Великобританія та Німеччина планують підписати договір, який містить пункт про взаємну оборону.
Про це розповіло п’ять осіб для Politico, які знайомі із процесом.
За словами двох лондонських чиновників, текст договору майже готовий. Наразі очікується, що він буде підписаний 17 липня до літніх канікул парламентів обох країн.
Також у документі є розділ, який базується на підписаній торік угоді Trinity House. У ньому йдеться про те, що будь-яка стратегічна загроза одній країні вважатиметься загрозою для іншої.
“Це надасть Німеччині пункт про взаємну допомогу з обома ядерними державами Європи, що відповідає бажанню канцлера Німеччини Фрідріха Мерца посилити стримуючий фактор континенту окремо від США”, – пояснили в Politico.
Крім того, за інформацією джерел видання, цей документ міститиме заходи щодо боротьби з нелегальною міграцією, транспортуванням, а також дослідженнями та інноваціями.
“Він також міститиме зобов’язання сприяти транскордонним обмінам – надзвичайно делікатній сфері для уряду Стармера, який стикається з тиском щодо скорочення як легальної, так і нелегальної міграції”, – уточнили у виданні.
Загроза європейському континенту існує з боку путінської Росії. На це натякав російський диктатор у своєму ультиматумі країнам НАТО та США наприкінці 2021 року. Наразі путінські плани зупинено Україною. Однак, від них він не відмовляється і почав накопичення бронетехніки та ракет для майбутньої війни. Тому Україні потрібні далекобійні ракети для ослаблення російського військово-промислового комплексу з радіусом дії до 2000 кілометрів (до Уралвагонзаводу, що виробляє бронетехніку) і вище.