Взаємозв’язок між поточними наступальними операціями Росії на напрямках Часів Яр, Торецьк і Авдіївка вказує на те, що російське військове командування може мати намір використати поточний натиск на Торецьк, щоб створити оперативні можливості для просування або в районі Часового Яру, або в районі Авдіївки.
Про це йдеться у статті ISW.
Російські підготовчі заходи, які можуть підтримувати численні плани майбутніх відділень, свідчать про більш розвинений рівень оперативного планування та передбачення, ніж російське командування довело здатність виконати досі під час війни з початку 2022 року. Однак здатність цього оперативного планування досягти результатів буде обмежена загальним низьким тактичним потенціалом російських сил, які зараз воюють у цих районах. Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин в інтерв’ю виданню “Суспільне Донбас” 2 липня заявив, що російські війська починають штурмувати Часів Яр з Торецького напрямку (на південь від Часів Яру) і наступають у напрямку Торецька з використанням переважно невеликих груп піхоти та зрідка механізованих штурмів. Заслуговує на увагу припущення Волошина, що російські війська намагаються наступати на південний фланг Часового Яру з району Торецька. Якщо російські війська зможуть розвинути більший виступ у загальному районі Шуми-Південне-Північне-Торецьк, тоді вони зможуть більш достовірно загрожувати Часовому Яру з півдня, доповнюючи триваючі наступальні зусилля Росії на північ від Часового Яру поблизу Калинівки. Російські війська продовжували наступати в районі на південь і південний схід від Часового Яру, зокрема поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки, що свідчить про те, що російське командування залишається зацікавленим, принаймні в принципі, у збереженні доступу до південного флангу району міста Часів Яр. Нещодавнє просування росіян у Майорському (на схід від Торецька) створило позиції російських військ на східному (лівому) березі каналу Сіверський Донець-Донбас, дозволяючи їм просуватися до Часового Яру з півдня вздовж одного берега каналу, а не намагатися перетинають каналізаційну місцевість у північному та східному районах Часового Яру.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець, однак, пов’язує зусилля росіян на Торецькому напрямку з зусиллями прориву на Покровський напрямок (також відомий як Авдіївський напрямок або район на захід/південний захід від Торецька). 2 липня Машовець зазначив, що російські війська посилили атаки на Торецьк за останні 24 години і що російське Центральне угруповання військ (командування якого також несе відповідальність за атаку російських військ на захід від Авдіївки) розгорнуло додаткові батальйони і штурмові роти під Торецьком для підтримки наступальних операцій, що тривають. Машовець зазначив, що оперативні чинники на торецькому напрямку «прямо пов’язані» з Авдіївським напрямком і оцінив, що російські війська Центрального угруповання сил намагаються перекрити українські позиції на трасі Н-32 Покровськ-Костянтинівка (основна Українська наземна лінія зв’язку, яка забезпечує українські сили в Торецьку).
Окремі зауваження Машовця та Волошина щодо перспектив російських наступальних операцій під Торецьком відображають примітну динаміку на полі бою — російське командування, можливо, вирішило посилити наступальні операції під Торецьком у середині червня саме тому, що цей район пропонує російським військам гнучкий пункт відправлення з якого вони можуть атакувати на північ у напрямку Часів Яр або на захід/південний захід у напрямку з Авдіївки, залежно від того, який маршрут атаки російське командування вважає найбільш перспективним. Очевидне рішення атакувати під Торецьком підкреслює, що російське командування, можливо, планує операції з більшою передбачливістю та розумінням оперативної ситуації, ніж раніше, коли російське командування наполягало на неузгоджених наступальних операціях на незв’язаних ділянках фронту. Однак здатність російського командування реально реалізувати ці оперативні плани залежить від тактичного рівня дії військ у районі Торецька та їх здатності використовувати тактичні успіхи для оперативно-важливих проривів. Як раніше зазначав ISW, основна концентрація російських сил у районі Торецька сформована з менш якісних сил “ДНР” і територіальних військ, яким, ймовірно, буде важко правильно виконувати атаки, особливо враховуючи, що Україна отримує додаткові військової допомоги протягом найближчих тижнів і місяців.