Путін та Трамп

Президент Росії Володимир Путін відхилив заклик президента США Дональда Трампа до швидкого миру в Україні під час телефонної розмови зі своїм аериканським колегою 3 липня.

Про телефонні перемовини Трампа і путіна, які відбулися 3 липня, йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW).

Помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив 3 липня, що Трамп знову порушив питання швидкого завершення війни Росії в Україні, і що Путін стверджував, що Росія продовжує свої зусилля щодо переговорного завершення війни. Однак Ушаков стверджував, що Путін повторив, що Росія «досягне своїх цілей» та «усуне корінні причини», які призвели до війни, і що «Росія не відступить від цих цілей», по суті наголошуючи, що Росія продовжуватиме свою війну на своїх умовах. Ушаков стверджував, що Путін і Трамп обговорили можливість третього раунду українсько-російських переговорів у Стамбулі та домовилися, що мирні переговори продовжаться у двосторонньому форматі у невизначену дату. Ушаков стверджував, що Путін і Трамп не обговорювали нещодавнє рішення США припинити постачання військової допомоги Україні, а обговорювали двосторонні економічні проекти, зокрема в енергетичній та космічній сферах.

Заявлена ​​відданість Путіна своїм цілям в Україні, включаючи усунення так званих «корінних причин» війни, прямо суперечить його твердженню про те, що Росія підтримує змістовні переговори щодо припинення війни. Путін та інші кремлівські чиновники неодноразово згадували про необхідність будь-якого майбутнього мирного врегулювання для усунення нібито «корінних причин» війни, натякаючи на непохитні вимоги Росії щодо зміни режиму в Україні, нейтралітету України та змін до основоположної політики відкритих дверей НАТО. ISW продовжує оцінювати, що Росія залишається незацікавленою в добросовісних мирних переговорах щодо припинення війни.

Заява Путіна про те, що Росія не відступить від своїх цілей, ще раз демонструє готовність Путіна продовжувати війну в Україні та досягати своїх цілей військовими засобами, якщо Росія не зможе змусити Україну капітулювати дипломатичними засобами — що прямо суперечить закликам Трампа до швидкого припинення війни. Кремль постійно заявляв протягом останніх тижнів, що поки що немає планів щодо третього раунду двосторонніх переговорів у Стамбулі, тому незрозуміло, чи відновляться двосторонні українсько-російські переговори, і коли саме.

ISW продовжує оцінювати, що Росія, ймовірно, використає будь-які майбутні переговори, щоб спробувати отримати поступки від України та Сполучених Штатів, тоді як російські війська продовжуватимуть зусилля щодо забезпечення додаткових здобутків на полі бою шляхом поступового та дуже виснажливого просування. Росія раніше використовувала мирні переговори з Україною в Стамбулі, щоб приховати власну незацікавленість у змістовних переговорах, і будь-які майбутні українсько-російські переговори на чиїхось умовах, окрім київських, навряд чи призведуть до бажаного Трампом швидкого завершення війни та справедливого та тривалого миру.