залп смерча

На лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна російські війська не змогли просунутися, а українські сили просунулися на південний схід від Куп’янська. Під Бахмутом українські сили не підтвердили поступів, а російські сили заявили про свої поступи тут і під Авдіївкою. На Мелітопольському напрямі сторони не заявляли про свої поступи. На херсонському лівобережжі українським силам вдається утримувати раніше зайняті позиції.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 25 листопада 2023р.

  • 25 листопада російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не підтвердили просування. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили російські атаки поблизу Синьківки, Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) та Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) на Куп’янському напрямку; біля Стельмахівки (16 км на північний захід від Сватового) у сватівському напрямку; та біля Серебрянського лісництва в напрямку Кремінної. Російський мілблогер заявив, що тривають бої поблизу Торського (14 км на захід від Кремінної). Глава Луганської області України Артем Лисогор заявив, що російські війська все частіше скаржаться на втрати особового складу на Куп’янському напрямку та висловлюють вагання брати участь у майбутніх штурмах через невдалі наступальні операції. Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що на Кремінському напрямку діє група «Аїда» чеченського спецназу «Ахмат».

    25 листопада російські джерела стверджували, що українські війська просунулися на південний схід від Куп’янська і атакували вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські мілблогери стверджували, що українські війська звільнили раніше втрачені позиції поблизу Ягідного (22 км на південний схід від Куп’янська). Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські війська відбили українські штурми біля Загоруйківки (селище за 16 км на схід від Куп’янська, деформоване у 1980-х роках), Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська) та Іванівки на куп’янському напрямку; та поблизу Григорівки (10 км на південь від Кремінної) в напрямку Лиману.

  • 25 листопада українські війська продовжували наступ у районі Бахмута, але не просувалися. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута. Речник російського Південного угруповання військ Вадим Астаф’єв заявив, що російські сили відбили 10 українських атак поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

    Російські сили продовжували наступальні операції поблизу Бахмута і, як повідомляється, досягли незначних, непідтверджених досягнень 25 листопада. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися біля залізниці на північний схід від Кліщіївки та поблизу Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута), хоча ISW не спостерігал візуального підтвердження цього. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські наземні атаки поблизу Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки та Андріївки. На кадрах, опублікованих 25 листопада, видно, що в районі Бахмута діють російські 58-й батальйон спецназу (1-й армійський корпус «ДНР») і підрозділи 106-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ.

  • 25 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 листопада, показують, що російські війська просунулися на північ від Красногорівки (7 км на північний захід від Авдіївки). Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися в промисловій зоні та біля залізничної станції Ясинувата-2 (обидва на південний схід від Авдіївки), від Кам’янки (5 км на північний схід від Авдіївки) та поблизу Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ). Кілька російських мілблогерів розширили кадри, на яких нібито видно, як деякі українські сили відходять із позицій у промисловій зоні на південному фланзі Авдіївки, але інший мілблогер стверджував, що російські війська ще не повністю захопили промислову зону. Російські джерела також стверджували, що російські війська просунулися поблизу Степового (4 км на північний захід від Авдіївки) та Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки). ISW не може підтвердити жодну з цих заяв. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські наземні атаки на схід і південь від Новокалинового та поблизу Новобахмутівки (13 км на північний схід від Авдіївки), Степового, Авдіївки, Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська знизили інтенсивність авіаударів і зменшили кількість бронетехніки, що діє на Авдіївському напрямку, але російські війська все ще ведуть піхотні атаки.
  • Російські сили продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк і, як повідомляється, незначно просунулися 25 листопада. Російський z-блогер стверджував, що російські сили досягли невизначеного тактичного успіху поблизу Новомихайлівки (25 км на південний захід від міста Донецька). Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська здійснили невдалий наземний штурм поблизу Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька) та Новомихайлівки.
  • 25 листопада Міноборони Росії заявило, що підрозділи Східного угруповання військ РФ відбили українську атаку в районі кордону Донецько-Запорізької області в районі Приютного (15 км на південний захід від Великої Новосілки).

    25 листопада російські війська продовжили обстріли в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували на південь від Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки) та на схід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російські джерела стверджували, що російські сили атакували на північний захід від Старомайорського 24 і 25 листопада. Російський батальйон «Восток» стверджував, що земля в районі кордону Донецько-Запорізької області почала танути після перших морозів, через що знову стала багнюкою.

  • 25 листопада українські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області, але не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили дві українські атаки на північ від Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Відомий російський мілблогер стверджував, що українські сили проводили механізовані штурми поблизу Роботиного та Вербового (9 км на схід від Роботиного). Інший російський мілблогер стверджував, що погана погода заважає російським і українським силам проводити наземні атаки та використовувати військову техніку на північ від Вербового.

    25 листопада російські війська продовжили наземні атаки на заході Запорізької області, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Роботиного та Новопокровки (9 км на північний схід від Роботиного). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські сили контратакували та захопили невизначені позиції в лісовій зоні біля Вербового. Інший російський мілблогер опублікував фотографії, на яких нібито показано, як підрозділи російського 503-го гвардійського мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу (ПВО)) керують нещодавно модернізованим танком Т-62М на лінії Роботине-Вербове.

  • 25 листопада російські джерела заявили, що
  • російські війська обстріляли та атакували українські позиції в лівобережній Херсонській області
  • . Російські z-блогери визнали, що українські сили утримують позиції в Кринках (30 км на північний схід від Херсона та 3 км від річки Дніпро), але стверджували, що російські сили обстрілювали та атакували українські позиції поблизу та в населеному пункті. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські сили відбили невизначені позиції поблизу Кринок і просунулися в західну частину населеного пункту. Однак інші російські мілблогери стверджували, що про успіхи навколо Кринок говорити зарано. Російські мілблогери стверджують, що російські війська завдали ударів по українських позиціях біля Антонівського автомобільного та залізничного мостів, а також у напрямку Пойма (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від Дніпра), Піщанівки (13 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра) і Підстепне (17 км на схід від м. Херсона та 4 км від р. Дніпро) модифікованими плануючими бомбами ФАБ-1500.

  • Кримське партизанське угруповання «Атеш» 24 листопада заявило про причетність атешівців до масштабного удару українських безпілотників по об’єктах в окупованому Криму в ніч з 23 на 24 листопада. Атеш заявив, що українські удари знищили російські РЛС і ППО, а також особовий склад. Російські джерела стверджували, що ППО РФ і морська авіація Чорноморського флоту збили 25 безпілотників.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 24 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    12 − five =