Київ у 1943-му

Сьогодні, шостого листопада, всі українці відзначають 80-ті роковини звільнення української столиці від німецько-фашистських загарбників. Перед російськими фашистами, які спробували захопити місто за “три дні” через 78 років, Київ встояв.

Радянське керівництво поставило завдання за будь-яку ціну взяти Київ до листопада 1943-го — річниці жовтневої революції. Почалися важкі бої, але військове командування не зважало на людські втрати. За різними оцінками втрати радянської армії у битві за Київ становили понад 250 тисяч, втрати вермахту не перевищили 50 тисяч.

Окупація Києва німецькими фашистами тривала 778 днів (російським фашистам через 78 років окупувати місто так і не вдалося). Населення міста на момент визволення від немецких загарбників не перевищувало 180 тисяч осіб. Багато людей стратили нацисти. Тільки в Бабиному Яру за роки окупації було вбито щонайменше 100 тисяч людей. Було зруйновано понад тисячу шкіл, лікарень, установ культури, церков, житлових будинків (цим російські фашисти нічим не відрізняються від німецьких, руйнуючи цивільні об’єкти, не зважаючи на мирних жителів).

Україна 621 день продовжує боротися з “колорадською чумою”, яка вразила світ у 21 столітті, як продовження “коричневої чуми” 20 століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + 8 =