ВСУ

4 листопада українські війська продовжили наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області. Російським військам і надалі не вдається відтіснити українські сили з їхніх позицій на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Українські війська продовжують обстріли російських військових у тилових районах на півдні України.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував аналіз подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 4 листопада 2023р.

Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжили наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) та Бахмутському напрямках. Російські мілблогери стверджували, що українські сили просунулися вздовж лінії лісу на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і закріплюються в цьому районі.

  • Російські війська 4 листопада продовжували наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) та Іванівки (21 км на південний схід від Куп’янська) Харківської області, Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового) та Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) Луганської області. Верхньокам’янське (18 км на південь від Кремінної) Донецької області. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що підрозділи 6-ї загальновійськової армії ЗВО РФ (ЗВО) і 1-ї гвардійської танкової армії (ЗТО) продовжили наступ в районі Куп’янського лісового масиву, Першотравневе (24 км на схід від Куп’янська), Орлянка (22 км на схід від Куп’янська) та активізували зусилля для захоплення Синьківки та створення сприятливих умов для захоплення Куп’янська. Сирський зазначив, що російські війська зазнали значних втрат на лінії Куп’янськ Вузловий-Ягідне (до 22 км на південний схід від Куп’янська) і зараз проводять перегрупування в цьому районі. Російський мілблогер заявив, що російські війська перекинули додаткову живу силу на напрямок Куп’янськ-Кремінна.

    Російські джерела стверджували, що 4 листопада українські сили здійснили невдалі атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міноборони Росії стверджувало, що частини російського Західного угруповання військ відбили українські атаки біля Синьківки та на північ від Тимківки (18 км на схід від Куп’янська) та що частини російського Центрального угруповання військ відбивали українські атаки в районі Новоселівського (16 км на північний захід від Сватового) та Григорівки (11 км на південь від Кремінної).

  • Повідомляється, що українські війська 4 листопада наступали на південний фланг Бахмута. Російські мілблогери стверджували, що українські сили просунулися вздовж лінії лісу на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і закріплюються в цьому районі.

    4 листопада російські війська продовжували наступати на північ і південь від Бахмута, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції поблизу Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) і розпочали невдалі штурми біля Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) та Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що російські війська здійснили наземну атаку біля Берхівського водосховища (на північ від Бахмута), але не просунулися. Російські мілблогери зазначали, що на північному фланзі Бахмута діють підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот) і стверджували, що на Бахмутському напрямку воюють підрозділи російського загону спецназу «Вікінг».

  • Відповідно до даних Генштабу ЗСУ, 10 жовтня, дати початку російською воєнщиною активних штурмів по всіх фронтах та спроби прориву біля Авдіївки, Сили оборони України знищили: 22 010 особового складу окупантів та 1 279 одиниць бронетехніки, у тому числі 455 танків та 824 бойових броньованих машини.

  • Російські війська 4 листопада продовжили наступальні дії в районі Авдіївки та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 та 4 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися до залізниці на південний схід від Степового (8 км на північний захід від Авдіївки) і просунулися на захід від Красногорівки (9 км на північ від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися та закріпили нові позиції вздовж залізничних колій поблизу Степового, а один мілблогер стверджував, що російські війська контролювали залізничну ділянку біля Степового. Російський мілблогер також заявив, що російські війська зміцнюють свої позиції за залізничними коліями на північ від Авдіївки. Пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська розпочали наступ із напрямку Спартака (4 км на південь від Авдіївки) і атакували поблизу Степового та Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки). Інший пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська наступають у напрямку Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) і що тривають важкі бої біля ресторану «Царська охота» на південь від Авдіївки. У Генштабі ЗС України повідомляли, що російські війська безуспішно обстрілювали райони Степового, Тоненьке (7 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївки, Сіверного та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки).

    Повідомляється, що станом на 4 листопада українські сили контратакують проти росіян у напрямку Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили контратакували проти росіян поблизу залізниці на північ від Авдіївки.

    Російські джерела продовжували стверджувати, що російські війська рили тунелі, щоб знищити українські позиції та завдати раптових ударів на Авдіївському напрямку. Російський мілблогер стверджував, що російські сили прорили тунель до українських позицій і замінували його, знищивши українські позиції. Російські мілблогери стверджували, що елементи російського нерегулярного збройного формування «Дика дивізія», яке частково укомплектовано колишнім персоналом групи Вагнера, прокопали 160-метровий тунель і використали його для підриву вибухівки під невизначеною українською позицією поблизу Авдіївки.

    Повідомляється, що під час наступальних дій на Авдіївському напрямку за останні три тижні російські війська втратили близько 200 одиниць бронетехніки. Міністерство оборони Великої Британії оцінило, що російські сили, ймовірно, втратили близько 200 одиниць бронетехніки в районі Авдіївки, ймовірно, через ефективність української сучасної ручної протитанкової зброї, мін, боєприпасів, скинутих з БПЛА, і систем високоточної артилерії. Міністерство оборони Великої Британії оцінило, що російські війська, ймовірно, змінили свою тактику на проведення нападів з піхоти через втрати техніки в цьому районі. 4 листопада Генштаб ЗС України оприлюднив відеозапис, на якому видно, як українські війська завдають удару по колоні російської бронетехніки, яка рухалася шеренгою по дорозі в напрямку Авдіївки.

  • Російські війська 4 листопада продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк і поблизу Вугледара, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські напади поблизу Мар’їнки (на захід від Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південь від Мар’їнки). Російський мілблогер заявив, що російські війська безуспішно атакували українські позиції з Микільського напрямку (4 км на південний схід від Вугледара).
  • 4 листопада українські сили не здійснювали жодних підтверджених або заявлених наземних ударів у районі кордону Донецької та Запорізької областей.

    Російські війська вели наступальні операції в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але 4 листопада не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Приютного (14 км на південний захід від Великої Новосілки) та вздовж лінії Рівнопіль-Старомайорське (10 км на південний захід до 9 км на південь від Великої Новосілки). Український військовий оглядач Костянтин Машовець 4 листопада заявив, що російські війська здійснили низку невдалих контратак вздовж лінії Новодонецьке-Золота Нива (12 км на південний схід від Великої Новосілки) та з лінії Приютне-Завітне Бажання (14 км на південний захід – 13 км на південь) у напрямку Рівнополя за останні кілька днів.

  • Повідомляється, що 4 листопада між російськими та українськими військами відбулися зіткнення у східній частині Запорізькій області, і нещодавно російські сили підтвердили територіальні завоювання. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на південь від Червоного (6 км на південний схід від Гуляйполя). Російське МО заявило, що російські сили відбили українську наземну атаку поблизу Марфополя (5 км на південний схід від Гуляйполя).
  • 4 листопада українські війська продовжували наступальні операції на заході Запорізької області, але не підтвердили успіхів. Російські мілблогери стверджували, що українські війська продовжували штурм малими групами поблизу Роботиного (10 км на південь від Оріхова) та Вербового (18 км на південний схід від Оріхова) 3 і 4 листопада. 3 листопада російський милий блогер заявив, що деякі позиції в лісових масивах на захід від Роботина кілька разів змінювали контроль за останній тиждень.

    Російські війська 4 листопада продовжували обмежені наступальні дії в західній Запорізькій області і не робили жодного підтвердженого чи заявленого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили наземну атаку Росії поблизу Роботиного. Машовець зазначив, що два батальйони російської 2-ї мотострілецької бригади та 291-го мотострілецького полку (обидва 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) провели тактичне чергування поблизу Роботиного для відновлення боєздатності після великих бойових втрат.

  • Російським військам і надалі не вдається відтіснити українські сили з їхніх позицій на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. Російські мілблогери стверджували, що російські сили досягли незначного успіху у відтісненні українських сил з позицій у Кринках, але українські сили залишаються в центрі населеного пункту. Мілблогери також стверджували, що українські сили утримують позиції біля Антонівського автодорожнього та залізничного мостів. Інші російські мілблогери розширили кадри російського піхотного загону, який рухався дорогою в згущеному строю в Кринках перед тим, як зі стрілецької зброї було вбито та поранено весь особовий склад, що один мілблогер назвав дружнім вогнем, а не українським. Мілблогери повторили стандартні скарги на поганий російський зв’язок між підрозділами, відсутність контрбатарейного вогню та погану підготовку військового персоналу.
  • Українські війська продовжують обстріли російських військових у тилових районах на півдні України. Російська окупаційна влада та інші російські джерела стверджували, що 4 листопада українські війська обстріляли Керченський міст в окупованому Криму, але російська ППО перехопила ракети. Російські джерела стверджували, що осколки ракети влучили в сухий док на верфі ССЗ «Затока» у Керчі, а геолокаційні кадри показують пожежу на верфі. Російське інсайдерське джерело стверджувало, що на заводі «Затока» ще знаходяться ракетні кораблі проекту 22800 «Каракурт», які можуть нести крилаті ракети «Калібр», хоча ISW не може підтвердити це твердження. Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов заявив, що російські війська також збили три українські ракети Storm Shadow над Бердянськом 4 листопада.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 3 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    three + 11 =