Путін

У Путіна посилили риторику щодо застосування ядерної зброї, останнього лякання окупантів, щоб перешкодити дозволу Заходу дати Україні дозвіл використовувати його зброю в глибині території Росії.

Президент Росії Володимир Путін продовжує погрожувати можливістю ядерної конфронтації між Росією та Заходом, щоб посилити контроль над прийняттям рішень Заходом і перешкодити Заходу дозволити Україні використовувати надану Заходом зброю для ударів по військових об’єктах у Росії.

Під час першого відкритого засідання постійної конференції Ради безпеки Росії з питань ядерного стримування 25 вересня Путін заявив, що Росія коригує свою ядерну доктрину, щоб внести «роз’яснення» щодо необхідних передумов для застосування Росією ядерної зброї. Путін поділився двома «роз’ясненнями» до ядерної доктрини: що Кремль розгляне можливість застосування ядерної зброї у разі «агресії проти Росії з боку неядерної держави за підтримки чи участі ядерної держави» або у випадку «отримання достовірної інформації про масований запуск повітряно-космічної зброї» проти Росії та перетин цією зброєю кордонів Росії. Путін уточнив, що це «повітряно-космічна зброя», яка може виправдати використання російською ядерної зброї, включає стратегічну і тактичну авіацію, крилаті ракети, безпілотники та/або гіперзвукові ракети.

Путін, ймовірно, має намір гіперспецифікацією своїх ядерних загроз вдихнути нове життя в набридлу інформаційну операцію Кремля, яка бряцає ядерною зброєю, і викликати нову хвилю паніки серед західних політиків у особливо критичний момент західних політичних дискусій щодо здатності України використовувати західну зброю, пишуть аналітики ISW.

Офіційні особи Кремля регулярно посилаються на слабко завуальовані загрози ядерного протистояння між Росією та Заходом під час ключових моментів західних політичних дебатів щодо подальшої військової допомоги Україні — наприклад, триваючі дебати щодо права України використовувати системи, надані Заходом, для нанесення ударів великої дальності. Російські військові об’єкти — щоб викликати страх серед тих, хто приймає рішення.

Директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Вільям Бернс 7 вересня застеріг західних політиків не побоюватися шаблонного бряцання ядерною зброєю Росії, і ISW давно вважає, що бряцання ядерною зброєю Росії є частиною зусиль Кремля сприяти самостримуванню Заходу, а не як показник готовності Росії застосувати ядерну зброю. ISW продовжує оцінювати, що Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні чи деінде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + 3 =