БПЛА Гарпія-3

Російська компанія співпрацює з організаціями в Китайській Народній Республіці (КНР) для розробки ударного безпілотника для війни Росії в Україні.

Про такі повідомлення пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Агентство Reuters з посиланням на два джерела в європейських розвідувальних службах і документи, які воно перевірило, повідомило 25 вересня, що Росія створила секретну програму виробництва зброї в КНР через російські та китайські бізнес-структури з метою розробки ударних безпілотних літальних апаратів великої дальності для використання в Україні.

Російський виробник зброї ІЕМЗ «Купол», як повідомляється, розробив і випробував ударний безпілотник великої дальності «Гарпія-3» у співпраці з фахівцями КНР і повідомив Міністерство оборони Росії, що він може виробляти ці безпілотники на заводі в КНР.

Міністерство закордонних справ КНР заперечило агентству Reuters інформацію про такий проект і наголосило на суворому контролі експорту безпілотників у КНР.

Білий дім висловив агентству Reuters занепокоєння щодо можливості того, що компанія, що базується в КНР, надасть смертоносну допомогу російській компанії, яка потрапила під санкції, і зазначив, що, хоча у нього немає доказів того, що уряд КНР знає про цю допомогу, КНР зобов’язана діяти проти такої допомоги.

Reuters повідомляє, що ІЕМЗ “Купол” доставив до Росії для випробувань щонайменше сім безпілотників “Гарпія-3”. Повідомляється, що безпілотники «Гарпія-3» мають радіус дії 2000 кілометрів, корисне навантаження 50 кілограмів і є модернізованими версіями ударних безпілотників «Гарпія-А1» російського виробництва (які мають деякі компоненти КНР). Звіт Reuters з’явився на тлі посилення китайської допомоги військовим зусиллям Росії.

Раніше Bloomberg повідомляв, що невідомі російські та китайські компанії співпрацюють у розробці безпілотника, зовнішньо схожого на створений Іраном літаючий боєприпас Shahed для використання Росією в Україні.

КНР неодноразово намагалася зобразити себе нейтральним посередником у війні в Україні, і повідомлення про посилення військового співробітництва між Росією та КНР, а також іншу допомогу військовим зусиллям Росії підривають це твердження. Неодноразові повідомлення про спільні зусилля Росії та КНР щодо посилення військового співробітництва в таких сферах, як виробництво безпілотників, і триваючі спільні військово-морські навчання Росії та КНР «Взаємодія-2024», які розпочалися 21 вересня, представляють значні можливості для обміну військовими знаннями між двома країнами. Російсько-китайська співпраця може бути спрямована на протидію системам протиповітряної оборони західного виробництва, які використовуються в Україні та інших країнах, і на зменшення військового впливу Заходу в усьому світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × three =