Успішна контрбатарейна боротьба Сил оборони та міжнародні санкції проти путінського режиму сточують запаси артилерії агресора.
Згідно з підрахунками ZpTown, які враховують динаміку знищення ствольної артилерії (дані ГШ ЗСУ), її ремонт, виробництво та запаси на складах тривалого зберігання вже до кінця поточного року ЗС РФ прийматимуть рішення, яким чином воювати без цього виду озброєнь.
Запаси маневреної самохідної артилерії (САУ) вже вибрано зі складів. Залишається її мізерне виробництво та ремонт того, що може бути відновлено після зустрічі з дронами-камікадзе, мінами та артилерійськими снарядами. САУ хороші тим, що можуть швидко залишати місця пострілу до реакції противника на залп. артилерія, що буксирується, вимагає повернення її з бойового положення в транспортне, на причепі біля тягача, що займає додатковий час порівняно з САУ, що може виявитися фатальним.
Сьогодні основний наголос російськими військовими робиться на артилерію, що буксирується, що залишилася на складах, яка нездатна протистояти контрбатарейній боротьбі українських сил.
Зіставлення графіків динаміки знищення вантажівок (серед яких є тягачі) та артилерійських систем показують зростання з весни 2023 року, на яке не вплинула навіть затримка постачання озброєнь США. Це говорить про те, що засоби контрбатарейної боротьби (радари, дрони та артилерія) України є точними, а російські бойовики здебільшого не встигають оперативно залишити місце стрілянини – гаубиці та гармати знищуються разом із тягачами.
Поки що немає відомостей про застосування росіянами китайської, північнокорейської, іранської чи іншої артилерії для покриття дефіциту. Однак, імпортні гармати та гаубиці можуть заміщати наявну у військових частинах всередині Росії артилерію, яка вирушає на фронт. Також на війну союзники можуть відправляти Росії артилерійські стволи, що швидко зношуються, під виглядом мірних труб (з космосу стволи схожі на труби).