерокосмічна та оборонна технологічна компанія Northrop Grumman планує виробляти боєприпаси середнього калібру в Україні та планує розширити виробництво боєприпасів для танків і 155-мм боєприпасів у майбутньому.
  • Німецький виробник транспортних засобів і зброї Rheinmetall оголосив 17 червня, що вироблятиме невизначену кількість танків протиповітряної оборони «Франкенштейн» — шасі Leopard 1, оснащені системою протиповітряної оборони Skyranger, встановленою зверху — для посиленого захисту від безпілотників і ракет.
  • Західні ЗМІ повідомляли, що уряд Італії готується надіслати Україні невизначену кількість ракет ППО Storm Shadow і систему ППО SAMP/T у своєму наступному пакеті військової допомоги Україні.
  • Міністр оборони Фінляндії Антті Хаакайнен 26 червня заявив, що Фінляндія навчила тисячі українських військовослужбовців у Фінляндії та через операцію Interflex під керівництвом Великої Британії.
  • Уряд України продовжує роботу, спрямовану на вирішення проблем формування збройних сил України. Заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко 19 червня повідомила, що за перші два дні після запуску нового в Україні мобільного додатку для мобілізації та військового обліку “Резерв+” уряд оформив понад 645 тисяч електронних документів військового обліку. Представник МО України Олексій Бежевець 18 червня заявив, що приблизно з середини лютого на військову службу через призовний пункт подали понад 7000 українців, у тому числі близько 700 жінок. 17 червня заступник міністра оборони України Наталія Калмикова повідомила, що МО України відкрило 25-й пункт комплектування у Кропивницькому Кіровоградської області.
  • Україна продовжує розвивати свої безпілотні війська та можливості безпілотного озброєння. Президент України Володимир Зеленський 25 червня підписав указ про створення Військ безпілотних систем як окремий вид Збройних Сил України.
  • Представник Міністерства оборони України Євген Єрін 26 червня заявив, що Україна намагається вдосконалити свої військово-морські безпілотники Magura V5, варіант якого нещодавно модифікували українські сили, щоб встановити на них пускову установку для ракет «повітря-повітря» Р-73.
  • Український бригадний генерал Іван Лукашевич повідомив Wall Street Journal (WSJ) 24 червня, що Служба безпеки України співпрацює з Військово-морськими силами України та Головним управлінням військової розвідки України (ГУР) для впровадження інновацій та розширення користі українських військово-морських безпілотників. Лукашевич заявив, що Україна має на меті створити загони з 10-20 безпілотників з різними функціями, які разом зможуть відтворити можливості одного військового корабля. Лукашевич заявив, що український морський дрон SeaBaby може нести більше корисного навантаження, ніж інші військово-морські безпілотники, і що спеціалізовані безпілотники SeaBaby можуть установлювати міни вагою до 180 кілограмів на мілководді та використовувати акустичні та електромагнітні датчики для виявлення кораблів, що проходять повз.
  • Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков 21 червня повідомив, що з початку 2024 року Міністерство оборони України закупило безпілотники Mavic 3E і 3T на 2,5 мільярда гривень (приблизно 61,69 мільйона доларів) в українських компаній-постачальників безпілотників.
  • Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    12 − eight =