БТР русня принимает загар

Російські війська просунулися на північ Вовчанська, в межах мікрорайону Канал у Часовому Ярі, в межах Сокіла, на північний схід від Новоолександрівки, на південь від Восходу, в район на північ від Карлівки, на північ від Старомайорського, частково окупували західну Калинівку.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на російсько-української війні 2 липня.

  • У Генштабі ЗС України 2 липня повідомили, що російські війська проводять диверсійно-розвідувальну роботу в районі міжнародного кордону в Сумській і Чернігівській областях, припускаючи, що оприлюднені 30 червня геолокаційні кадри, на яких українські сили обстрілюють обмежені позиції росіян у будинках і лісова зона на північ від села Журавка Сумської області (менш ніж за два кілометри від кордону та приблизно за 35 кілометрів на північний схід від міста Суми), ймовірно, були частиною обмеженого російського транскордонного рейду і не відображали тривалої російської присутності в цьому районі. Російські військові все ще зберігають резерви та гнучкість для початку наступальних операцій у Сумській області, якщо вони вирішать це зробити.
  • Російські війська нещодавно просунулися в межах Вовчанська на тлі продовження російських наземних атак на півночі Харківської області 2 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 липня, демонструють дію підрозділів 2-ї бригади спецназу (Головного військового розвідувального управління Росії [ГРУ]) вздовж вулиці Соборної вказує на те, що російські війська нещодавно просунулися на північ Вовчанська. 2 липня тривали бої на північ від Харкова в районі Глибокого та Липців, а також поблизу та в межах Вовчанська. Речник українського Харківського обласного угруповання військ полковник Віталій Саранцев заявив 2 липня, що російські сили, які діють на півночі Харківської області, перекидають підкріплення з інших невстановлених ділянок лінії фронту для поповнення втрат і що російські війська перекинули до Вовчанська три штурмові групи невизначеного ешелону зі складу 138-ї окремої мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія (ЗВА) Ленінградського військового округу (ЛВО)). Російські та українські джерела стверджують, що з середини травня 2023 року під Вовчанськом діють підрозділи 138-ї ОМСБр.
  • 2 липня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. Російські мілблогери продовжували обмінюватися суперечливими претензіями щодо статусу Стельмахівки (на південний схід від Куп’янська), причому одні стверджували, що російські війська просунулися до Стельмахівки на два кілометри та увійшли в східні частини населеного пункту, а інші, навпаки, повідомляли, що російським військам ледь вдалося прорватися, вони просунулися на 200 метрів у бік Стельмахівки і навіть не намагалися зайти в населений пункт. Контроль ISW щодо оцінки місцевості наразі розташовує російські сили приблизно в одному кілометрі від Стельмахівки. Декілька російських мілблогерів продовжували обговорювати українські контратаки в лісі на захід від Кремінної та стверджували, що українські сили просунулися в цьому районі на 400 метрів за останні 24 години. ​​Російські та українські джерела повідомляли про продовження боїв 1 та 2 липня на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська поблизу Стельмахівки, Берестового, Піщаного, Степової Новоселівки; на північний захід від Кремінної біля Макіївки, Невського, Греківки; і на захід від Кремінної біля Тернів і Торського. Підрозділи російського 488-го мотострілецького полку (144-а мотострілецька дивізія, 20-а ЗВА Московського військового округу (МВО)) і 37-го мотострілецького полку (67-а мотострілецька дивізія, 25-а ЗВА, Центральний військовий округ [ЦВО]), як повідомляється, діють на схід від Тернів.
  • 2 липня російські війська продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не зафіксовано. Російські війська продовжували наступальні дії на південний схід від Сіверська в районі Спірного, Виїмки та Івано-Дар’ївки; на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; і на північний схід від Сіверська біля Білогорівки 1 і 2 липня. Російські мілблогери відзначили, що російські війська не повністю захопили Спірне. Повідомляється, що підрозділи російської 123-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР” діють біля Виїмки.
  • Російські війська просунулися в межах найсхіднішого Часового Яру на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в межах мікрорайону Канал (найсхідніший Часів Яр). Російські війська продовжували наступальні операції на схід від Часів Яру біля Іванівського та на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська частково окупували західну Калинівку (на північ від Часового Яру), що загалом узгоджується з оцінкою ISW російських позицій у західній Калинівці вздовж вулиці Лісової. Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська ведуть механізований штурм біля Часового Яру та невеликими групами до п’яти солдатів прориваються до мікрорайонів Новий і Канал (східний Часів Яр). Повідомляється, що поблизу Часового Яру діють підрозділи загону безпілотників «Нічні вовки» міжнародної добровольчої бригади «П’ятнашка» (1-й АК «ДНР»).
  • 2 липня російські війська продовжили наступ у районі Торецька, проте підтверджених змін лінії фронту на цьому напрямку не було. Російські війська продовжували наступальні дії під Торецьком; на північний схід від Торецька біля Дружби; на схід від Торецька біля Південного, Північного, Залізного, Шумів; і на південний схід від Торецька поблизу Нью-Йорка. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що елементи російських 506-го і 589-го мотострілецьких полків (27-а мотострілецька дивізія 2-ї загальновійськової армії (ЗВA), Центральний військовий округ [ЦВО]), ймовірно, діють поблизу Майорського (на схід від Торецька).
  • Російські сили просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі 2 липня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 липня, свідчать про те, що російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Авдіївки в межах Сокіла, на північний схід від Новоолександрівки та на південь від Восходу та на південний захід від Авдіївки в район на північ від Карлівки. Російський мілблогер стверджував, що українські FPV-безпілотники заважають просуванню Росії поблизу Сокіла Бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Воздвиженки, Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Лозуватського, Сокіла та Восходу; на захід від Авдіївки біля Уманського та Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки в районі Нетайлового. Машовець заявив, що підрозділи 90-ї танкової дивізії (41-ї ЗВА, ЦВО) діють поблизу Яснобродівки.
  • 2 липня російські війська продовжували наступальні дії на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Костянтинівки, Парасковіївки та Водяного. Підрозділи 110-ї та 5-ї мотострілецьких бригад Російської Федерації (обидві 1-ї АК “ДНР”), і 238-а артилерійська бригада (8-а ОДА Південного ВО [ПВО]), як повідомляється, діяли на Кураховому напрямку (захід і південний захід від Донецька).
  • Російські сили нещодавно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 липня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на північ від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). 1 і 2 липня тривали позиційні бойові дії на південь від Великої Новосілки в районі Макарівки та Урожайного. За повідомленнями, у прикордонної зоні Донецької та Запорізькій областях діють підрозділи російської 5-ї танкової бригади (36-ї ЗВА ЦВО).
  • 2 липня на заході Запорізької області тривали бойові дії, але підтверджених змін лінії фронту не було. 1 і 2 липня тривають бої поблизу Роботиного, Новоданилівки, Малої Токмачки і Вербового. Підрозділи російського 429-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу (ПВО)) та з’єднання БАРС-1 (Бойовий резерв армії РФ) продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
  • 2 липня тривали бої на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщині у районі Кринок, але підтверджених змін лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російським військам важко вести ефективний контрбатарейний вогонь на Херсонському напрямку, оскільки висота східного берега нижча, ніж західного (правого), а українська артилерія має більшу дальність, ніж російська, що ускладнює російським силам виявляти та вражати українські артилерійські системи. Мілблогери стверджують, що російським силам на Херсонському напрямку не вистачає артилерійських снарядів для контрбатарейного вогню.
  • 2 червня Міністерство оборони Росії заявило, що 1 червня російські війська завдали удару балістичними ракетами “Іскандер-М” по авіабазі Миргород у Полтавській області та пошкодили та знищили сім українських літаків. Колишній речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що від удару було пошкоджено деякі українські літаки, але не так багато, як заявляє Росія.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 01.07.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    10 + eleven =