Спеціальний трибунал матиме змогу притягати до відповідальності російських політичних та військових лідерів.
Про це повідомляє Голос Америки.
Під час 13-го засідання Core Group у Брюсселі було закладено правові засади Спеціального трибуналу, включаючи ключові елементи його статуту, йдеться у заяві Ради Європи від 4 лютого.
“У квітні минулого року ми відкрили Реєстр збитків тим, хто постраждав від російської агресії, і зараз робота над механізмом компенсації продовжується повним ходом. Крім того, Європейський суд з прав людини все ще розглядає понад 4000 справ проти Росії.
Провідні юристи установ ЄС також сформулювали ключові елементи проекту Статуту Шумана – основний правовий текст, що регулює функціонування спецтрибуналу.
“Коли росія вирішила перекинути свої танки через кордони України, порушивши Статут ООН, вона скоїла одне із найсерйозніших порушень: злочин агресії.
“Росія має відповідати за свою агресію, і вона повинна заплатити”, – заявила президент Єврокомісії.
Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе назвав досконалий прогрес у створенні спецтрибуналу значним та привітав цей “великий крок” до його створення.