БМП ВСУ

8 листопада українські війська продовжили контрнаступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області.

Американський Інститут вивчення війни опублікував аналіз подій, що відбулися на фронтах визвольної війни України від російсько-фашистських загарбників 8 листопада 2023р.

У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжили наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) та Бахмутському напрямках. Російські джерела стверджували, що українські сили проводили штурм поблизу Роботиного, Новопрокопівки (на південь від Роботиного) та Вербового (9 км на схід від Роботиного). Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення до конференції Reuters NEXT у Нью-Йорку 8 листопада заявив, що українські сили мають план бойових дій на 2024 рік, який він не може розголошувати. Зеленський заявив, що українські війська мають кілька шляхів подальшого просування на півдні України, сході України та в Херсонській області. Є також плани просування до конкретних окупованих міст. Українські сили продовжують безперервні контрнаступальні операції на кількох ділянках фронту, і українські офіційні особи продовжують вказувати, що ці операції триватимуть і цієї зими.

  • Російські війська 8 листопада продовжували локалізовані наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених успіхів не досягли. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські штурми поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (21 км на південний схід від Куп’янська), Берестового (20 км на північний захід від Сватового), Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового), а також у районі Серебрянського лісу ( 10 км на південь від Кремінної). Пов’язаний з Кремлем мілблогер 7 листопада заявив, що російські війська продовжували просуватися на захід від Першотравневого (20 км на схід від Куп’янська), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Мілблогер стверджував, що російським військам важко просуватися через щільні мінні поля в цьому районі. Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що з 1 по 6 листопада російські війська на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках втратили 1826 осіб особового складу та 200 одиниць військової техніки, у тому числі 22 танки та 54 бойові броньовані машини.

    Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи Західного угруповання військ РФ 8 листопада відбили два українські штурми на південний схід від Куп’янська в районі Тимківки (20 км на південний схід від Куп’янська).

  • Генштаб України повідомив, що 8 листопада українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута.

    Російські сили продовжували наступальні операції поблизу Бахмута і, як повідомляється, просунулися 8 листопада. Російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили незначне просування від Берхівки (6 км на північний захід від Бахмута) до Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що російські сили також успішно контратакували поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута), а інший мілблогер стверджував, що російські війська повернулися в населений пункт. Проте ISW не знайшло візуальних доказів цих тверджень. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Богданівки, Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).

  • Російські війська продовжували наступ у районі Авдіївки та, за повідомленнями, просунулися 8 листопада. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські штурми біля Кераміка (14 км на північний захід від Авдіївки), Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївки, Тоненьке (7 км на північний захід від Авдіївки), та Первомайське (11 км на південний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджують, що російські війська поблизу Водяного (7 км на південний захід від Авдіївки) тиснуть на українські сили в напрямку Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на позиції за 400 метрів від південного кордону Авдіївки, але ISW не помітив візуальних доказів цього твердження. Російські джерела продовжували стверджувати, що російські сили просунулися поблизу залізничної колії біля Степового, але українські джерела заявили, що російські сили зазнали значних втрат, щоб просунутися. Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ полковник Олександр Штупун 7 листопада заявив, що за минулу добу російські війська в районі Авдіївки під час обстрілів легкої піхоти без підтримки бронетехніки втратили 585 осіб.

    Українські офіційні особи зазначили, що російські сили залишаються прихильними зусиллям в Авдіївці, незважаючи на значні втрати та негоду. Український військовий речник Антон Коцуконь заявив, що російські війська зосередили 40 тис. «резервів» на Авдіївському напрямку, хоча незрозуміло, скільки з них залучено до наступальних операцій. Українські офіційні особи нещодавно заявили, що російські сили мають 40 000 особового складу в районі Авдіївки. Коцуконь заявив, що останнім часом російські сили атакували групами по 10-20 чоловік і використовували велику кількість безпілотників для виявлення українських контрбатарейних елементів. Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська, ймовірно, готові провести третю хвилю штурму Авдіївки, але погана погода завадить використанню російської техніки.

    Повідомляється, що українські сили 8 листопада досягли незначних успіхів під час контратак поблизу Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили досягли часткового успіху під час контратаки на російські позиції біля Водяного.

  • Російські війська продовжували наступальні дії на захід і південний захід від Донецька, але 8 листопада не просунулися. Генштаб України повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька).

    Російські війська 8 листопада провели наступальні операції на заході Донецької області і нещодавно просунулися. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 листопада, показують, що російські війська просунулися на північ від Микільського (3 км на південний схід від Вугледара). Російські джерела зробили подібні заяви про просування росіян у цьому районі та стверджували, що на дачній ділянці на захід від Микільського ведуться додаткові бої та що бойові дії поблизу Вугледара активізувалися останніми днями.

    Українські сили 8 листопада не проводили заявлених або підтверджених наступальних дій на західних і південно-західних околицях міста Донецька та на заході Донецької області.

  • Речник Східного угруповання військ РФ Олег Чехов заявив, що російські війська 8 листопада відбили українські атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області біля Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).

    8 листопада російські війська здійснили безуспішні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили безуспішні штурми поблизу Старомайорського та на південь від Пречистівки (17 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський мілблогер заявив, що в районі кордону Донецько-Запорізької області діє 77-й окремий розвідувальний батальйон 127-ї мотострілецької дивізії РФ (5-а загальновійськова армія Східного військового округу).

  • Українські війська продовжували контрнаступальні дії в західній частині Запорізькій області (Мелітопольский напрямок), але 8 листопада не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на мелітопольському напрямку. Російське МО стверджувало, що російські війська відбили українські атаки поблизу Роботиного та Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили намагаються захопити невизначені висоти на північний захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного), де російські війська відійшли з кількох невизначених позицій. Російські мілблогери стверджують, що українські війська за підтримкою бронетехніки протягом останніх днів продовжували обстріли поблизу Роботиного та Вербового.

    8 листопада російські війська здійснили безуспішні наземні атаки на заході Запорізької області. У Генштабі України повідомили, що російські війська не вели наступальних дій на Запорізькому напрямку. Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська здійснили контратаку біля Вербового 7 листопада. Російські мілблогери розширили кадри, на яких стверджується, що в районі Вербового діють підрозділи російського 237-го десантно-штурмового полку (76-ї дивізії ВДВ) і 22-ї гвардійської бригади спецназу. Російський мілблогер розширив кадри 8 листопада, стверджуючи, що на них видно частини російського 247-го гвардійського десантно-штурмового полку (7-а дивізія ВДВ), які також діють поблизу Вербового.

  • Російські мілблогери стверджували, що українські сили утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області та, як повідомляється, просунулися поблизу Кринок 8 листопада. Російські мілблогери стверджували 7 і 8 листопада, що українські війська утримують позиції в центрі Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від р. Дніпро). Кілька російських мілблогерів 8 листопада заявили, що українські війська просунулися під Кринками. 7 листопада один російський мілблогер заявив, що українські сили «повзуть» вперед зі швидкістю один метр на добу. Інший російський мілблогер 8 листопада заявив, що українські війська також атакували поблизу Пойми (12 км на схід від Херсона та 4 км від Дніпра), Піщанівки (13 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра) та Підстепного (17 км на схід від Херсона, та 4 км від р. Дніпро). Відомі російські мілблогери стверджували, що українські сили продовжували перекидати особовий склад для посилення українських позицій на східному березі.

    Окупаційний глава Херсонської області Володимир Сальдо 8 листопада заявив, що російська ППО збила три українські ракети над окупованим Генічеським районом Херсонської області. Російський мілблогер стверджував, що українські війська ціляться по Криму.

  • Пов’язаний з Кремлем російський мілблогер 7 листопада заявив, що російські системи протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби (РЕБ) збили 17 українських безпілотників, в основному цілячи по аеродромах Бельбек і Саки (на північ від Севастополя та 60 км на північ від Севастополя відповідно) в окупованому Криму.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 7 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    5 × 5 =