война и деньги рубли

Інфляція в Росії зросла до 6 відсотків у вересні 2023 року проти 5,3 відсотка в серпні 2023 року. Це було зумовлено зростанням споживчих цін, таких як продукти харчування та пальне. Більш висока інфляція майже напевно збільшить витрати на фінансування війни Росії в Україні.

Центральний банк Росії (ЦБ РФ) у відповідь підвищив базову процентну ставку на 2 відсоткові пункти до нової базової ставки в 15 відсотків. Це найвищі показники з травня 2022 року.

Цілком ймовірно, впевнені у міноборони Великобританії (МО СК), що ЦБ РФ зберігатиме високі процентні ставки до 2024 року. Це, ймовірно, збільшить вартість запозичень для російських споживачів, а також вплине на витрати російського уряду на обслуговування боргу.

Через зростання попиту, частково через значне збільшення витрат на оборону, а також постійний тиск жорсткості ринку праці, російська економіка, ймовірно, ризикує перегрітися.

Це, швидше за все, забезпечить інфляцію в Росії в 2024 році вище цільового рівня в 4 відсотки. Тривала висока інфляція, ймовірно, зменшить реальні державні витрати, особливо в таких сферах, як соціальне забезпечення, де витрати зростають нижче рівня інфляції.

Це додатково ілюструє переорієнтацію російської економіки на розпалювання війни понад усе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 1 =