танк

Росія втратила понад 3000 танків в Україні (за версією американської розвідки) – це еквівалент усього її довоєнного активного інвентарю – але має достатньо бронетехніки нижчої якості на складах минулих років заміни.

Про це пише Reuters, посилаючись на заяву провідного дослідницького центру у вівторок, 13 лютого.

За даними Генштабу ЗСУ на ранок 13 лютого 2024 російська армія втратила 6424 танки.

Україна також зазнала великих втрат після вторгнення Росії в лютому 2022 року, але поповнення західної армії дозволило їй зберегти запаси, підвищуючи якість, заявив Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).

Навіть після втрати такої кількості танків – у тому числі приблизно 1120 за минулий рік (за версією ШГШ ЗСУ – 2952 од.) – Росія все ще має приблизно вдвічі більше танків, ніж Україна, згідно з щорічним військовим балансом IISS, ключовим дослідницьким інструментом для оборонних аналітиків, пише Reuters.

Генрі Бойд, старший науковий співробітник Інституту з військового потенціалу, сказав, що Росія була приблизно «беззбитковою» щодо замін. За його оцінками, за минулий рік вона поставила на озброєння ще приблизно 1000-1500 танків.

Але з них, за його словами, щонайбільше 200 були нещодавно побудованими, і переважна більшість були відремонтованими старими моделями.

«Москва змогла обміняти якість на кількість… шляхом вилучення тисяч старих танків зі сховищ зі швидкістю, яка часом могла досягати 90 танків на місяць», — йдеться у звіті.

Запаси, що зберігаються в Росії, означали, що Москва «потенційно може зазнати ще близько трьох років великих втрат і поповнювати резервуари зі запасів, навіть за нижчого технічного рівня, незалежно від її здатності виробляти нове обладнання».

Старший аналітик IISS з сухопутних війн Бен Баррі сказав, що Україна намагалася захистити деякі свої молодші війська – середній вік її солдатів піхоти, як повідомляється, близько 40 років, – але, можливо, буде важко продовжувати це робити.

«Вони навмисно захищали свою молодість, але сумнівно, наскільки вони зможуть це зробити в майбутньому, якщо вони збираються підтримувати свою фронтову силу», – сказав він.

Україна, яка не змогла досягти прогресу в контрнаступі минулого року і щойно змінила свого популярного командувача Валерія Залужного, також терміново потребує нових артилерійських засобів і систем протиповітряної оборони, в той час як очікує нового великого пакету допомоги США, який утримується республіканською опозицією.

«Західні уряди знову опиняються в такому становищі, коли вони повинні вирішити, чи надати Києву достатньо зброї, щоб завдати вирішального удару, а не просто так, щоб не програти», – заявив генеральний директор IISS Бастіан Гігеріх.

Росія, зі свого боку, перевела економіку на воєнний лад і перевела оборонні заводи на цілодобове виробництво в три зміни.

«Це вражаюча цифра», — сказав сінгапурський оборонний аналітик Олександр Нейл, посилаючись на оцінку 3000 втрачених танків.

«Деякі з них могли бути старішими танками, тому одне з головних питань полягає в тому, скільки найдосконаліших танків у нього залишилося для будь-яких великих майбутніх наступальних дій», — додав Нілл, допоміжний співробітник дослідницького центру Pacific Forum на Гаваях.

Враховуючи втрати, понесені обома сторонами, і виснажливий характер окопної війни, експерти IISS вважають, що нинішня безвихідь, швидше за все, збережеться.

«Жодна сторона не може здійснити широкомасштабну атаку, не зазнавши дуже значних втрат, і це, ймовірно, триватиме в осяжному майбутньому», — сказав Беррі, аналітик із сухопутних війн IIIS.

Тут ZpTown веде свій підрахунок втрат-придбань російської бронетехніки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 13 =