1 серпня Росія, Білорусь, США, Німеччина, Польща, Словенія, Туреччина та Норвегія провели резонансний обмін ув’язненими за участю 26 ув’язнених із багатьох країн.
Туреччина була посередником у обміні 26 ув’язненими, який відбувся в Анкарі.
Офіційні особи США підтвердили звільнення трьох громадян США — морського піхотинця США у відставці Пола Велана, журналіста Wall Street Journal (WSJ) Евана Гершковича та журналістки Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) Алсу Курмашевої — семи російських політв’язнів, у тому числі російської опозиції: політик Володимир Кара-Мурза — четверо громадян Німеччини з російського СІЗО — і один громадянин Німеччини з білоруського СІЗО.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ про помилування 15 осіб, звільнених із російського ув’язнення, а президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про помилування німецької особи, звільненої з білоруського ув’язнення. США, Німеччина, Польща, Норвегія та Словенія звільнили вісьмох ув’язнених росіян, у тому числі найманого вбивцю ФСБ Росії Вадима Красикова, російських шпигунів Артема та Анну Дульцевих, агента Головного управління Генштабу (ГРУ) Росії Павла Рубцова, хакера Романа Селезньова та бізнесмена Владислава Клюшина, а також повернули двох неповнолітніх (імовірно дітей двох звільнених росіян). Путін зустрів повернутих російських полонених на летовищі московського аеропорту Внуково-2 і заявив, що висуває їх до державних нагород.