Снайпер ВСУ

Російські сили нещодавно просунулися вздовж залізничної лінії на південь від Іванівки, незначно просунулися в мікрорайоні Канал на сході Часового Яру, до каналу Сіверський Донець-Донбас на схід від Дружби, в межах південно-західної Красногорівки, на південний схід від Костянтинівки. Українські війська просунулися на схід від Тернів і в лісовій зоні на південний захід від Кремінної

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронті, які відбулися 29 червня.

  • 29 червня бої тривали на північ і північний схід від міста Харків, але жодних підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. 28 і 29 червня тривали бої поблизу та в межах Вовчанська (на північний схід від Харкова) і Глибокого (на північ від Харкова). Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин заявив, що частина російських військових, які діють на Вовчанському напрямку, зокрема бійці 153-го танкового полку (47-а танкова дивізія 1-ї гвардійської танкової армії (ГТА) Московського військового округу (МВО)), відмовилися від боротьби. Повідомляється, що на території Вовчанського агрегатного заводу діють підрозділи російської 83-ї повітряно-десантної бригади. Українські офіційні особи нещодавно повідомили 16 і 23 червня, що російські війська намагалися вивести частини 83-ї бригади ПДВ, які стали боєздатними після значних втрат на Харківському напрямку.
  • Російські сили нещодавно трохи просунулися на південний схід від Куп’янська, а українські сили нещодавно просунулися поблизу Кремінної під час продовження боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися вздовж залізничної лінії на південь від Іванівки (на південний схід від Куп’янська). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 28 і 29 червня, показують, що українські війська нещодавно просунулися на схід від Тернів (на захід від Кремінної) і в лісовій зоні на південний захід від Кремінної. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися приблизно на один кілометр на південний схід від Синьківки (на північний схід від Куп’янська) і захопили позиції на північ від Петропавлівки (на схід від Куп’янська). Інший російський мілблогер стверджував, що російські сили витіснили українські сили з лісистих масивів на схід від М’ясожарівки (на захід від Сватового) і просунулися до адміністративних кордонів населеного пункту. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися поблизу Невського (на південний захід від Сватового). Український військовослужбовець, який діє на Лиманському напрямку, повідомив, що російські війська за допомогою безпілотників скидають на українські позиції на цьому напрямку хімічні боєприпаси, запальні речовини, гази та отруйні речовини. Російські війська продовжували наступ на південний схід від Куп’янська в районі Степової Новоселівки, Стельмахівки та Кругляківки; на південний захід від Сватового поблизу Макіївки та Греківки; на захід від Кремінної поблизу Торського; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва.
  • 29 червня російські війська продовжили наземні наступи на Сіверському напрямку, проте підтверджених змін лінії фронту не було. 29 червня російські війська продовжили наступ на південь від Сіверська в районі Спірного та Виїмки. Повідомляється, що під Переїзним також діють підрозділи російського 137-го повітряно-десантного полку (106-а дивізія ПДВ).
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Часового Яру на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 29 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 червня, показують, що російські війська незначно просунулися в мікрорайоні Каналу (найсхідніший Часів Яр). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в лісовій зоні на південь від Калинівки (на північ від Часового Яру). 29 червня тривали бої під Часовим Яром, Калинівкою та Кліщіївкою (на південний схід від Часового Яру). Повідомляється, що частини російської 98-ї дивізії ПДВ продовжують діяти поблизу Часового Яру.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися в Торецькому напрямку на тлі продовження російських наземних атак у цьому районі 29 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 червня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися до каналу Сіверський Донець-Донбас на схід від Дружби (на схід від Торецька). Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські війська захопили Шуми (на південний схід від Торецька) станом на 29 червня, хоча російські та українські джерела почали стверджувати, що російські війська захопили населений пункт ще 22 червня. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на схід від Північного та Залізного (обидва на південний схід від Торецька) і просунулися до 2,3 кілометра вглиб і 1,65 кілометра в ширину на околицях Південного (на південний схід від Торецька). Російські війська продовжували наземні атаки поблизу Торецька, на схід від Торецька біля Північного та на південний схід від Торецька поблизу Південного та Нью-Йорка.
  • 29 червня російські війська продовжували наступальні дії на захід від Авдіївки, проте підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Деякі російські милблогери стверджували, що російські війська захопили Сокіл (на північний захід від Авдіївки) і просунулися до західної околиці Євгенівки (на північний захід від Авдіївки). Інші російські мілблогери стверджували, що українські сили утримують позиції на околицях Сокіла. Російські міліблогери також стверджували, що російські війська просунулися на північ від Уманського (на захід від Авдіївки). Представник української бригади заявив, що російські війська використовують швидкісні мотоцикли на Покровському напрямку (на Авдіївку) у безуспішних спробах обійти українську оборону. 29 червня тривали бої на північний захід від Авдіївки в районах Воздвиженки, Новоолександрівки, Прогресу, Новоселівки Першої та Сокіла та на захід від Авдіївки в районі Яснобродівки та Карлівки.
  • Російські сили нещодавно просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися в межах південно-західної Красногорівки (на захід від міста Донецьк). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 29 червня, на яких показано, як українські сили відбивають російську механізовану атаку розміром приблизно у взвод, вказують на те, що російські сили нещодавно просунулися на південний схід від Костянтинівки (на південний захід від міста Донецьк). 28 червня представник української бригади заявив, що українські сили нещодавно відбили російський механізований штурм грубо посиленої роти у невстановленому районі на Курахівському напрямку (на захід і південний захід від міста Донецьк). Речник бригади заявив, що російські війська застосували в штурмі дев’ять танків і дев’ять БТРів, українські сили знищили один танк і пошкодили ще чотири, в тому числі кілька танків Т-90. Російські джерела стверджували, що російські сили просунулися у східну Максимілянівку (на захід від Донецька). 29 червня бої тривали на захід від Донецька в межах Красногорівки та на південний захід від Донецька біля Побєди, Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного. Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а загальновійськова армія Південного військового округу [ПВО]) продовжують діяти поблизу Максимілянівки.
  • 29 червня тривали позиційні бойові дії на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського та Урожайного. Повідомляється, що підрозділи 14-ї бригади спецназу РФ (підпорядкованої Головному розвідувальному управлінню (ГРУ) Генштабу РФ) діють у районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • 29 червня тривали позиційні бойові дії в західній частині Запорізької області. 29 червня російські війська вели наступальні дії в районі Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного), Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) та Новоданилівки (на північ від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що російські війська зайняли опорні пункти поблизу Роботиного. Російське джерело стверджує, що російські сили намагаються виявити та придушити українські FPV-безпілотники, оскільки українські сили змінили частоти безпілотників. Повідомляється, що підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО)) діють поблизу Роботиного.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 29 червня, свідчать про те, що українські війська завдали удару по російському дизельному потягу, який перевозив паливо, з FPV-безпілотників поблизу Токмака.
  • 29 червня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонської області, в тому числі в районі Кринок. Російський мілблогер заявив, що в острівній зоні в районі Антонівського залізничного та автомобільного мостів (на північ від Пойми та Олешки відповідно) точаться бої зі стрілецької зброї. Мілблогер стверджував, що російське військове керівництво стверджувало, що російські війська повністю контролюють всю острівну зону, але російські фронтовики спростували ці повідомлення. За повідомленнями, на херсонському напрямку діють підрозділи російської 80-ї арктичної мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Ленінградського військового округу [ЛВО]) і 52-ї повітряно-десантної артилерійської бригади ПДВ.
  • Російські офіційні особи та мілблогери стверджували, що українські сили завдали невизначеного ракетного удару по окупованому Севастополю в Криму 29 червня, а осколки ракети впали на приватні будинки.
  • Російські війська завдали обмеженої кількості ударів з безпілотників по Україні в ніч з 28 на 29 червня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська запустили 10 безпілотників Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю, і що Українські сили збили всі 10 безпілотників над Миколаївською, Херсонською, Дніпропетровською, Кіровоградською, Черкаською та Вінницькою областями. 28 червня Міністерство оборони Росії опублікувало кадри, на яких нібито видно, як російські війська завдають удару по українській системі протиповітряної оборони С-300 біля Великодолинського Одеської області ракетою невстановленого типу «Іскандер».
  • Українські енергетичні підприємства продовжують повідомляти, що попередні російські удари суттєво обмежили енергомережу України. Генеральний директор приватного українського енергетичного підприємства ДТЕК Ільдар Салєєв 29 червня заявив, що попередні російські удари вивели з ладу 90 відсотків енергогенеруючих потужностей ДТЕК і що ДТЕК ремонтуватиме пошкоджені теплоелектростанції (ТЕС) протягом багатьох років. Генеральний директор українського приватного енергетичного підприємства YASNO Сергій Коваленко 29 червня заявив, що Україна, ймовірно, зіткнеться з 30-відсотковим дефіцитом електроенергії взимку 2024-2025 років і що планові аварійні відключення електроенергії можуть тривати взимку тижнями.
  • Рвніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 27.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    seven + 18 =