Кадиров - Бастрикін

Двоє видатних російських чиновників, Бастрикін та Кадиров, схоже, йдуть різними шляхами боротьби з релігійним екстремізмом у Росії, оскільки етнічна та релігійна напруга в Росії продовжує зростати.

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін прокоментував теракти 23 червня в Республіці Дагестан і 29 червня заявив, що ісламські терористи «змогли пронести свій прапор ісламського терору» в Росію і що Держдума повинна відреагувати на загрозу Ісламського тероризму в Росії. Звинувачення Бастрикіним ісламістів викликало негативну реакцію з боку глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова, який закликав Бастрикіна та інших російських чиновників обережно вибирати слова та уникати характеризувати всіх мусульман як терористів. Кадиров попередив, що такі заяви загрожують єдності та стабільності суспільно-політичної ситуації в Росії. Російські мілблогери та російські чиновники нижчого рівня раніше брали участь у подібних дебатах, і показово, що Кадиров був готовий відкрито критикувати іншого високопоставленого кремлівського чиновника з цього питання. Раніше Бастрикін позиціонував себе як помітну фігуру в російському ультранаціоналістичному русі та суперечить Кадирову, який часто представляє себе представником мусульманської меншини Росії. Раніше Путін намагався вгамувати занепокоєння в російському інформаційному просторі щодо загрози, яку створюють мігрантські та мусульманські громади після нападу на Крокус Сіті Хол 22 березня, одночасно закликаючи до невизначених змін у міграційній політиці Росії та засуджуючи ісламофобію та ксенофобію. Путін може вплинути на дебати Бастрикіна і Кадирова найближчими днями в надії таким же чином вгамувати стурбованість росіян і можливий майбутній конфлікт між Бастрикіним і Кадировим.

Російські ультранаціоналісти продовжують висловлювати дедалі більший сумнів у здатності російської влади запобігти черговому терористичному нападу та врегулювати етнічну та релігійну напругу в Росії після терактів 23 червня в Республіці Дагестан. Російські ультранаціоналісти широко розповсюдили історію про те, що екстремісти переслідували російського лікаря в Дагестані, який відмовився приймати пацієнтку, яка не хотіла зняти нікаб (довгий одяг, який носять деякі мусульманські жінки, щоб закривати все тіло та обличчя, за винятком очей) і стверджувала що екстремістські актори організували подію для розпалювання етнічної та релігійної напруги в Дагестані. Російські ультранаціоналісти також стверджували, що дагестанські чиновники знають про лідерів екстремістської думки, але дозволили радикальним салафітам-джихадистам контролювати цілі сфери суспільного життя в республіці. Ці заяви призвели до відновлення дискусій про заборону нікаба в Росії, що спонукало Бастрикіна висловити непряму підтримку заборони стилю одягу. Окремі західні країни та країни з мусульманською більшістю ввели різні закони, що забороняють релігійний одяг і одяг, який закриває обличчя, хоча російські ультранаціоналістичні дискусії, зосереджені на нікабі, є дивними, враховуючи нестачу мусульман, які носять нікаб у Росії. Стурбованість російських ультранаціоналістів нікабом, здається, є темою для розмови для ультранаціоналістів, щоб висловити своє сприйняття екстремістської загрози, що виходить від мусульманських меншин Росії, і критикувати російську владу за недостатні зусилля для запобігання терактам, які ультранаціоналісти вважають неминучими в майбутньому. Російські ультранаціоналісти, швидше за все, продовжуватимуть висловлювати свої побоювання щодо подальших терористичних атак у спосіб, який ще більше розпалює етнічну та релігійну напругу, а ISW продовжує оцінювати, що російська ультранаціоналістична риторика частково відчужує громади меншин та мусульманської більшості та породжує ворожнечу, яку можуть викликати салафітсько-джихадистські групи та використовувати в зусиллях з вербування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 10 =