БМП CV-90

31 жовтня українські війська продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. Українські війська утримують позиції та продовжують наземні дії на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз бойових дій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 31 жовтня 2023р.

У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжили наступальні дії на мелітопольському (захід Запорізької області) та Бахмутському напрямках. Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головнокомандувачем ЗСУ генералом Валерієм Залужним, щоб обговорити ситуацію на фронті на Куп’янському, Авдіївському та Херсонському напрямках.

  • Російські війська вели наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 31 жовтня. Українські офіційні особи, включаючи український Генштаб, повідомили, що російські війська безуспішно атакували біля н.п. Синьківка (8 км на північний схід від Куп’янська), Іванівка (20 км на південний схід від Куп’янська), Надія (16 на захід від Сватового), але наступальних дій на Лиманському напрямку не вів. Російський агрегатор новин стверджував, що 30 жовтня російські війська атакували поблизу Синьківки, Кислівки (20 км на південний схід від Куп’янська) та Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної), але не уточнив результат. 30 жовтня російський мілблогер заявив, що в районі Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної) тривають позиційні бої.

    Російські джерела стверджували, що 31 жовтня українські війська здійснили невдалі наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські джерела, включно з Міністерством оборони, стверджували, що українські війська безуспішно атакували поблизу Синьківки, Ямполівки (17 км на захід від Кремінної), Діброва (7 км на південний захід від Кремінної).

  • Українські війська продовжували наступальні дії поблизу Бахмута, але 31 жовтня не робили жодних підтверджених наступів. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмута. Російські милблогери стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що українські сили консолідували контроль над позиціями на схід від залізничного полотна поблизу Андріївки та незначно просунулися на південь від населеного пункту.

    31 жовтня російські війська контратакували поблизу Бахмута, але не досягли жодних заявлених чи підтверджених успіхів. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Кліщіївки, Андріївки та Південного (23 км на південний захід від Бахмута). Російські милблогери стверджували, що російські війська здійснили контратаку поблизу Берхівки (4 км на північ від Бахмута). Міністерство оборони Росії опублікувало кадри, на яких нібито видно, як підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ) діють на північ від Бахмута.

  • Російські джерела стверджували, що українські війська контратакували поблизу Авдіївки, але 31 жовтня не робили жодних заявлених або підтверджених наступів. Російські мілблогери стверджували, що російські війська відбили українську контратаку біля авдіївського терикону на північний захід від Авдіївки. Російські мілблогери розійшлися у своїх твердженнях щодо інтенсивності боїв на авдіївському напрямку: один мілблогер стверджував, що темпи бойових дій зростають, а інший – зменшувався.

    31 жовтня російські джерела продовжили наступальні дії під Авдіївкою та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 жовтня, показують, що російські війська незначно просунулися на південний захід від Авдіївки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 30 жовтня, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки). 30 і 31 жовтня російські милблогери стверджували, що російські війська наступають поблизу Авдіївського коксохімічного заводу безпосередньо на північ від Авдіївки. 31 жовтня російський мілблогер заявив, що російські війська не атакують активно коксохімічний завод і все ще готуються до наземного штурму. Інший російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися до околиць промислової зони Авдіївки. Російські міліблогери стверджують, що російські війська також наступають біля Красногорівки, Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки), Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки) і Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). 29 жовтня одне російське джерело розкритикувало інші джерела за те, що вони написали «переможні» звіти про поточну операцію та завчасно стверджували, що російські війська захопили певні позиції, припускаючи, що деякі російські кореспонденти все ще негативно сприймають тактичну ситуацію поблизу Авдіївки. 31 жовтня український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Кераміка (10 км на північний захід від Авдіївки), Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївки, Тоненького, Сіверного та Первомайського.

  • 31 жовтня українські сили не здійснювали жодних заявлених або підтверджених наземних атак на захід чи південний захід від міста Донецьк.

    31 жовтня російські війська продовжили наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецьк і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 жовтня, показують, що російські війська незначно просунулися на південь від Новомихайлівки (20 км на південний захід від міста Донецьк). 31 жовтня український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Мар’їнки (на захід від Донецька) та Новомихайлівки. Російський агрегатор новин заявив, що 30 жовтня на західній околиці Мар’їнки точилися позиційні бої.

  • Українські сили не проводили жодних заявлених або підтверджених наземних штурмів у районі кордону Донецько-Запорізької області 31 жовтня.

    Російські війська продовжували обмежені наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області 31 жовтня, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські штурми поблизу Пречистівки (18 км на південний схід від Великої Новосілки), Золотої Ниви (12 км на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський медіа-агрегатор стверджував, що 30 жовтня велися бої поблизу Приютного (14 км на південний захід від Великої Новосілки) і Новодонецьке (12 км на південний схід від Великої Новосілки).

  • 31 жовтня українські війська продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області (Мелытопольский напрямок), але підтверджених успіхів не досягли. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російські джерела, зокрема Міністерство оборони, стверджували, що російські війська відбили українські штурми поблизу Роботиного, Вербового (9 км на схід від Роботиного), Новопрокопівки (3 км на південь від Роботиного), Копані (6 км на північний захід від Роботиного), та Нестерянка (12 км на північний захід від Роботиного).

    31 жовтня російські війська здійснили контратаку в західній частині Запорізькій області, але не зробили жодного підтвердженого наступу. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції поблизу Роботиного. Джерело, пов’язане з БАРС-13 (російський бойовий резерв), стверджувало, що російські сили контратакували та відтіснили українські сили з позицій біля Вербового. Російські джерела стверджували, що російські війська провели успішну контратаку з Вербового в напрямку Роботиного. ISW не спостерігал візуального підтвердження цих заявлених російських досягнень.

  • Російські мілблогери стверджували, що українські війська утримують позиції та продовжують наземні дії на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області станом на 31 жовтня. Російські мілблогери стверджують, що українські війська продовжують утримувати позиції в Кринках (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від р.Дніпро) та біля Антонівського шосе, та залізничних мостів. Російські мілблогери стверджували, що тривають бої поблизу Кринок та Антонівського залізничного мосту та що українські війська намагалися прорвати російську оборону біля Піщанівки (14 км на схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро) та Пойма (12 км на південний схід від міста Херсон та 4 км від р. Дніпро). Українське кримське партизанське угруповання «Атеш» 31 жовтня заявило, що підрозділи російської 126-ї окремої бригади берегової оборони (22-й армійський корпус 18-ї загальновійськової армії або Чорноморського флоту), яка базується поблизу Сімферополя, наразі працюють на Херсонському напрямку.

    31 жовтня російські війська продовжили авіаудари плануючими бомбами по об’єктах на західному (правому) березі Херсонської області. У Південному оперативному командуванні ЗСУ повідомили, що за минулу добу російські війська випустили 45 плануючих бомб по цілях у Херсонському та Берсилавському районах.

  • Російські джерела стверджували, що українські війська завдали комбінованих ракетних ударів по Севастополю та іншим частинам окупованого Криму 30 жовтня. Російське опозиційне видання «Астра» повідомило, що джерела стверджують, що українські війська пошкодили російську систему протиповітряної оборони С-300 поблизу Молочного (71 км на північний захід від с. Севастополь).
  • Раніше
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 30 жовтня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    9 + three =