ВСУ пехота

Російському військовому командуванню, ймовірно, буде важко передислокувати боєздатне підкріплення для відповіді на триваючі українські операції в східній Херсонській області, одночасно проводячи оборонні операції в західній частині Запорізькій області та підтримуючи інші наступальні дії на сході України.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) опублікували аналіз воєнних дій на Херсонщині станом на 9 листопада 2023р.

Російські мілблогери заявили 9 листопада, що українські сили встановили контроль над новими позиціями в Кринках (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро) і вели штурм російських позицій на південь і південний захід від населеного пункту. Російський мілблогер стверджував, що є повідомлення про те, що українські сили просунулися до лісових масивів на південь від Кринок. Російські милблогери стверджували, що українські війська також атакували поблизу Пойми (12 км на схід від Херсона та 4 км від Дніпра), Піщанівки (13 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра) та Підстепного (17 км на схід від Херсона та 4 км від р. Дніпро) і намагаються закріпити позиції між Підстепним і Козачими Лагерями (23 км на північний схід від м. Херсона та 2 км від р. Дніпро). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські війська станом на 9 листопада встановили безперервний контроль над позиціями від Антонівського залізничного мосту на північ від Пойма до Антонівського прохідного мосту на північ від Олешок (7 км на південь від Херсона та 4 км від р. Дніпро) і перерізали дорогу Олешки-Нова Каховка (53 км на північний схід від міста Херсона) щонайменше у двох районах.

Підрозділи 22-го армійського корпусу (колишнього Чорноморського флоту) і 70-ї мотострілецької дивізії 18-ї загальновійськової армії (ЗВA), а також 177-й полк морської піхоти (Каспійська флотилія), здається, є основними російськими силами, які діють на українських землях в операції на східному березі Херсонської обл. Повідомляється, що російські військові сформували 18-ту ЗВА з інших підрозділів, які раніше діяли на Херсонському напрямку, і малоймовірно, що нові підрозділи 18-ї ЗВА складатимуться зі свіжих сил або будуть укомплектовані доктринальною кількістю. Підрозділи 177-го полку морської піхоти раніше захищали позиції в західній частині Запорізькій області протягом майже всього українського контрнаступу і, ймовірно, зазнали значних втрат. Міністерство оборони Росії 5 листопада заявило, що невизначені підрозділи 7-ї гвардійської повітряно-десантної (ПДВ) дивізії діють на Херсонському напрямку, хоча основна частина 7-ї дивізії ПДВ, схоже, спрямована на оборону на заході Запорізької області. 2 і 9 листопада Машовець стверджував, що підрозділи 171-го десантно-штурмового батальйону 7-ї дивізії ПДВ (97-й полк ПДВ) діють поблизу Піщанівки та Пойми, але незрозуміло, чи присутні ці елементи на Херсонському напрямку після початку контрнаступу або нещодавно передислокований у цій район. Повідомляється, що підрозділи 49-й армії Південного військового округу діють на Херсонському напрямку після звільнення Україною Херсона в листопаді 2022 року, але деякі російські та українські джерела стверджують, що російське командування відтоді передислокувало підрозділи принаймні одну свою бригаду в район кордону Запорізько та Донецької областей. Машовець стверджував, що підрозділи 49-ї армії все ще входять до складу російського угруповання сил «Дніпро» на херсонському напрямку, а підрозділи 205-ї ОМСБр 49-ї ОСА діяли на лівому березі наприкінці серпня 2023 року.

Російське командування, ймовірно, зіткнеться зі значними труднощами при передислокації підрозділів з інших ділянок фронту, якщо відносно небоєздатних російських формувань і наразі незадіяних російських сил на Херсонському напрямку виявиться недостатньо для відповіді на українські операції на східному березі Дніпра. Передислокація значних частин 7-ї дивізії ВДВ або інших з’єднань і підрозділів ВДВ у західній Запорізькій області, ймовірно, зірвала б російські оборонні операції там. Повідомляється, що російські війська продовжують накопичувати сили для підтримки своїх наступальних зусиль під Авдіївкою та локалізують наступальні операції в Харківській та Луганській областях. Будь-яке потенційне російське передислокування на Херсонський напрямок, ймовірно, погіршить здатність Росії підтримувати ці інші операції та зусилля, вважають аналітики ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × two =