На разбитом танке

Російські війська 20 листопада продовжили наступ і незначно просунулися в районі Кремінної, на південний захід від Бахмута, під Авдіївкою та в районі кордону Донецької і Запорізької областей. Українські війська продовжували успішні штурмові дії на південь від Бахмута та на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області> де просунулися вперед.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд понять на фронтах російсько-української війни, що відбулися 20 листопада 2023р.

  • 20 листопада російські війська продовжили наступ на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна і незначно просунулися в районі Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися в лісі на південь від Кремінної. Російський мілблогер стверджував, що російські війська також просунулися в куп’янському напрямку через дорогу Іванівка-Кислівка (обидва приблизно за 20 км на схід від Куп’янська) і закріплюють позиції біля залізничної лінії безпосередньо на схід від населених пунктів, але ISW не помітив візуального підтвердження цього. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Синьківки та Іванівки та на схід від Петропалівки (7 км на схід від Куп’янська). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що якщо Західне угруповання військ РФ на Куп’янському напрямку має більше особового складу та техніки, ніж Центральне угруповання військ на Кремінському напрямку, то Центральне угруповання має достатню кількість боєздатних підрозділів для проведення наступу в разі якщо Російське військове командування бажає такої операції. Однак ISW не помічає ознак того, що російські сили готуються до відновлення темпу наступальних операцій поблизу Кремінної.

    Російські джерела стверджували, що українські війська Куп’янськ — Сватове — Кремінна продовжували наступальні операції на схід від Куп’янська та на південь від Кремінної, але не просунулися на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна. Російське МО стверджувало, що російські війська відбили українські атаки біля Загоруйківки (село за 16 км на схід від Куп’янська, вимерле у 1987 році) та Григорівка (11 км на південь від Кремінної).

  • 20 листопада українські військові джерела повідомили, що українські війська продовжували успішні штурмові дії на південь від Бахмута.

    20 листопада російські війська продовжили наступальні дії на Бахмутському напрямку та, як повідомляється, просунулися на південний захід від Бахмута. Російські мілблогери широко стверджували, що російські війська просуваються в районі Кліщіївки (6 км на південний захід від Бахмута) і зміцнюють позиції в прилеглих лісових масивах і на залізничній станції. Один мілблогер стверджував, що ситуація навколо Бахмута нещодавно досягла переломного моменту і що російські сили подолали «позиційний тупик», щоб перемістити контроль і відновити позиції між Кліщіївкою та Андріївкою (10 км на південний захід від Бахмута). Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російські війська поповнили своє угруповання в районі Бахмута шляхом передислокації підрозділів 98-ї та 106-ї повітряно-десантних дивізій ПДВ в район з боку Лимана. Машовець повідомив, що ці елементи ПДВ в основному атакують тилові райони України на північ від Бахмута, тоді як підрозділи 2-го армійського корпусу «ЛНР» і 3-го армійського корпусу (західного або центрального військового округу) — ведуть бої на південь від Бахмута. Інший мілблогер також стверджував, що частини формувань Північного флоту, зокрема його 200-а мотострілецька бригада, воюють навколо Бахмута. Український Генштаб повідомляв про невдалі російські штурми поблизу Кліщіївки, Андріївки та на схід від Південного (20 км на південний захід від Бахмута).

  • 20 листопада українські війська продовжили контратаки на північний захід від Горлівки, але не зробили жодного підтвердженого наступу. На відео з геолокацією, опублікованому 19 листопада, видно, як російські безпілотники завдають ударів по українським силам біля терикону на північний захід від Горлівки (25 км на південь від Бахмута) між Шумами (23 км на південь від Бахмута та 9 км на північний захід від Горлівки) і Південним. Кілька російських мілблогерів стверджували, що останніми днями українські сили намагалися увійти в район шлакового відвалу (терикону) в напрямку Горлівки, але стверджували, що російські сили відбили атаку та відтіснили українські сили на вихідні позиції. У Міноборони Росії заявили, що підрозділи Південного угруповання військ РФ відбили українську атаку під Шумами.
  • Російські війська 20 листопада продовжили наступальні дії на Авдіївському напрямку та, як повідомляється, просунулися. Російські мілблогери стверджували, що російські війська прорвали українську оборону біля станції Ясинувата-2 поблизу промислової зони на південний схід від Авдіївки, хоча ISW ще не спостерігало візуальних доказів цих передбачуваних успіхів. Один відомий мілблогер високо оцінив компетентну координацію між російськими штурмовими групами, російськими повітряно-космічними силами (ВКС) і артилерією для забезпечення цих заявлених досягнень. Інші мілблогери стверджували, що бої тривають на північний захід від Авдіївки і що російські війська просунулися поблизу Новокалинового (10 км на північний захід від Авдіївки) та Очеретиного (12 км на північний захід від Авдіївки). Український Генштаб повідомив про невдалі російські штурми на схід від Новобахмутівки (10 км на північний схід від Авдіївки) і Новокалинового, а також біля Степового (5 км на північний захід від Авдіївки), Сіверного (5 км на захід від Авдіївки) та самої Авдіївки. Речник 47-ї механізованої бригади Дмитро Лазуткін зазначив, що нещодавній снігопад у районі Авдіївки вплинув на операції та обмежену видимість як для українських, так і для російських сил, але повідомив, що російські сили продовжують спроби прорватися до Авдіївки невеликими штурмовими групами піхоти.

    Російські джерела стверджували, що українські сили 20 листопада невдало контратакували поблизу Авдіївки. Мілблогери стверджували, що українські сили почали невелику та невдалу контратаку на промислову зону на південний схід від Авдіївки, але російські сили виявили та відбили атаку. Один мілблогер заявив, що українські війська продовжували контратаки біля Степового. Інший мілблогер зазначив, що українські сили особливо контратакують на південь від Авдіївки та в районі породного відвалу на північ від Авдіївки.

  • 20 листопада російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступань. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Красногорівки та Мар’їнки (обидві на південно-західній околиці Донецька), Побєди (6 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південь від Донецька). Деякі мілблогери стверджували, що російські війська нещодавно досягли успіху в Мар’їнці, але повідомили, що поки що немає подробиць про ймовірне просування росіян тут.

    У Міноборони Росії стверджували, що українські сили здійснили невдалу атаку біля Новомихайлівки.

  • Ні російські, ні українські джерела не повідомляли про українські атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області 20 листопада. Російський батальйон «Восток», який зараз діє в районі кордону Донецько-Запорізької області, стверджував, що погані погодні умови обмежують російські та українські сили здатність керувати літаками та дронами, що призводить до зменшення артилерійського вогню.

    Російські війська 22 листопада здійснили обмежені наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області і нещодавно незначно просунулися вперед. Опубліковані 13 листопада геолокаційні кадри показують, як українські війська відбивають атаку підрозділів російської 37-ї мотострілецької бригади (36-ї загальновійськової армії, Східний військовий округ) і вказують на те, що російські сили нещодавно досягли обмежених успіхів на захід від Новодонецького (12 км на південний схід від Великої Новосілки). Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували на захід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський медіа-агрегатор стверджував, що російські війська атакували поблизу Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки) увечері 19 листопада. На кадрах, опублікованих 20 листопада, видно, як підрозділи російської 5-ї танкової бригади (36-ї загальновійськової армії Східного військового округу) діють вздовж лінії Старомайорське — Урожайне (9 км на південь від Великої Новосілки).

  • Українські війська 20 листопада вели наступальні операції на заході Запорізької області, але не робили жодних підтверджених і заявлених наступань. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямку (захід Запорізької області). Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов і російські міліблогери стверджували, що українські війська атакували на схід від Роботиного, поблизу Вербового (10 км на схід від Роботиного) і в напрямку Новопрокопівки (3 км на південь від Роботиного).

    Російські війська 20 листопада здійснили обмежені наземні атаки в західній частині Запорізькій області та не зробили підтверджених наступань. Рогов і російський z-блогер стверджували, що російські війська захопили кілька невизначених позицій поблизу Вербового, Роботиного та Новофедорівки (14 км на північний схід від Роботиного), хоча ISW не знайшло візуальних доказів, які б підтверджували ці заяви. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували з Новопрокопівки та Вербового та на захід від Роботиного, але не уточнив результати жодної з атак.

  • 20 листопада українські сили продовжували операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області та, як повідомляється, просунулися вперед. Російські мілблогери стверджували, що українські сили розширили зону контролю в західній частині Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро) і що поблизу населеного пункту тривають бої. Опубліковані 20 листопада геолокаційні кадри показують, що російські війська продовжують наносити удари з термобаричної артилерії ТОС-1А по українських військових, які діють поблизу Кринок. Російські мілблогери стверджували, що українські сили атакували в напрямку Пойма (12 км на схід від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро) та Піщанівки (13 км на схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро).
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 19 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    9 − 6 =