Олександр Сирський

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські військові за останні два з половиною роки суттєво збільшили кількість живої сили та матеріальних засобів для участі у війні в Україні, але заява Сирського не свідчить про раптове збільшення російської військової присутності в Україні і натомість є репрезентативним показником живої сили та матеріальних труднощів, з якими українські сили стикаються протягом двох років.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

В інтерв’ю британському виданню The Guardian, опублікованому 24 липня, Сирський сказав, що російські війська наразі мають 520 тисчя військовослужбовців, які беруть участь у війні в Україні, і що російські військові мають на меті мати 690 тисяч до кінця 2024 року. Сирський зазначив, що бойові дії тривають на 977 кілометрах лінії фронту, яка має загальну протяжність 3700 кілометрів і нагадав, що російське військове командування продовжує домагатися тактичних здобутків, незважаючи на значні втрати в живій силі, а українські сили намагаються зберегти життя українських військових.

Сирський заявив, що наразі російські війська мають перевагу в техніці два до одного або три до одного над українськими силами і що російські сили подвоїли кількість російських танків і БТРів і потроїли кількість артилерійських систем в Україні з 2022 року. Порівняння Сирським поточного російського військового контингенту, направленого в Україну, з початковими силами вторгнення підкреслює різницю між військовими силами, які Росія поступово укомплектовувала та постачала протягом двох з половиною років протягом тривалої війни, та початковими та погано підготовленими силами вторгнення, які, за неправильною оцінкою Кремля, повинні були швидко скинути український уряд у лютому 2022 року. Сирський зазначив, що українське військове командування зосереджено на вирішенні проблем із постачанням, щоб захиститися від наступальних операцій Росії, які тривають, і підкреслив той факт, що українські сили успішно ведуть оборонні операції, незважаючи на матеріальну диспропорцію між російськими та українськими силами.

Здатність Росії продовжувати поступове збільшення кількості живої сили та матеріальних засобів, які вона кидає на війну в Україну, стикається зі значними обмеженнями в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Російські військові значною мірою покладаються на відновлення запасів зброї та військової техніки радянських часів, щоб підтримувати темп своїх наступальних операцій в Україні, щоб уникнути повної мобілізації російської економіки та суспільства на воєнний стан, і українська влада відзначила що Росія зараз не виробляє достатньо, щоб покрити поточні втрати обладнання в Україні. У лютому 2024 року аналітичний центр Британського міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) повідомив, що Росія, ймовірно, зможе витримати втрату понад 3000 бойових броньованих машин щороку протягом ще щонайменше двох-трьох років (приблизно до 2026–2027 років) шляхом реконструкції радянських транспортних засобів радянської епохи на зберіганні. Російському уряду, ймовірно, доведеться додатково мобілізувати російську економіку та оборонну промисловість, якщо російські військові мали намір підтримувати поточний темп операцій у середньо- та довгостроковій перспективі, оскільки Росія виснажує свої обмежені радянські запаси, але незрозуміло, чи зможе російська оборонна промисловість виробляти достатню кількість транспортних засобів, щоб витримати високий рівень втрат обладнання навіть за умови подальшої економічної мобілізації. Подальша економічна мобілізація, ймовірно, буде дуже непопулярною серед росіян, які переважно апатично ставляться до війни, доки вона не вплине на їхнє повсякденне життя, і зміна політики може погіршити внутрішню підтримку війни.

Постійні зусилля Росії з формування збройних сил дозволили російським збройним силам підтримувати поточний темп наступальних операцій і підтримувати поточний рівень заміни особового складу в Україні. Зусилля Росії з формування збройних сил поки що не дозволили російським збройним силам створити значно більші сили в Україні, і російські військові залишаються неспроможними проводити значно посилені широкомасштабні російські наступальні операції.

У грудні 2023 року президент Росії Володимир Путін заявив, що в «зоні бойових дій» перебуває 617 тисяч російських військовослужбовців, маючи на увазі, мабуть, усіх російських військових у зоні «спецвоєнної операції», яка включає тилові райони та райони базування в прикордонних районах на теріторії Росії. У червні 2024 року Путін заявив, що в «зоні спеціальної військової операції» перебувають майже 700 тис. російських військовослужбовців. Командувач Сухопутних військ України генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що станом на 3 травня в Україні перебувало приблизно від 510 тис. до 515 тис. російських військовослужбовців. Незрозуміло, як довго Росія зможе підтримувати поточні темпи формування збройних сил, і заяви Павлюка та Сирського також свідчать про те, що зусилля Росії з формування збройних сил генерують приблизно достатню кількість особового складу для підтримки поточного рівня заміщення російських військ, але не значно збільшують кількість російського персоналу в Україні.

У заявах Сирського підкреслюється, що українські сили успішно захищали та звільняли територію від російської армії, маючи значну живу силу та матеріальну перевагу протягом останніх двох з половиною років, і ISW продовжує оцінювати, що українські сили можуть кинути виклик ініціативі на полі бою та врешті встановити умови для проведення як обмежених, так і великомасштабних контрнаступальних операцій за своєчасної та відповідної допомоги Заходу у сфері безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 2 =