Наступать будем там

На лінії Куп’янськ-Сватово-Кремінна тривають бої біля Лиману Першого, Синьківки та Першотравневого. Біля Кислівки ворог має частковий успіх. На Бахмутському напрямку тривають бої біля Клііщіївки. Тривають бойові дії і біля Роботиного та Новопрокопівки на Мелітопольскому напрямку. На Авдіївському напрямку ворог тисне біля Новокалинового, без успіхів штурмує АКХЗ. На промці ворог проломив оборону, але не зміг закріпитися через дії української артилерії. Ворог атакує Красногорівку, штурмує Первомайське.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронті російсько-української війни, що відбулися 16 листопада.

  • Російські війська 16 листопада здійснили обмежені наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 16 листопада і не зробили підтвердженого просування. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили невизначені позиції поблизу Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), а підрозділи російської 6-ї козачої мотострілецької бригади захопили невизначені українські позиції в сіверському напрямку (19 км на південь від Кремінної), хоча ISW не спостерігало візуальних доказів, що підтверджують це. На кадрах, опублікованих 15 листопада, нібито видно, як штурмові частини 1-ї гвардійської танкової армії РФ (Західний військовий округ) штурмують українські позиції поблизу Іванівки. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки та Надії (16 км на захід від Сватового). Російський мілблогер заявив, що тривають бої поблизу Тимківки (19 км на схід від Куп’янська). Голова Луганської області України Артем Лисогор 16 листопада заявив, що російські військові розгорнули підрозділи з російського далекого сходу в районі Сватового, ймовірно, маючи на увазі елементи новоствореної 25-ї загальновійськової армії (або Центрального військового округу, або Східного військовий округ). Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров 16 листопада опублікував кадри, на яких нібито видно, як угруповання чеченського спецназу «Ахмат» «Амура» керує безпілотниками в районі Серебрянського лісу на південний захід від Кремінної.

    У Міноборони Росії стверджували, що російські війська відбили українські атаки поблизу Синьківки, колишнього населеного пункту Загоруйківка (селище за 16 км на схід від Куп’янська, спорожніле у 1980-х роках), і біля Діброви (7 км на південний захід від Кремінної).

  • 16 листопада українські війська продовжували наступальні дії на південь від Бахмута, але не підтвердили наступ. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжили штурмові дії на південь від Бахмута. Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили українські атаки поблизу Бахмута та Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Російські мілблогери стверджували, що українські та російські сили продовжують бої за висоту біля Кліщіївки. ​​Один російський мілблогер стверджував, що українські сили просунулися на південний схід від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). 15 листопада російські мілблогери заявили, що українські сили невдало атакували на південний захід від руїн Майорського бетонного заводу (21 км на південь від Бахмута та на захід від Горлівки).

    16 листопада російські війська продовжували наступальні операції поблизу Бахмута, але не підтвердили наступ. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили 24 російські атаки поблизу Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки. Російські милблогери стверджували, що російські війська просуваються «метр за метром» від Берхівського водосховища (5 км на північний захід від Бахмута) у напрямку Богданівки (5 км на захід від Бахмута). Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська 15 листопада захопили раніше втрачені позиції вздовж залізничного полотна поблизу Андріївки та Кліщіївки.

  • Російські війська 16 листопада продовжили наступальні дії поблизу Авдіївки та здійснили підтверджене наступ у невстановлену останню дату. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на північ від Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки. Російські мілблогери стверджували 15 і 16 листопада, що російські війська захопили кілька позицій поблизу Авдіївського коксохімічного заводу та шлакового відвалу (терикона), а також що Степове (8 км на північний захід від Авдіївки) є спірною «сірою зоною». Російські мілблогери стверджували, що 16 листопада російські війська також просунулися на північний захід від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) у напрямку Бердичів (5 км на північний захід від Авдіївки). Один російський мілблогер стверджував, що російські війська намагаються уникнути втрат особового складу під час атак біля Красногорівки. Російські джерела також стверджували, що російські війська просуваються до південно-східної промислової зони Авдіївки вздовж Ясинуватської дороги та захопили щонайменше половину промислової зони Авдіївки. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки) та Авдіївки та на схід від Степового та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські сили також атакували біля Сіверного (6 км на захід від Авдіївки).

    16 листопада Міноборони Росії заявило, що російські війська відбили українські атаки поблизу Георгіївки (30 км на південний захід від Авдіївки).

  • 16 листопада російські війська безуспішно атакували на захід і південний захід від Донецька. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Мар’їнки (на західній околиці Донецька) і Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька). 16 листопада російське джерело опублікувало кадри, на яких стверджується, що підрозділи російської 5-ї бригади (1-й армійський корпус «ДНР») діють на Мар’їнському напрямку.

    У Міноборони Росії 16 листопада заявили, що російські війська також відбивали українські атаки поблизу Новомихайлівки.

  • Українські війська 16 листопада розпочали наступ на кордоні Донецько-Запорізької області та підтвердили наступ у невстановлену дату. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 листопада, показують, як українські сили відбивають російські атаки на захід від Новодонецького (12 км на південний схід від Великої Новосілки) і підтверджують, що українські сили відбили деякі позиції в цьому районі в невстановлену, але ймовірно недавню дату.

    16 листопада російські сили продовжували атакувати вздовж кордону Донецько-Запорізької області, але не заявляли чи не підтверджували наступ. У Генштабі України повідомили, що російські війська безуспішно атакували Старомайорське (9 км на південь від Великої Новосілки), Пречистівку (18 км на південний захід від Великої Новосілки) та Новодарівку (15 км на південний захід від Великої Новосілки). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські сили невдало атакували поблизу Старомайорського. Російський батальйон «Восток» заявив, що на кордоні Донецько-Запорізької області ведуться локалізовані бойові дії піхоти. Російський мілблогер зазначив, що в районі між Гуляйполем і Великою Новосілкою діють підрозділи 336-ї окремої морської піхотної бригади РФ (БФ).

  • Українські війська 16 листопада продовжили наступальні операції в західній частині Запорізькій області (Мелітопольский напрямок) та досягли підтверджених територій у районі Роботиного. Російський мілблогер опублікував і геолокував кадри від 15 листопада, на яких видно, як російські війська завдають ударів по українських позиціях безпосередньо на захід від Роботиного, що свідчить про незначне українське просування. Російські джерела стверджували, що українські війська безуспішно намагалися просунутися поблизу Копані (5 км на північний захід від Роботиного), Рівного (9 км на захід від Роботиного), Новопрокопівки (безпосередньо на південь від Роботиного), Вербового (8 км на схід від Роботиного), а також у напрямку Новофедорівка (14 км на північний схід від Роботиного). Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що українські сили, ймовірно, досягли певних успіхів у напрямку Новопокровки (12 км на північний схід від Роботиного) і їх відділяє лише одна лісосмуга від населеного пункту, який обороняє російський 108-й гвардійський десантно-штурмовий (ПДВ) полк РФ. (7-а гвардійська дивізія ПДВ). Машовець додав, що кілька днів тому українські сили трохи відкинули частини російської 136-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади (58-а загальновійськова армія (ЗВА), Південний військовий округ (ПВО)) у напрямку Копані та підійшли ближче до Нестерянки (10 км на північний захід від Роботиного).

    16 листопада російські війська почали штурм українських позицій поблизу Роботиного, але підтверджених територій не досягли. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили атаки росіян поблизу Роботиного та на захід від Вербового (8 км на схід від Роботиного). Машовець заявив, що частини російського 247-го гвардійського полку ПДВ (7-а гвардійська дивізія ПДВ), вочевидь, втратили контроль над висотами на північний захід від Вербового, що ускладнює оборону росіянами північно-західної околиці населеного пункту. Машовець зазначив, що підрозділи російського 503-го гвардійського мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА), 104-го полку ПДВ і 234-го полку ВДВ (обидва входять до складу 76-ї гвардійської дивізії ПДВ) ведуть напружені бої на лінії Нестерянка-Копані. Машовець стверджував, що командування російської 19-ї моторизованої дивізії та 76-ї гвардійської дивізії ПДВ має суворий наказ утримувати лінію Нестерянка-Копані «за будь-яких обставин», але ISW не може незалежно перевірити це твердження.

    Російські джерела стверджували, що 16 листопада російські війська незначно просунулися на північний схід від Василівки на заході Запорізької області. 16 листопада окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов заявив, що російські війська просунулися на 500-600 метрів поблизу П’ятихаток (13 км на північний схід від Василівки та 25 км на південний захід від Оріхова). Російські мілблогери також стверджували, що тривають бої біля П’ятихаток і що російські сили захопили кілька невизначених позицій у цьому районі.

  • 16 листопада українські війська продовжували масштабніші, ніж зазвичай, операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області та, здається, просунулися поблизу Кринків (30 км на північний схід від міста Херсона, 2 км від річки Дніпро та приблизно 4 км на північ від сх. 58 шосе). Опубліковані 15 листопада геолокаційні кадри показують удари російських військ по українських позиціях у північно-східній частині Кринок, що вказує на те, що українські сили, ймовірно, просунулися в цьому районі. Відомий російський мілблогер стверджував, що бої тривають біля Пойми (11 км на схід від Херсона та 4 км від Дніпра), Піщанівки (15 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра) та Кринок. Російський мілблогер стверджував, що українські сили здійснили невдалу спробу висадки десанту в районі Антонівського автомобільного мосту та малого залізничного мосту за шість кілометрів на схід від Антонівського мосту.
  • Президент України Володимир Зеленський 16 листопада заявив, що українські війська перехопили ініціативу в Чорноморському районі бойових дій і поставили умови, які змушують Росію приховувати свої військові кораблі.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 15 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    twelve − three =