взорвана железная дорога

Через сімнадцять місяців після того, як було повідомлено про перші інциденти саботажу російських залізниць, антивоєнні активісти продовжують становити серйозну проблему для російської влади.

Дослідження незалежного російського ЗМІ «Медіазона» свідчать, що станом на жовтень 2023 року з моменту вторгнення Росії в Україну до суду дійшло 76 справ про саботаж на залізниці. Притягнуто до кримінальної відповідальності щонайменше 137 осіб, переважна більшість з яких віком до 24 років.

З початку 2023 року на ключових об’єктах залізничної інфраструктури були нанесені трафарети, в яких вказувалося, що за Кримінальним кодексом РФ диверсія може каратися аж до довічного ув’язнення.

Військове матеріально-технічне забезпечення Росії, включаючи забезпечення війни в Україні, як і раніше залежить від 33 000 км залізничної лінії країна агресора.

Оскільки в диктаторський Росії заборонені практично всі методи відкритого інакомислення, саботаж продовжує залишатися інструментом меншості молодих людей як метод протесту проти так званої «Спеціальної військової операції», вважають аналітики МО Великої Британії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 2 =