сгорел танк

Схоже, що російські війська випробовують більш ефективну механізовану тактику штурму на захід від Донецька, хоча російська бронетехніка залишається вразливою для українських ударів і можливостей безпілотників.

На відео з геолокацією, опублікованому 12 вересня, видно, як російські сили проводять посилений механізований штурм розміром у батальйон і просуваються через поля на південний захід від Красногорівки до сходу Гостре (на захід від Донецька). Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися під час механізованого штурму, а один пов’язаний із Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська контролюють одну третину Гострого. Українська бригада, яка відбивала атаку, повідомила, що вранці 12 вересня російські війська розпочали чотири хвилі штурму протягом шести годин і під час штурму російські війська застосували 46 одиниць механізованої техніки, у тому числі бронетехніку, танки та мотоцикли. У бригаді повідомили, що під час відбиття штурму українські силовики знищили 15 одиниць бронетехніки, танків і мотоциклів та пошкодили ще 11 одиниць бронетехніки. Незважаючи на те, що українські війська, як повідомляється, знищили більше половини бронетехніки, яку російські війська використовували під час механізованого штурму біля Гострого, російські війська під час бою зуміли просунутися на відстань від шести до восьми кілометрів на південний захід від Красногорівки. Російські сили історично стикалися зі швидкими механізованими маневрами відкритими полями через відсутність прикриття та маскування від українських безпілотників і вогню, але російські сили, можливо, оцінили, що нещодавня інтенсифікація російських наступальних операцій на південний захід від Покровська та на захід і південний захід від міста Донецька достатньо напружила обороноздатність України на цій ділянці, щоб дозволити російським військам досягти тактично значних успіхів.

Командир іншої української бригади, яка діє на Донецькому напрямку, 13 вересня повідомив, що російські війська застосовують нову тактику під час механізованих штурмів цього напрямку. Командувач повідомив, що російські сили використовують спеціально організований невеликий механізований підрозділ, який включає в себе важкоброньований танк «черепаха» (танк з додатковим броньованим покриттям), оснащений обладнанням для розмінування, як головну машину, за якою слідують кілька бронетранспортерів. Потім бронетранспортери перевозять російську піхоту впритул до українських позицій перед тим, як піхота зійде з “таксі”, щоб розпочати штурм, а транспортери, імовірно, повернуться до пункту відправлення за новою партією живої сили. Командир повідомив, що російські сили все ще зазнають значних втрат бронетехніки та за оцінками російських військ втрачають до 90 відсотків техніки, яка використовується для механізованих ударів на Донецькому напрямку. Наприкінці липня 2024 року російські війська провели низку дорогих механізованих штурмів на заході Донецької області, але досягли дуже незначного територіального просування в обмін на порівняльні втрати важкої бронетехніки. Російські війська нещодавно здійснили тактично важливий механізований штурм до східної околиці Часового Яру у квітні 2024 року, і російські війська можуть спробувати змоделювати майбутні механізовані штурми після цих більш тактично успішних результатів, вважають в ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × two =