Російські війська продовжують повільно, стабільно просуватися в Покровському напрямку та рельєфу місцевості в районі безпосередньо на північний захід від Авдіївки.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Російське просування, ймовірно, сповільниться далі, оскільки російські сили просуваються до лінії збільшення міських поселень. Президент України Володимир Зеленський 1 серпня визначив Покровський напрямок поточним пріоритетом для російських військ і зазначив, що наразі російські війська можуть просуватися на окремих ділянках фронту, оскільки Україна все ще бореться з нестачею живої сили та проблемами з належним укомплектуванням та оснащенням нових бригад. Зеленський зауважив, що деякі українські бригади не можуть проводити ротацію, тому що їхні бригади на заміну ще не укомплектовані та не оснащені, що створює слабкі місця, які можна використати, які російські війська можуть атакувати. Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що українські захисники на Покровському напрямку мають гіршу техніку та засоби оборони, тому наразі не можуть уповільнити наступ росіян. Затримки в наданні військової допомоги Заходу і особливо США призвели до затримок у оснащенні новостворених українських підрозділів і переоснащенні тих, що воювали.

Схоже, що російські війська використовують таку слабкість, щоб поступово досягти тактичних здобутків на північний захід від Авдіївки, де нещодавно, за оцінками ISW, російські сили намагаються досягти обмеженого тактичного оточення українських сил на схід від траси T0511 (O0544) Очеретине-Гродівка-Мирноград, зокрема на лівому березі р. Вовча. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 серпня, показують, що російські війська просунулися далі в межах Веселого в напрямку дороги T0511, розміщуючи найдальше підтверджене просування росіян приблизно на 3,5 кілометри від околиць Гродівки. Російські мілблогери стверджували, що російські сили атакують на південь від Веселого вздовж залізничної лінії та вітрозахисних смуг у напрямку Сергіївки та Желаного (на південь від Веселого), що може сприяти тактичному оточенню українських сил у цьому районі, якщо російські війська належним чином використають це. Українські та російські джерела також повідомили, що російські війська захопили Тимофіївку (на північ від траси О0544 та район Веселе). Машовець охарактеризував нещодавнє просування росіян у районі на південний схід від дороги О0544 як тактичне проникнення через українські лінії та заявив, що російські війська просунулися на 6,5 кілометрів углиб і на 7,5 кілометрів у ширину від Сокіла до Сергіївки, перетнувши річки Вовчу та Казенний Торець (протікає через Прогрес-Вовче та Лозуватське відповідно) протягом останніх тижнів. Машовець попередив, що російські війська близькі до досягнення оперативно-значимого прориву на Покровському напрямку до кінця серпня.

Однак поточні темпи тактичного просування Росії до Покровська, ймовірно, не триватимуть нескінченно, оскільки російські війська наближаються до лінії більших і більш міських поселень. Нинішні зусилля росіян на Покровському напрямку зосереджені на досягненні тактичного прориву в районі Желаного та Новогродівки. Наступна оборонна лінія між нинішньою передовою російською лінією наступу та Покровськом пролягає між містами Селидове, Новогродівка та Гродівка, причому багато поточних російських тактичних наступів зосереджені саме на ділянці лінії Новогродівка-Гродівка (приблизно п’ять кілометрів на захід від російських позицій у районі Веселого). Новогродівка та Гродівка мали довоєнне населення приблизно 14 000 та 2 000 осіб відповідно, і вони більші та відносно більш міські, ніж багато менших населених пунктів, які російські війська захопили після того, як вони почали просуватися на захід від Авдіївки в лютому 2024 року. Ці міста аж ніяк не такі великі, заселені та мають мало міських будівель, як Маріуполь чи навіть Бахмут, наприклад, але вони становлять зовсім іншу тактичну проблему для наступаючих російських військ, які останнім часом переважно просувалися через відкриті поля, невеликі буреломи та населені пункти, які довжиною в кілька кварталів. Російським військам в Україні історично важко було швидко завершити бойові дії в більш урбанізованих або житлових районах — наприклад, російські війська протягом п’яти місяців серйозно боролися за захоплення Авдіївки, яка лише трохи більша за Новогродівку. Українські війська зараз помітно більше виснажені, ніж на початку 2024 року, коли російські війська захопили Авдіївку, яка також була сильно укріплена, і російські війська, ймовірно, продовжуватимуть використовувати цю реальність для забезпечення тактичного просування. Темп просування Росії, ймовірно, уповільниться, оскільки російські війська вступають у бойові дії поблизу та в цих великих містах і населених пунктах.

Схоже, що російське Центральне угруповання військ швидше передислокує та розміщує сили між різними секторами своєї нещодавно розширеної зони відповідальності у Донецькій області, ніж це було нормою на більшій частині театру дій останнім часом. Російські військові нещодавно розширили Центральне угруповання сил на Торецькому та Покровському напрямках і, можливо, для підтримки окремих операцій на захід і південний захід від міста Донецьк. До початку наступальних дій на Торецькому напрямку в червні 2024 року збройні сили РФ передали оперативні резерви 506-го і 589-го мотострілецьких полків 27-ї мотострілецької дивізії (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу (ЦВО)) в той час як більшість інших підрозділів угрупування залишалися на Покровському напрямку. За повідомленнями, 24 липня підрозділи 90-ї танкової дивізії 41-ї ЗВА здійснили грубо посилений механізований штурм на південний захід від міста Донецьк, хоча більшість полків 90-ї танкової дивізії, здається, причетні до операцій на захід від Авдіївки. 1 серпня Машовець заявив, що перед початком Торецької наступальної операції в середині червня 2024 року російське центральне угруповання військ перегрупувалося і планує передати відповідальність за торецьку ділянку фронту трьом мотострілецьким бригадам 41-ї ЗВА (35-й, 74-й, та 55-ї мотострілецької бригад) і відповідальність за Покровське зусилля на 2-ї ЗВА та 90-ї танкової дивізії. Машовець заявив, що російське військове командування намагалося використати відносно швидкі тактичні успіхи, скерувавши елементи двох полків 27-ї мотострілецької дивізії до Торецька, і що російське військове командування зараз повторно направляє ці елементи для досягнення бажаного тактичного оточення на Покровському напрямку. Машовець заявив, що підрозділи 35-ї, 74-ї та 55-ї мотострілецьких бригад наразі ведуть наступальні операції в районі Торецька, хоча ISW спостерігав широкі повідомлення про те, що ці елементи воюють на північний захід від Авдіївки в останні тижні, а також підрозділи 74-ї мотострілецької бригади діяли в районі Авдіївки ще 19 липня.

ISW ще не отримав підтверджень того, що підрозділи 41-ї ЗВА діють поблизу Торецька, окрім коментарів, зроблених Машовцем, хоча звіти Машовця узгоджуються з тим, що, здається, відбувається більш швидке розгортання між різними ділянками фронту в межах зони оборони Центрального угруповання військ. Можливо, російське військове командування розбиває з’єднання та частини між різними секторами та спрямовує менші частини тих самих підрозділів для використання тактичних можливостей на різних напрямках.

ISW продовжить стежити за російським бойовим порядком у зоні оборони Центрального угруповання, щоб визначити контури цих, очевидно, більш швидких передислокацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + two =