Майя Санду

Чинний президент Молдови Майя Санду оголосила про перемогу в другому турі президентських виборів у Молдові, що відбулися 3 листопада 2024 року.

Результати, оприлюднені Центральною виборчою комісією (ЦВК) Молдови, показують, що Майя Санду набрала 57,38 відсотків голосів, перемігши прокремлівського кандидата у президенти Олександра Стояногло (42,62 відсотки голосів). 3 листопада ЦВК Молдови повідомила, що у другому турі президентських виборів проголосувало понад 54 відсотки молдавських виборців порівняно з приблизно 51 відсотком виборців під час першого туру виборів, який відбувся 20 жовтня 2024 року. Повідомлена явка виборців у другий тур виборів також перевищує мінімальну законодавчу вимогу явки в 20 відсотків.

Влада Молдови повідомила про широке втручання та диверсії Росії під час другого туру президентських виборів, що відбулися 3 листопада 2024 року, ймовірно, намагаючись надати перевагу прокремлівському Стояногло. Радник Санду з національної безпеки Станіслав Секрієру 3 листопада попередив про значне втручання Росії у другий тур виборів, зазначивши організацію перевезення виборців у Придністров’ї (що є незаконним згідно з законодавством Молдови); організацію автобусних і чартерних рейсів з Росії на виборчі дільниці в Азербайджані, Туреччині, Білорусі; роздача ваучерів молдовським виборцям у Москві; та кібератаки на сайт ЦВК Молдови з питань висвітлення виборців. Незалежне агентство преси Молдови IPN повідомило 2 листопада, що російська влада запобіжно безкоштовно перевезла 150 громадян Молдови з Росії до Молдови через Туреччину, намагаючись максимізувати базу виборців дружнього до Кремля Стояногло. Влада Молдови також сповістила численні західні країни про спроби Росії перешкодити голосуванню молдовської діаспори за кордоном, створюючи фальшиві погрози вибуху на виборчих дільницях. Молдовська діаспора значною мірою віддала перевагу Санду в першому турі президентських виборів. Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що молдавани по всій країні отримували анонімні «погрози смертю» через телефонні дзвінки, ймовірно, як частину тактики залякування, щоб змінити результати виборів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + five =